Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tart ez a korszak?

Meddig tart ez a korszak?

Figyelt kérdés
2.5 volt a fiam mikor elkezde a boltba hiszti megyünk valahova hiszti. Semmi nem jó. Most 3 éves amiben lehet csak ellenkezik. Pl. Mondom neki hogy fürödni kell akkor is ö nem fürdik, enni kell nem eszik az nem jó. Szeptemberben kezdi az ovit. Fog ez változni?
2021. aug. 22. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Ovikezdéskor rosszabb lesz. 😄 Bent visszafogják magukat, otthon pedig kieresztik a gőzt. De valamikor 5-6 éves koruk körül mérséklődik a hiszti pár évre, amíg kamaszodni kezdenek. 🤣
2021. aug. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Oh persze csak nagyon határozottnak kell lenni és nem szabad engedni nekik. Én nagyon kemény voltam hiszti témában . Hisztizett a boltba? Nem hogy nem kapott meg semmitt de otthon sarokba is állhatott. Hisztizett a jàték miatt?földhöz vágta? El is vettem vissza se kapta aznap. Stb... hidd el nem hisztizik és ha el is kezdi csak elmondom neki szépen , hogy most döntse el ,hogy hisztizik és vállalja a következményeit vagy elmondja mi baja és megoldjuk/megbeszéljük. 3 éves és általában megbeszéljük nincs hisztije. A 1,5 -2 éves huga durvábban tolta Ő magában is kezdett kárt okozni akkora hosztiket csapott. 3 hónap alatt “kijött” belőle ugyanezzel a módszerrel. Már elég bezavarnom az ágyba /lehiggad és visszajön jól megölelgetem és minden gond elszáll. Szerintem ez jó módszer nem hülyék ha rájönnek , hogy a hisztivel “elvesztik a dolgokat és az rossz” akkor abbahagyják. Ha 10-ből egyszer mégis megkapják akkor nem ér ez a módszer semmit ,mert ott lesz a kis remény. Nem tudom ki hogy csinálja én így találtam ki és teljesen jól működik.
2021. aug. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk a figyelemelterelés vált be. Meg a bizalom. Tudja, hogy betartom a szavam. Sose volt büntetés, meg fenyegetés, szóban sem. Egyszerűen mindent megbeszéltem vele, hogy mi miért van úgy, ahogy.

Nem hülyék, jó példával és sok beszélgetéssel is lehet nevelni.

A lányom soha nem vergődött a boltokban, meg sehol. Nem volt rá oka, pedig nem kapott meg mindent. Tudtam mennyi a tűréshatára, nem feszegettem a határait, ha már nagyon nem bírt magával, akkor félrehívtam ahol nem hallják, megbeszéltük a dolgokat, h ennyit kell kibírnia, utána mi fog történni, stb., és minden ok volt. De mi minden napot is reggelente megbeszélünk a mai napig, mikor mi fog történni. Elég értelmes volt mindig hozzá, hogy ne akarjon nekem rosszat, feszkót, kellemetlenséget mások előtt.

2021. aug. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is probálok nem engedni a hisztiknek. Ha itthon elfekszik a szőnyegre hagyom pár perc és abba hagyja. Meg figyelem elterlés stb. A boltban eddig nagyon ügyes volt sose hisztizett semmiért, mostanra meg minden kell neki az is amit a másik gyerek kezében lát így vásárlásnál ha lehet inkább mama vigyáz rá.
2021. aug. 22. 20:55
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Én a pozitív fegyelmezés eszközeit használom. Eddig egészen jó hatásfokkal.

Elismerem az érzéseit, ott vagyok, elérhető vagyok, nem hagyom magára, de nem is babusgatom. Ha ő oda szeretne jönni hozzám, hogy megöleljem, akkor erre van lehetősége. Ezt mondom is neki ilyenkor. A hisztinek egyébként ugyanúgy megvan a funkciója mint sok minden másnak a gyerek fejlődésében és a "jobb kint mint bent" elv itt is igaz. Jó ha néha ki tudja adni. Kontrollált keretek között, támogató közegben. Én azt nem tartom támogatónak, amikor még jól rá is "b.szom az ajtót" (nem feltétlen szó szerint). A legfontosabb, hogy az olyan igazi hiszti hisztit a gyerek sosem azért csinálja, hogy a szülőt bosszantsa és neki akarjon rosszat. Vannak mini hisztik, de azoknál már az elején érződik, hogy nem igazi.

2021. aug. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Nem biztos, hoyg a ti esetetekben ez egy bizonyos korszak volna, tehát ilyen módon nem feltétlen általános, hacsak nem pont 3 éves a gyereked.

Kb 3, 3 és fél éves korig hónap pontossággal jó volna tudni az életkort, mert nagyon erősen függ az életkortól IS. És a gyermek saját fejlődési ütemétől IS, mert ha valamelyik gyermek valamiben lasabban érik az átlagtól, más téren tuti hamarabb érik, mint a többség.

Ez mind együtt alapvetően számít, töbek között, mert a hiszti, a dac oka egészen más kb 36 hónap felett, illetve más az alatt.

És ha értjük a gyereket, értjük az okot, az nélkülözhetetlen a megoldásra nézve (a tettre nézve, hogy hogyan járjunk el).


Általánosságban erre elmondható az, hogy mint sok más esetben, itt is az egyensúly segíti. Azaz: korlátozni IS kell a gyermeket, már amiben tényleg kell. De ha korlátozunk, akkor valami másban engedni IS kell. Ha tiltasz neki valamit, tedd következetesen, mindig ugyanazon a téren, de mindig mondd is el neki konkrét formában, hogy mi mást szabad tennie, és utóbbiakat meg tényleg mindig engedd neki!

Se az engedékenység nem tesz jót a gyereknek (mert érzelmi bizonytalanságban lesz és kicsúszik majd a lába alól a talaj), se pedig az, ha szinte mindig csak tiltanál neki, mert az meg folyton frusztrálná. A helyes egyensúly esetén a gyermek frusztrációja és ellenállása fokozatosan, hónapról hónapra alábbhagy, és lecseng egy enyhe, természetes szintre.

2021. aug. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Augusztus 3 án volt 3 éves
2021. aug. 24. 13:55
 8/10 anonim ***** válasza:
1#es nàlunk nem volt ilYen az ovi miatt. Sőt tökre élvezte elmesélni mit játszottak mik történtek még azt is elmesélte ha rosszat csinált 😅 megbeszéltük , hogy az rossz és nem szabad és kész. Szeretett hazajönni otthon lenni ügyesen játszott tovább, de reggel 6 kor meg már húzta a cipőt had mehessen a barátaihoz :D úgyhogy ezzel nem értek egyet nem törvényszerű, hogy ezért rosszalkodjanak.
2021. aug. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valóban nem minden gyerekre igaz, csak a 99%-ukra, elnézést. 😄 Óvónő vagyok, 4 saját gyermekkel, láttam már gyereket, hidd el. 😊
2021. aug. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én elhiszem,hogy nálatok így van. A mi csoportunkra nem ennyire jellemző. A barátnőm 2 gyermeke is csopi társunk, de náluk se ilyenek. Sokat járunk össze. Még 2 gyermekem várja majd az ovit kiváncsi vagyok náluk lesz e ilyen jelenség, mert ezt amúgy nem igen hallottam eddig, de biztos sok kisgyereknél így jön ki, hogy otthon tombol.
2021. aug. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!