Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek fontos, hogy a gyereks...

Akiknek fontos, hogy a gyerekszobát ne árasszák el a játékok, nálatok mennyi játék van otthon?

Figyelt kérdés

Mi személy szerint nem tartjuk jó dolognak, mikor egy gyereknek rengeteg játéka van, inkább arra törekszünk, hogy kevesebb, de minőségibb játéka legyen, olyanok, amelyek a kreativitást fejlesztik.


Eddig nem igazán vettünk neki semmit, mert a család a kérés ellenére is hozott sok felesleges játékot, amit végül oda sem adtunk, de most már kezdik megérteni végre a kérésünket, illetve a gyerek is elmúlt 1 éves, szóval lassan már azért elkezdenénk neki venni normálisabb játékokat, mert kezdi értékelni őket.


Akik hozzánk hasonlóan gondolkodtok, és ellenzitek, hogy ömöljön a gyerekszobából a játék, nálatok mennyi cucc van? Milyen gyakran vesztek játékot, milyeneket?



2021. aug. 24. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

2,5 éves a lányom. Nem tudom pontosan, hogy mennyi játéka van, de kb 5-10 db amit igazán használ és játszik vele.

Mi alapjáraton nem nagyon veszünk neki játékot, alkalmakra kap 1-et és kész, ha valamire szüksége van akkor még csak úgy megvesszük neki. Le leszek pontozva, de nem ridegtartás az, ha nem veszem meg neki a 15. babát,csak mert nyafog érte a boltban.

Annak érdekében, hogy ne ússzon a gyerekszoba a játékoktól, dobozokban/tárolókban tartjuk őket és mindig cserélgetjük, amit megunt eltesszük és előveszünk egy régebbi kincset.

2021. aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Derjaderja ***** válasza:
30%

Én is az egyszerűbb gyerekkort követném, de amúgy eleg nehezen, mert a lányom és én is gyűjtögetők vagyunk.

Kb ez a helyzet:

- könyv (már 2,5 ev alatt is rengeteg): 5-10 elérhető a gyerek számára egyszerre (közös olvasásra ez nem vonatkozik)

- zeneeszközök: pár ilyen kis hangszerke az egyik polcon, általában együtt használjuk

- kirakók és társasok (összesen kb 10, ezeket nem éri el egyedül)

- építőkockak: egy kisebb fa és egy nagyobb műanyag készlet (utóbbit kaptuk és nem éri el egyedül), meg egy szivárvány építő

- figurás kosár: thomasos hűtőmágnes, àllatkák meg ilyesmi, ezekből van pár sajnos

- járművek (1 repülő, 1 helikopter, 1 mentőautó kivehető fecsikkel, pár kisautó és kisvonat meg egy potkocsis autó, amiben lehet szállítani pl kockat

- egy doboz a kistesó babajátékainak

- 1 polc kreatív (rajztömb, zsírkréta, cerka, festek, ragasztó, nyomda stb), nem éri el egyedül

- 1 plüssös-bábos doboz (innen folyton pakolok el kb 10 van most)

- 1 kosár ilyem kendő, anyagdarab, babaruha, jelmezsszerű dolgok

- 1 polc ami nálunk kiskonxha helyett van (mérleg, fa gyümik, igazi kislábas és fakanál, piknik készletecske)

- egy doboz kislabdákkal kúl méretben kb 10db

- plusz van egy benti babakocsi 2 babával meg egy fa bölcsivel

- meg egy fa sínkészlet

- meg a kertben pár homokozó játék és egy gumilabda

- kismotor, roller, futóbringa kintre


Ezekre törekszem es a kallódó mindenegyebet szanálom időnként. Vannak eltéve is játékok, de már rég forgattam be, mert a kintlevőkkel kb mindent tudunk játszani, amit mostanában akar.

2021. aug. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1,5 és 3 évesek, nálunk az igazi játékok mennyiségével sose volt gond, de a plüssök és műanyag szarfigurácskák mennyiségével annál inkább. Múlt héten elegem lett, amíg nem voltak itthon, bevágtam ezeket egy zsákba, de természetesen a pár kedvenc kivételével. Azóta se keresték.
2021. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Van egy adott helyünk játék tárolásra 2 db 2x4-es kallax polc hosszabb oldalára fektetve, a kockák felében van doboz, a másik fele nyitott - itt tartjuk a 2 és 4 éves gyerekem játékait. Ha már nem férünk el benne normálisan, akkor átnézem mit nem használnak már, és vagy eladom, vagy karácsony előtt a helyi adománygyűjtésre elviszem. Szerintem nagyon egyéni kinek mi a sok, én úgy látom az ebben tárolható mennyiség egyfelől bőségesen elég, másfelől még kezelhető is rendrakás szempontjából. Ha már kifolynak belőle a cuccok, az jel, hogy nézzük át nincs-e benne megunt, kinőtt stb. játék.


Ezen felül ha mi veszünk játékot, én arra igyekszem figyelni, hogy van-e már hasonló. Nem kell ötödik játékbaba, huszadik picipóni, stb.


Könyvek nincsenek limitálva, az már inkább a pénztárcámnak kezdett szűkös lenni, úgyhogy beirattam mindkettőt könyvtárba :D


A játék rotálás remek ötlet ha van időd és helyed vele foglalkozni, mi egy időben csináltuk, tényleg úgy rá tudnak csodálkozni valamire, amit 1-2 hónapig nem láttak, mintha új lenne. Nekem már a 4 évesem emlékszik a cuccaira, és rendszeresen szedetett velem elő dolgokat, így egy idő után nem láttam értelmét, így most hozzá tud férni mindenhez maga.

2021. aug. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk mindkét gyereknek van 2-2 doboza, ami kb 40*40*30 cm. Annyi játék lehet, amit el tudnak pakolni ebbe a két dobozba (ez nem vonatkozik a konyvekre, társas jatekokra, meg ami az iroasztalukon van rajzolashoz, alkotashoz. De a "csetresz" max 2 doboz lehet. Ha megtelik, selejtezunk, amegunt dolog megy adomanyba.
2021. aug. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Fontosnak tartjuk, de sajnos nehéz betarta(t)ni. Viták árán sikerült picit redukálni az ajándék özönt, de nem kérdezik meg, mi mit tervezünk venni, ők mit vegyenek, mit ne vegyenek. Titkolják, hogy mit vettek, mondván, az meglepi, így volt, hogy tőlünk ugyanazt kapta a gyerek, de visszaváltani már nem tudtuk. Fel sem merül, hogy mi vegyük meg helyettük, a nevükben, amit jónak látunk. Így mi tologatjuk az előre megvásárolt ajándékok átadását, mert annyi özönlik kintről, hogy nem szeretnénk fokozni a helyzetet. Amikor pedig jönnek hozzánk, hüledeznek, hogy mennyi játék van… Amikor lehet, jelzem, hogy ennek a többszöröse van eltéve, hátha így jobban veszik a lapot, ha már a világosan hangoztatott “ne vegyenek annyi ajándékot” nem elég. (Próbálkoztunk kvótával, de azt sem tartották.) Közben mindig nézik, hogy amit tőlük kapott a gyerek, az elől van-e, de ha megunják, vagy nem férünk valamitől, mert túl nagy, vagy már csak nyúzzák a játékot, nem szépen játszanak vele, akkor elrakom.


Természetesen örülünk a törődésnek, de próbáljuk folyton jelezni, hogy a túl sok tárgy valójában pszichológiailag sem jó, meg sehogy sem. Illetve természetesen azt sem szeretnénk, ha ahhoz lenne szoktatva, hogy minden alkalommal kap 30-40 új tárgyat. Egy kisgyerek nem is tud mit kezdeni ennyi új dologgal, leragad egynél, egyes rokonok meg várnák, hogy mindre ámulattal és óriási odaadással rácsodálkozzon, és játsszon is minddel azonnal.


Bocsi, hogy hosszú lett.

2021. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!