Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kaki probléma: undorodik...

Kaki probléma: undorodik tőle. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Légyszi adjatok valami jó tippet, elég nagy gond van: 2,5 éves múlt a kisfiam, ügyesen szól ha pisilni-kakilni kell, az elején minden rendben is volt, de most nem hajlandó kakilni, mert nem tetszik neki. Öklendezik tőle, nem hajlandó megnézni, és eljutottunk odáig, hogy már nem is akar kakilni.

Vasárnap sikerült utoljára, illetve ma délelőtt végre, de együtt sírtunk, komolyan mondom!

Azt történik, hogy szól, hogy Anya, jön a kaki; megyünk a bilire, vagy a wc-re, amelyiket éppen szeretné. És ezután elmúlik az inger, gondolom visszatartja. Leszáll, fél-1 perc múlva kezdődik elölről minden, már toporog, annyira kell neki. De ahogy ráül a bilire/wc-re, nem akar kakilni. Mondja is, hogy azért nem, mert nem tetszik neki, és mert barna.

Ma végül úgy sikerült, hogy már sírt, én pedig ráadtam egy pelust. Ordított amikor kijött végre. :(

Mit csináljak? Mit mondjak neki? Már báboztam, próbáltam tv előtt, van kakitakaró zsepi, beparfümöztük a bilit, de csak nem jó.

Volt valakinek ilyen problémája? Ugye átlendülünk ezen is?


2011. júl. 28. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ne legyél partner ebben a hisztiben, mert ez az. Ha sir, ordit, ne vedd észre, mintha nem is sirna, csak nyugodtan. Ne nyugtatsd, ne csititgasd. Ha tizszer áll fel a biliről, nem baj, had csinálja. Majd tizenegyedjére ugyis kijon a kaka. Abba fog ez maradni, de ne sirj vele együtt, mert ez igy sok nektek. Fogd fel ugy, hogy hisztizik, mert szerintem ez hiszti, és kezeld is ugy, akkor tuti elmarad.
2011. júl. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Természetesen nem látta, hogy én is sírok, akkor tuti még jobban kétségbe esik..Csak annyira rossz látni, hogy szenved.

És igen, én is gondoltam rá, hogy ez hiszti, és vissza is ül, illetve ültetem a bilire tizenegyedjére is, csak valahogy ez nem olyan hiszti kategória, mint mikor pl haza kell menni a játszóról és nem akar. Szerintem. (ezért sem akartam ráadni a pelust, de akkor már tényleg nem láttam jobb megoldást.) Igazából nem a bilivel, vagy a wc-vel van a baja, hanem a kakival.

2011. júl. 28. 13:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet,hogy kcsit túl eröltetted?


A lényeg,ohgy NEM KELL megnéznie ha kakil. Ne erőlétesd ha neki ez undorító nem kell.


S mikor megy oviba? Jövöre? Akkor meg semmi gond. add rá a pelust ha szól leveszitek ráül és próbálkozik. Ha sikerül jó ha nem szónélkül menj tovább.. nem kerll trenirozni.

2011. aug. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem erőltettem egyáltalán, ahogy kijött a kaki, egyből belenézett. Mondtam neki, hogy nem kell megnéznie ha nem akarja, kakiljon a wc-be, ott nem látja, egyből lecsukjuk a fedelét és úgy húzzuk le; ha a bilibe megy, egyből letakarjuk zsepivel, a zsepinek még arcot is rajzoltunk. Mindig mondtam, hogy ne nézze meg, ha nem akarja! Én lettem volna a legboldogabb, ha nem nézi meg, mert akkor talán nem sokkolja...
2011. aug. 1. 12:49
 5/5 A kérdező kommentje:

Oviba pedig megy novembertől ha betölti a 3-at..

Tényleg minden úgy ment eddig, ahogy neki jó volt. Sosem kiabáltam, erőltettem stb stb. Csak szépen lassan...

2011. aug. 1. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!