Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sok kisgyerekes szülő miért...

Sok kisgyerekes szülő miért viszi magával a gyerekét/gyerekeit bevásárolni, amikor a legtöbb esetben a neveletlen viselkedésük zavarja a többi vásárlót?

Figyelt kérdés

Mai nap történt az eset az egyik vidéki szupermarketben: kb. 2 éves kislány keresztbe-kasul tolta azt a mini bevásárlókocsit a vásárlótérben, néha úgy, hogy nem lehetett tőle az adott sorban közlekedni, amíg anyuka válogatott és simán kitolta elém is, hogy majdnem nekitoltam a telepakolt bevásárlókocsimat, ekkor persze én lettem volna hibás az anyja szemében. Egy másik gyerek pedig úgy elkezdett bömbölni, hogy percekig zengett tőle az egész üzlet.


Nem a gyerekek ellen vagyok, de miért nem lehet tudomásul venni, hogy bevásárláskor a vásárlók nagy része nem kíváncsi a gyerekük randalírozására? Miért nincsenek tekintettel másokra?


Régebben azért szerettem a Metro áruházakat, mivel onnan eleve ki voltak tiltva a 10 éven aluli gyerekek, sajnos mára már ez a tiltás is megszűnt néhány éve.


34/F



2021. júl. 31. 21:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/140 anonim ***** válasza:
83%

1. Nincs gyerekmegorzo a boltokban, tehát aki nem tudja másra bízni a gyereket viszi magával vásárolni.


2. Azért viszont direkt érdemes vinni a gyereket, mert így megtanulja, hogyan kell viselkedni boltban. Egy kétéves meg nem tudja feltétlenül jól irányitani a kocsit, viszont egy 34 éves már ki tudja kerülni.

2021. júl. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/140 anonim ***** válasza:
74%

Sokaknak nincs lehetősége lepasszolni a gyereket egy bevásárlás idejére. Persze, erre lehetne mondani, hogy akkor miért nem rendeli haza a bevásárlást, de a valóság az, hogy az élet nem ennyire egyszerű.


Majd egyszer, ha lesz gyereked, akkor meg fogod ezt érteni, addig meg nem tudsz mást tenni, csak tűrni. Engem is zavar, ha neveletlen gyerekkel kerülök szembe, de sok felnőtt sem tud viselkedni rendesen. És különben is, sehol nincsen jogszabály vagy törvény megszabva arról, hogy nem lehet gyereket vinni egy bevásárlásra.

2021. júl. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/140 anonim ***** válasza:
27%

Tudatosan gyermektelen vagyok, de azt el kell ismerni, hogy kell a gyereknek szocializálódni, látni a világot. Az más kérdés, hogy nem így. Akkor kellene vinni, ha tudnak is figyelni rá.

Aki így csinál, az általában azért viszi, mert ennyi az élete, a gyerek, amit meg kell mutatni, körbe kell hordozni, mint a véres kardot, mert ez az eredmény az életében, ennyit ért el

2021. júl. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/140 anonim ***** válasza:
76%

Arra a fél, 1 órára kinek passzolja le a gyerekét? Zárja otthon ketrecbe amíg odavan?

Ez már olyan úri kín ha még ilyet se tudsz figyelmen kívül hagyni. Azért mégsem egy repülőn vagy összezárva egy kisgyerekkel 5 óráig.

2021. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/140 anonim ***** válasza:
92%
nincs hova lepasszolni
2021. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/140 anonim ***** válasza:
83%

Eléggé provokatív ez a kérdés.

Sok kisgyerekes szülőnek egy db segítsége sincs mert pl egyedül neveli,nincs bölcsi,ovi..bármi.De zabálni azt kell igy kénytelen magával vinni a gyerekét. Te meg bírd már ki azt a szaros 20 percet míg bevásárolsz.

2021. júl. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/140 anonim ***** válasza:
91%

Mert

1, a szögre nem akaszthatja, míg bevásárol. Nem mindenki tudja (vagy akarja) megoldani gyerek nélkül a bevásárlást.

2, ha nem viszed boltba a gyereket és nem neveled, soha nem tanulja meg, hogy kell viselkedni. Ebből lesznek a tizenévesen is randalírozók és azok, akik felnőttként is neveletlenül viselkednek a boltban (hangoskodók, szemetelők - árut összetúró, össze-vissza barmolók, vagy azok akik fizetés nélkül bele esznek isznak az árukészletbe...stb.)

2021. júl. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/140 anonim ***** válasza:
69%
Itt egyedül te vagy az aki,nincs tekintettel másokra, pl arra aki nem tudja épp lepasszolni a gyerekét de mondjuk főzni szeretne
2021. júl. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/140 A kérdező kommentje:

"Egy kétéves meg nem tudja feltétlenül jól irányitani a kocsit, viszont egy 34 éves már ki tudja kerülni."


Főleg, ha hirtelen kitolja elém vagy keresztben elállja az egész sort, amíg anyuka válogat...



"Azért mégsem egy repülőn vagy összezárva egy kisgyerekkel 5 óráig."

Attól még jó volna nyugodtan vásárolni, és nem más gyerekének a hisztijét hallgatni.

2021. júl. 31. 21:59
 10/140 anonim ***** válasza:
87%
Hogyan tanulja meg, hogyan kell boltban viselkedni, ha nem viszem soha? Persze én nem hagyom, hogy a fenti eset előforduljon, de akkor is.
2021. júl. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!