Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti is utáljátok amikor a...

Ti is utáljátok amikor a párhónapos gyereketeknek így csinálják: "bugyuli. Mugyulu. Bugygyuli. "?

Figyelt kérdés
Egyszerűen gyűlölöm amikor a rokonság vagy ismerősök elkezdnek gagyogni a gyerekemnek ilyen "gugyuli bugyuli" , "babuka mamuka bubuka" izéket.. De ha szóvá teszem, hogy nem kellene ilyeneket csinálni akkor meg vérig vannak sértődve. Miért hiszik, hogy ez jó?

2018. febr. 27. 07:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
65%
Mond meg, hogy a te gyerekeddel csakis a relativitás elméletről lehet beszélgetni, különben hozzá se szóljanak.
2018. febr. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%
XD ne foglalkozz vele. Rajtam is a röhögés van ilyenkor, attól mert pár hónapos babáról van szó lehet normálisan is beszélni hozzá. De nem ér annyit a dolog, hogy kiakadjunk rajta. Nem sok jelentősége van a baba szemszögéből még.
2018. febr. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
57%
Nem utálom, nem zavar, közömbös. Fordítsuk meg, te miért hiszed, hogy ez baj?
2018. febr. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
54%
Én mindig szóltam ilyenkor, hogy nem hülye/gyengeelméjű, csak kicsi... szóval kéretik normál hangon normál szavakkal beszélni hozzá.
2018. febr. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
84%

Egy kisbaba a minél látványosabb gesztusokra, hanghatásokra reagál, mosolyog. Ezért csinálják. A sima beszédhangra sok baba abszolút nem reagál ilyen picinek, de ha valaki "idétlenkedik", hatalmas mosoly a reakció. Ez természetes.

Te kicsit túlreagálod, lazíts!

2018. febr. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
19%
Azért mert a beszédfejlődésnek árt, ha álló nap ezt hallja.
2018. febr. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
52%
5 hónapos a fiam eddig senki sem bugyulizott neki szerencsére :)
2018. febr. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
45%

Nem, mert nekem normális rokonaim, ismerőseim vannak, így egyik se gügyögött.

A csodás, fennkölt stílusoddal sérted őket végig, nem pedig azzal, hogy szólsz, hogy ezt ne csinálják!

2018. febr. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
61%

Engem inkább azok az emberek irritálnak, akiket ez zavar. A fapofák nem az én társaságom.

Amikor nagyon picik voltak a gyerekek unalmamban azzal szórakoztattam magam és őket, hogy minél idiótábban gügyögtem hozzájuk :)

19 hónaposan már szépen hosszú mondatokban, helyesen ragozva beszélt a nagy, úgyhogy hagyjuk már ezt a beszédfejlődésnek árt dumát. Nyilván egy beszélni tanuló 6 hónap feletti babának már nem gügyög az ember, de egy csecsemőnek miért ne lehetne?

2018. febr. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
79%

Engem régen zavart, aztán megszületett a fiam és én is lementem idiótába, és jól esett.


Engem sokkal jobban zavar, aki meg akarja mondani, sőt szinte rám kényszeríti, hogy hogyan lássam el és mit, hogyan csináljak, mert ő aztán tudja a tutit.

2018. febr. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!