Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gáz, hogy halálra idegesít a...

Gáz, hogy halálra idegesít a barátnőm fogyatékos gyereke?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek sajnos szellemileg elég durván fogyatékos a kislánya (autista, beszédhibás stb.). A maga módján kedves, csak állandóan üvölt, ordít, anyunak hív engem is, marhára nincs képben, hogy ki kicsoda, sajnos olyan hangja van, amit egyszerűen képtelen vagyok elviselni.

Rettenetesen szégyellem magam, mert tök rendes a barátnőm, szeretem és szeretnék segíteni neki, de egyszerűen utálom a kislányát, annyira zavar, már az is, ha megszólal. Kiráz a hideg a sipítózó hangjától és bár próbálok jópofát vágni, amikor vele van, de nagyon nehezemre esik. Tudom, hogy beteg, nem tehet róla, hogy ilyen, próbálom is megerőltetni magam, de egyszerűen nem megy.

Mit tehetnék, hogy valahogy elfogadjam szegényt? Van erre valamilyen módszer? Szerintem a barátnőm is sejti, hogy nem igazán kedvelem a lányát, mert nyilván látszik rajtam, hogy nem jópofizom vele, meg próbálom lerázni, amikor rámmászik.



2017. szept. 14. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Egyáltalán nem gáz, nem kell kedvelned egy idegesítő, beteg kisgyereket még akkor sem, ha a barátnődé, és nem tehet a betegségéről. Ezt a barátnődnek is meg kellene értenie, de gondolom nincs kire bíznia a gyereket, főleg ha autista. Nehéz szitu, de ne érezd magadat gáznak emiatt.
2017. szept. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem gáz. Engem is idegesítene.
2017. szept. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Annyira bűntudatom van emiatt, hogy éjszaka már rémálmok gyötörnek. Nem érzem igaz barátnak magam, hiszen ha a barátnőm megtudná, mennyire nem kedvelem a gyerekét, szerintem az a barátságunk végét jelentené.
2017. szept. 14. 13:58
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem mindenki tud mit kezdeni egy súlyosan fogyatékos emberrel, én is óckodom tőlük és inkább elkerülöm őket pedig autista gyerkőcöt nevelek, de ő szerencsére a másik véglet. Nem tudom mi lenne ha az enyém is a spektrum rosszabbik végén helyezkedne el, biztos megtanultam volna kezelni a helyzetet az évek alatt. Szar ügy, de nem tehetsz róla. Szerintem tenni se nagyon lehet semmit, ezt nem lehet erőltetni.
2017. szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Megértem, hogy rosszul érzed magad, biztos én is rosszul érezném, viszont egyetértek a többiekkel, hogy nem tehetsz róla. Szerintem tök dicséretes, hogy próbálkozol, igyekszel jó képet vágni hozzá, és nem vonod ki magad automatikusan az életükből, nem hagyod el a barátnődet, mint teszik azt ilyenkor sokan. Igazából módszer nem nagyon van, sajnos nem mindenki kezeli ezt jól. Próbáld tartani magad, jobbat nem tudok.
2017. szept. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 piroska és a farkas ***** válasza:
84%
Szerintem az már eleve jó, h lelkiismeretfurdalásod van, mert érzékenységre vall. Amit érzel teljesen normális, és szerintem ezen csak tudatos döntés változtathat. A kislány anyukája mellől vszínűleg előbb- utóbb baromira elkopnak a barátok, és nagyon egyedül lesz, sokaknak lesz ciki a társasága a gyerek miatt. Ha valóban barátja vagy, akkor annyit tehetsz, h egész egyszerűen elviseled a kislányt. Arra gondolj, h Te utána ebből a helyzetből kiléphetsz, hazamehetsz, moziba mehetsz, a barátnőd viszont nem léphet ki ebből. És talán azt sem árt tudatosítani- mondom ezt úgy, mint súlyosan, halmozottan sérültekkel foglalkozó szakember-, h MINDEN sérült gyerek TÖBB, mint a tünetei összessége, még a legsúlyosabban sérült is.
2017. szept. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2017. szept. 15. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!