Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereknèl mennyire elnézhet...

Kisgyereknèl mennyire elnézhető, ha nem kultúràltan közlekedik?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk ismerősökkel mùzeumban, ès nagyon nem bìrt viselkedni a gyerekük közlekedèsnèl. Mindkettőnknek 6 èves fia van. Az enyèm tud kultùràltan közlekedni, de most utànozta a masik gyereket. Magàtòl nem kezdett el butasàgokat. Szegènnyel èn màr kiabàltam, meg a màsik gyerekre is, de az ő anyja a füle botjàt sem mozgatta.

Elszaladt a gyerek forgalmas pàlyaudvaron, elszaladgàlt a metròhoz vezető folyosòn, felmàszott korlàtokra, viràgtartòra, hirdetőtàblàra. (mèg bent a metrò/vasút àllomàson)Felurott egy padsorra ès vègigszaladt. A mùzeumban faragott pàrkànyra màszott, ferde tèrelvàlasztòra felvetődött.

Csak szerintem volt durva a visekledèse, en vagyok tùl szigorù, vagy tènyleg ugy viselkedett, mint egy veszett majom a leìrtak alapjàn.

Szegèny gyerekemet sajnàlom, aki szidàst kapott, mikor csak a màsik butasàgàt utànozta.


2021. szept. 2. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
6 éves lassan iskolába megy. illene viselkedni
2021. szept. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Igen, tènyleg ugy viselkedett, mint egy veszett majom a leìrtak alapjàn.

A legelső ilyen allűrje után megfogtam volna a kezét, hogy innentől csak kézen fogva közlekedünk.

Otthon pedig leültem volna vele beszélgetni.

1. Ezekkel az ismerősökkel soha többé nem megyünk sehova. Ilyen kőbunkó gyerekkel nem égek múzeumban, hátha még az én gyerekemnek nézik, ha a saját szülei nem szólnak rá.

2. Nekem is tanulság, hogy ilyenek ezek az ismerőseim. Valószínűleg nem nagyon keresném a társaságukat a jövőben.

2021. szept. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

folyt.


3. És mostantól két hónapig vele sem megyek sehová szórakozni. Legyen neki ez tanulság, hogy attól, hogy ott van vele egy idióta, neki nem kéne meghülyülnie. Mivel tudom, hogy tud ő másképp is viselkedni, két hónap után ismét mehetnénk. De ezután nagyon óvatos lennék, ha bárki más jönne velünk kisgyerekkel együtt.

2021. szept. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Illene viselkedni. Őszintén, én ezt nehezen tudom tolerálni. Kisebbeknél is. Fehérbotom van, és nagyon sokszor balesetveszélyes számomra, ahogy a kicsik rohangálnak, a szülő meg a füle botját sem mozdítja. Én nem mindig veszem észre őket nyilvánvaló okokból, és ha észre is veszem, nehezen tudom őket kikerülni. Ha nekem jönnek, kisodorják a kezemből a botot, amit utána nehéz megtalálnom, ez pedig egy járókelőkkel teli, forgalmas járdán elég veszélyes. A szülő pedig sokszor elintézi annyival hogy "ejnye ezt nem szabad". És mennek tovább, anélkül hogy pl segítene megkeresni a botomat.
2021. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

A te fiad sincs az érettség magas fokán. ;)

Gatyát fölkötni! Sok bajotok lesz még, ha csak külső ráhatásra tudja betartani a szabályokat, és rögtön megbolondul, ha mástól látja.

Lányomnál tavaly vettem ezt észre, akkor 5 éves volt. Az egész évünk erről szólt, hogy folyton "belerángatták" valamibe, mindig ment a rosszak után. De tudod mire jöttem rá?

Arra, hogy 90 % ebben a korosztályban ilyen. Nem csak az én idegrendszeri éretlenséggel küzdő, rendszeres fejlesztésben részesülő gyerekem, hanem majdnem mind.

És bizony 2 kategória van: az egyik aki mutatja az irányt és barmul, a másik, mint a fiad, meg megy utánuk és majmolja. ;)

2021. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
2.5 évesem viselkedne kb így, de nem hagyom ha nem viswlkedik fogom a kezét.
2021. szept. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

6 évesnél már gáz ez a viselkedés. Nekünk is van ismerősünk, ahol mind a két gyerek ilyen, pedig rájuk is szólnak, csak mivel nincs következmény, a gyerekek tojnak rá. Mi szoktunk velük menni, mert szerencsére az én fiam nem veszi át a mintát, de néha már nekem égő, ami időnként művelnek.


Nekem ez már nem az a kor, ahol elnézhető, hogy egy gyerek egyáltalán nem tud viselkedni. Akkor nem kell vele olyan helyre menni.

2021. szept. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Érdekes, mindenki hasonló véleményen van, mégis mindenki le van pontozva. :-))))))
2021. szept. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat, mindenkinek ment a zöld kèz :)

Büntetest nem fog kapni, de alaposan àtbeszèltük, meg odafigyelek jobban, hogy kibillentsem, ha pròbaljàk valamibe beleràngatni.

Nekem sokkolò volt az is,hogy egy ekkora gyerek ne tudjon közlekedni, meg az is , hogy az èn gyerekem mennyire ùszik az àrral. Jàtszòtèren, mezőn stb. szalad, szabadon van engedve 99%-ig. De közlekedèsben, ha csak magunk vagyunk annyira biztonsàgosan viselkedik, hogy ha előbb èr a vàrosunkban kereszteződèshez, mint èn, akkor màr àtengedem egyedül. Ha csak mi megyünk, nem kell a kezèt se fognom nagyobb pàlyaudvarokon, mert jön mellettem.

2021. szept. 2. 14:50
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Az én lassan 3 éves fiam próbál ilyeneket. De ha nem tud viselkedni többszöri felszólításra sem akkor én bizony azonnal hazaviszem. Épp tegnap volt egy ilyen szitunk mikor elkezdett szaladni olyan helyen ahol veszélyes, mindezt azután hogy direkt szóltam hogy itt el ne menjen mellőlem. Azonnal beraktam az autóba és hazavittem. Üvöltött mint a sakál, de nem érdekelt, ezzel nem szórakozhat.
2021. szept. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!