Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mikor érdemes...

Szerintetek mikor érdemes idegennyelvhez "szoktatni" a gyereket?

Figyelt kérdés
Most két éves a lányom és nagyon szeretném, ha ő nem lenne olyan béna, mint én voltam gyerekkoromban idegennyelvből. Igaz, én orosszal kezdtem, kapásból un. "rossz" csoportban (tehát el voltam könyvelve, hogy hülye vagyok). Tanfolyamok vannak aranyáron, és nem is tudom, hogy van-e ilyen korban már értelme elvinni heti 1x egy játékos nyelvoktatásra. Elég megvárni az általános iskolát? Ott külön tanuljon idegennyelvet, vagy olyan suli legyen, ahol emelt szintű a nyelvtanulás?
2010. aug. 30. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Az iskolában tanuljon csak nyelveket. Előbb nem tanul meg,legfeljebb néhány szót vagy mondatot. Valamivel jobb a kétnyelvű iskola,de ott sem biztos,hogy megtanulja a másik nyelvet. Ismerek olyan lányt,aki az általánost és a középiskolát is kétnyelvűben végezte, kitűnően,de nem tud elbeszélgetni a külföldiekkel.
2010. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Először magyarul tanuljon meg, no meg helyesen írni...várj még az idegen nyelvvel.
2010. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Elég megvárni az iskolát. Felesleges ilyen korban a nyelvhez szoktatni a gyermeket. Tanulja meg az anyanyelvét helyesen, utána jöhet a többi nyelv.

A tanfolyamok persze, hogy aranyárban vannak, s ha már elkezdted, akkor célszerű folytatni is. Ha 2 évesen elkezded, akkor számold ki, hogy mennyit költesz a gyermek oktatására az iskola kezdésig!

2010. aug. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Angoltanár vagyok. Egyetértek az előzőekkel, először magyarul tanuljon meg (más helyzet a kétnyelvű családoknál, ahol anya és apa is más anyanyelven beszél) és csak utána vidd bárhová is. Az én kisfiam is 2 éves, de nem tanítom még neki az angolt. Igaz, néha beszélek neki angolul, de csak azért, mert tetszik neki és nevet rajta. Én úgy gondolom, hogy az óvoda vége felé azért már lehet játékosan tanítani neki az idegen nyelvet, de ilyen korán még felesleges.
2010. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, én egy kéttannyelvű gimiben dolgozom, korábban dolgoztam hasonló általánosban is. Szerintem érdemes olyan osztályba adni, ahol emelt szinten tanulnak a gyerekek nyelvet, nekem több olyan tanítványom volt, aki 7-8-ban már 80% felett teljesített középfokú próba nyelvvizsgákon. Azt, hogy kell-e neki különóra úgyis csak menet közben derül ki. Ha jó a suli, nem lesz rá szükség.
2010. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sem erőltetném, mert nincs semmi értelme. Ráér a suliban.

Épp most olvastam hogy valakinek (nem tudom valami sorozatban játszik a csaj) hogy orosz anyukája van. Kicsi korában orooszul beszélt hozzá, de aztán iskolás korában a lány kérésére magyarul beszélt tovább hozzá az anyukája. Nem érti az orosz nyelvet, mert nem is emlékszik rá és mondta most már bánja, mert így könnyedén megtanulhatta volna.

Ha nem folyamatos a dolog, akkor teljesen felesleges. Ez leginkább a kétnyelvű gyerekeknél működik, de ott sem tökéletesen.

2010. aug. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Meggyőztetek! :)
2010. aug. 31. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!