Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra lehet úgy...

Szobatisztaságra lehet úgy szoktatni, hogy időközönként ráültetem a bilire/wc-re és előbb utóbb ő is szól ha kell neki?

Figyelt kérdés

Már éjjel nem pisil be, mert alvás előtt bilizik egyet, de igazából még nekem jut eszembe, neki nem mindig. Vagy lehet, hogy csak ki kell várjam esténként, hogy neki jusson eszébe ráülni a bilire? (este 11-ig nem lenne jó várni..)


Ha kakilni kell, akkor szól már, csak a pisi csurog be néha (játék közben), ha nem kérdezek rá időben.


2011. jún. 26. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Írod: rendszeresen rá szoktál kérdezni, kell-e pisilnie/kakilnia - javaslom, inkább ennél a verziónál maradj, mint ok nélkül ráültetni bilire. Ugyanis akkor kapcsolja össze sikeresen az ingert a bilivel, ha az inger jelentkezésekor ülteted rá -idővel egyre inkább jelezni fogja az ingert, de természetes dolog, hogy akár hónapokon át még bekakil/bepisil ilyenkor is, bár ez egyénileg változó-, valamint ha a kérdésedet (kell-e neki) felteszed közvetlenül az előtt, hogy bilire ülteted, ez is segíti összekapcsolni számára az ingert a bilizéssel.
2011. jún. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Epp most szoktatom a fiamat.

A dolog ugy tortenik, hogy napkozben altalaban pucer fenekkel van, vagy egy vekony nadragban es rendszeresen megkerdezem tole, hogy jon-e pisi, kaki. Akkor kerdezem, amikor nagyon jatszik. Vagy nem kerdezek semmit, csak siman lerakom a homokozo kozelebe a bilit ugy, hogy o is lassa es elmodnom, hogy idehoztam a bilit, ha erzi, hogy jonni fog pisi, kaki, akkor raulhet.

Ugy konkretan mondani, hogy uljon ra azonnal nem szoktam, mert csak akkor ul ra, ha o akar, egyebkent nem, ranyomni meg nem fogom.

De ez a modszer bejott, legalabbis altalaban eszebe jut a bili, ritkan van baleset. Az is inkabb csak akkor, amikor huvosebb van es hosszu nadragot is adok ra. Szerintem akkor elfelejti, hogy nincs rajta pelenka. De tenyleg meg csak most kezdtuk, 1-2 hete, szoval van idonk.

2011. jún. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!