Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves, nyugodt, ülve játszós,...

2 éves, nyugodt, ülve játszós, csigalassú kisfiamnak jó ötlet lenne egy olyan ajándék a szülinapjára, ami megmozgatná, legalábbis ösztönözné rá? Vagy ne eröltessem?

Figyelt kérdés

Nem nagyon szeret hintázni, a kismotoron is csak bámészkodik, de nem halad, játszótéren inkább csücsül és egyhelyben eljátszik, csúszdán fél, ... Azt mondja az apja, ne aggódjak, ő is ilyen volt, és tényleg nyugodt természetű ember a férjem, nem szereti az adrenalin felnyomós tevékenységeket :)) De én akkor is szeretném, ha kicsit többet mozogna! Érdemes eröltetni a dolgot? Amúgy okos fiú, tanulékony, türelmes fajta.

Gondoltam ajándéknak csúszdára, ugráló labdára, hasonlókra, hogy többet mozogjon! Van hintalovunk, hintánk, de nem nagyon használja. Vagy vegyek neki ülős játékot, laptopot, kirakót, legót, nyomdát, ilyeneket? Szerintetek?

Ha lemegyün sétálni, akkor rohangál egy ideig, de aztán inkább bámészkodik, guggolva szöszmötöl, stb.

Törödjek bele, hogy ilyen, vagy ösztönözzem a mozgásra? Úgy tudom, hogy a mozgás is nagyon fontos a fejlődésben, még az inteligenciára is hatással van.


2010. aug. 31. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém - mienk kicsit ez is az is.

Én nem erőltetném.

Laptop? gyereklaptop? de az se kétéveseknek való. Inkább 4-6 éveseknek.

2010. aug. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gyereklaptopra gondoltam, persze! Ilyenre: [link]
2010. aug. 31. 10:21
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem játszatok vele olyan játékokat,ami megmozgatja.Pl apa focizhatna vele,vagy fogócskázzatok,labdakidobós stb...

De ha elszöszmötölős fajta az sem baj...

Az enyém is az,kedvenc játéka a Lego,és inkább 10x rajzol,minthogy focizzon.(szerintem még labdába sem rúgott soha)8 éves lesz a télen.Ja és biciklizni is nehezen tanult meg,mert nem szívesen mozog.

Ha okos értelmes akkor az értelmi fejlődéséhez a inkább jobb egy memóriakártya,vagy más kreatív,"ülős" játékok.Sőt ha szívesebben néz természetfilmeket minthogy fogócskázzon,hát az sem hátrány,mert nagyon sokat tudnak tanulni belőle!

2010. aug. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!