Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Pedagógiai Szakszolgálat...

A Pedagógiai Szakszolgálat nem köteles adni szakvéleményt, ha az anyuka magától és nem javaslatra viszi a gyerekét?

Figyelt kérdés
A fiamat 2 és fél évesen vittem el hozzájuk megkésett beszédfejlődés miatt. Fél éve jár bölcsibe is, azóta sem beszél, de viszont sok új szót már mond és könnyen beilleszkedett, szeret odajárni. Nem is olyan rég megtanították nekünk a TSMT tornát, de itthon kell csinálnunk, havonta egyszer járunk hozzájuk ellenőrzésre. A bölcsi kért tőlem szakvéleményt, elmondtam ezt a szakszolgálatnak is és ott azt mondták, hogy nem adnak szakvéleményt, csak akkor ha orvos vagy a bölcsi kérvényezte az odajárást. A bölcsis néni meg azt válaszolta, hogy olyan nincs, az összes anyukának volt és van, aki oda vitte a gyerekét. Lehet el sem hiszik, hogy oda jár a gyerekem. Most akkor mi az igaz?
2021. szept. 29. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Ha küldözgetnek oda-vissza, akkor valamelyik (vagy mindkét) oldalról kérd a közvetlen kommunikációt. A bölcsiben a vezetővel beszélj, mondd meg, hogy pattintgatnak ide-oda.
2021. szept. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Volt vizsgálata? Ha igen,akkor kell hogy legyen szakvéleménye.
2021. szept. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem neurológus vizsgálta meg, hanem gyógytornász, csak annyi volt hogy megnézték hogyan reagál hangokra, formabedobót és hasonló feladatokat hogyan csinálja meg, bizonytalan-e a mozgása, ilyenek. Nekem meg azt mondták, hogy ahhoz neurológusnak is látni kell.
2021. szept. 29. 19:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondd nekik, hogy mivel kell a szakvélemény, ezért írják be a neurológushoz időpontra, amikor legközelebb odmegy.
2021. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!