Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vissza nőhet a nyelvfék?

Vissza nőhet a nyelvfék?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak le volt tapadva a nyelve,sajnos később vettük észre... 9hónapos volt amikor fel vágták neki. Most 4 éves lesz És mostanra kezdett el folyékonyan beszélni ,mondjuk 2 nyelvű és ezért...Nem rég nézegettem képeket interneten és ott amelyik nyelv normális azok alatt semmilyen fék nem volt...Az lenne a kérdésem ,lehet hülyeség de vissza nőhet a nyelvfék? Mert kisfiam nyelve alatt van,de igazából nekem is, apjának nincs.

Érdemes lenne vele újra elmenni ,hogy megnézzék?Okozhat később gondot neki? Azt tudom , hogy én pl. Kitudom mondani az R betűs szavakat , igaz nem tudom olyan szépen pörgetni mint az apja... Ilyenkor is simán csak felmetszik vagy már altatni kell ,mert vastagabb a fék?😬 Valakinek hasonló?



2021. okt. 1. 20:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Logopédus vagyok, még nem találkoztam visszanőtt nyelvfékkel, viszont "nem eléggé" felcsippentettel igen. Szerintem érdemes megnézetni, ha úgy látjátok jónak. Ha jól tudom, ennyi idősen sincs altatás a beavatkozásnál
2021. okt. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!