Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet összefüggés az újszülött...

Lehet összefüggés az újszülött-kori nyelvfék felvágása és a beszédfejlődés között?

Figyelt kérdés
Kislányomnak felcsípték a nyelvfékét újszülötten még a kórházban, 19 hónaposan már szépen beszélt, a kisfiamnak nem, 2,5 éves és még eléggé érthetetlenül beszél. Kinek mi a tapasztalata?
2013. jún. 29. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:

nem minden babának vágják fel.

nem kell erre fogni.

védőnőd mit mond?

2013. jún. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
védőnő??? Errefelé ez nem "szokás", tavaly augusztus óta nem is láttam....
2013. jún. 29. 11:18
 3/9 A kérdező kommentje:
meg mi az hogy nem kell erre fogni?:DDD ki fogott mit mire?:D
2013. jún. 29. 11:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Annak kell felvágni a nyelvfékét, akinek le van tapadva a nyelve. Ha a kisfiadnak le van tapadva, akkor lehet hogy ez zavarja a beszédben. Ha nincs letapadva akkor nem emiatt van.
2013. jún. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én se értem mit szeretnél kihozni ebből :)

a nyelvféket annak vágják fel, akinek le van nővel.

ha a fiadnak le van nőve, de még nem vágták fel, akkor lehet attól érthetetlen a beszéde.

ha nincs lenőve (gondolom azért nem csípték fel neki), akkor nem ez a magyarázata, hogy érthetetlenül beszél.

vidd el a gyerekorvoshoz, fél perc alatt megnézi és akkor valós választ kapsz a kérdésedre, mi innen nem látunk bele a gyereked szájába :)

2013. jún. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

szóval, a Szent Imre kórházban minden újszülöttnek felvágták amikor született a lányom. (2009ben)

kérés nélkül, szóval minden újszülöttnek.

Ezért próbálok rájönni, hogy van-e valamilyen összefüggés a nyelvfék és a beszédfejlődés között.

De mindegy, úgy tűnik itt nem lesz rá tudományos magyarázat:)

2013. jún. 29. 13:40
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

én is a szent imrében szültem 2009ben. nem vágták fel a fiam nyelvfékét. a szomszéd kislányét igen, mert le volt nőve :)

elég gyakori probléma ez csecsemőknél, de csak is akkor vágják ha kell, egyébként nem is lehetne, hisz nincs mit (egy hártya szerűség, azt csípik fel)

tehát nem jól közelíted meg, ez egy véletlen volt, hogy akkor ott minden kisbabának fel kellett vágni (gondolom csak a szobátokban, elég nagy a csecsemőosztálya), nem egy rutineljárási bort miatt történt, ne keress összefüggést :)


viszoint ha erre gyanakodsz, tényleg nézesd meg az orvosotokkal, egy pillanat az egész. vagy ha alszik, kukkancs a nyelve alá, már ha tudod mit kell nézni :)

2013. jún. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kérd meg a kisfiút, hogy nyújtsa ki fölfelé a nyelvét, mintha el akarná érni az orrát. ha egy picivel a felső ajka fölé ér a nyelv hegye, minden rendben. ha ezt nem tudja megcsinálni, akkor is lehet, hogy csak ügyetlen a nyelvecskéje. próbáld a jól kiöltött nyelvét kézzel felhajlítani, látni fogod, milyen hosszú a szabadon mozgó szakasz.
2013. júl. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot!
2013. júl. 2. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!