Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg igaza van anyósomnak...

Tényleg igaza van anyósomnak a kislányommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Van egy 15 hónapos kislányunk. Több mint egy 1 éve költöztem anyósomékhoz, mivel az albérlet férjem szerint is pénzkidobás lett volna. Az igazság az hogy én nagyon nehezen egyeztem bele, hogy ide költözzek, de később végül beláttam hogy az anyagiak miatt nem lett volna jó megoldás. Szóval ide született a kislányunk. Anyósommal néha jól el tudunk beszélgetni, de mostanában egyre többször lecsesz ha valamit nem úgy csinálok ahogy ő szeretné a kislányommal kapcsolatban. Nagyon sokszor voltak már veszekedéseink és a szüleimmel is egyszer összevesztek az albérlet miatt. Férjemmel nagyon sokszor beszélnek ki a hátam mögött és a szüleimet, testvéreimet se kedveli. Az a helyzet, hogy én mindig is egy zárkózott csendes természet voltam, és a kislányommal is általában halkan beszélek. Nagyon nehezen tudják elfogadni hogy én ilyen vagyok, mivel ők egy harsány, beszédes vidám család. Anyósom múltkor azt mondta, ha továbbra is csak egy egy szót motyogok halkan a kislánynak és nem leszek vele határozott akkor ő is zárkózott csendes lesz. Kislányom egy erős jellem és mostanában kezdett akaratos, hisztizős lenni, amit nem nagyon tudok kezelni. Anyósom szerint én sose tanítom, nevelem, nem szólok rá erősen ha valami rosszat csinál. Ő egy olyan kislány, akinek tolni kell a beszédet 24 órában, mert nagyon tanulékony és mindig valami újat akar tanulni. Ha unatkozik, nem foglalkoznak vele egy kicsit is volt, hogy beütötte a homlokát a szőnyegbe és kicsit vérzett neki. Sokszor csinálja mostanában ezt, de lehet a foga miatt is, mert jön az utolsó 4 nagyőrlője és fáj neki. Mikor valami baj éri anyósom elkezd uvoltozni velem meg elhord mindennek, hogy miért nem lehet rá odafigyelni ő még 24 órás stb. Még kéri hogy fogjuk az egyik kezét, de a fűben kinnt magabiztosabban megy egyedül is pár lépést. Egyszer azt mondja engedjük jobban szabadon ne fogjuk meg a kezét ha menni akar, elesik elesik majd megtanulja. Így sose fog tudni magára vigyázni. De ha vmi éri miért nem figyelünk rá, miért nem vagyunk mellette ő 24 órás. Meg hogy másfél éves korára óriási változáson kell keresztül mennie, önállóan enni rendes darabos kajákat, bilire szoktatni, beszédben fejleszteni stb. Én meg nem tanítok vele semmit. Az a baj hogy nem tudok mindig minden nap tolni neki a szöveget, vidám vicces lenni vele, de közben határozott és nevelni rászólni ha valami rosszat tesz. Így is nagyon elfáradok, pedig keveset vagyok vele egyedül itthon. A másik hogy én csendes természet vagyok és sose tudok olyan lenni mint ők meg mindent úgy csinálni a gyereknevelésben ahogy anyósom szeretné. Ha egyedül vagyok vele viszont sokkal inkább önmagam tudok lenni, nincs megfelelés, nem érdekel ha néha halkan beszélek hozzá, vagy hagyom játszani miközben csinálom a dolgaimat. A másik dolog hogy a főzés problémás nekem így emiatt is cseszeget, meg hogy mindig akkor akarok mindent megcsinálni mikor ők nincsenek itthon. Rengetegszer megsiratott már, de férjem sose védett meg, szóval nehezen bírom már ezt az egészet. Sokszor volt bennem olyan gondolat hogy feladom, elmegyek innen, de sose mertem megtenni. A költözés nem tudom mikor fog megvalósulni mivel férjem dolgozik csak és ez anyagiaktól függ.
2021. okt. 5. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, el se tudom min mehetsz keresztül, de borzasztó volt ezt olvasnom! Számomra az a tény,hogy a férjed nem védi meg...nos ,ha nálunk ilyen szituáció lenne,akkor hagynám a férjem is! Szüleidhez nem tudsz menni? Én tuti elköltöznék és ultimátumot adnék a férjemnek. Ha nem költözünk albérletbe akkor vége ... értem én hogy "felesleges" pénzkidobás , de ilyen áron ?! Nekem úgy hangzik ez inkább ,mintha csak nem akarna... Gondolom anyuka kisfia, de javíts ki, ha tévedek...általában azok nem állnak ki párjuk mellett!
2021. okt. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hüle ötlet volt odaköltözni.

Anyagiak miatt nem tudtok költözni? Menj vissza dolgozni és mehettek albi a. Ha anyósod gyereket akar nevelni szüljön magának.

Az a baj h nagyon ne bánts virág vagy.

A gyereket nem rontod el. Megesik h beüti magát még akkor is ha fölötte álsz.

1,5 évesen nagyon kevés gyerek lesz szobatiszta...

Anyósod uralkodni akar rajtatok, te meg hagyod.

A pasid meg egy töketlen anyuci pici fia.

Fogd a cuccod, a gyereket aztán költözzz vissza anyádhoz

2021. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Igen , tudjuk, életképtelen vagy..nem te akartad a gyereket. Bla bla bla. Anyós neveli helyetted.. Bla bla bla.

Nem tudom mit vársz, már annyiszor írtad ki, annyiszor kaptál tanácsot.. És semmit se változtattál. 🤷‍♀️

Félsz a saját lábadra állni, akkor viseld a következményeket..


Ezért nem kell anyós nyakára szülni. Majd továbbra is kisgyerekként viselkedni..


Nem tudlak sajnálni. 🤷‍♀️ Tipikusan az a fajta vagx aki csak picsogni tud számtalanszot, de változtatni nem.

2021. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Különköltözés az anyóstól mielőbb, mert ennek nagyon de nagyon rossz vége lesz.
2021. okt. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Már legalább 5x kiírtad ezt a kérdést, mégis milyen új javaslatra számítasz?
2021. okt. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..


És amit a többi kérdésednél írtunk.

Csinálj VALAMIT. Változtass már valamin. De neked tök felesleges válaszolni. Semmit nem csinálsz, semmin nem változtatsz, csak bőgsz és kussolsz. Mi értelme így kérdest kiírni egyáltalán??

2021. okt. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Hány éves vagy?
2021. okt. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam hasonló helyzetben pár éve.

Eladtuk a házunkat és a vevővel megegyeztünk, hogy ad még egy kis haladékot a költözésre. Nem gondoltuk, hogy az első érdeklődő megveszi így nem volt időnk nézelődni sem.

Abban maradtunk, hogy mivel neki nem sürgős a dolog mert albérletre szánja maradhatunk 3 hónapot.

Hát ebből a három hónapból 1 hónap lett és a házat már kiválasztottuk viszont nem tudtak onnan sem kiköltözni azonnal.

Így anyósomékhoz költöztünk mert gondoltuk, hogy azt az egy hónapot valahogy kibírjuk.

Sajnos abból az egy hónapból 4 hónap lett mert kiköltöztek a lakók viszont amit otthagytak nekünk az valami borzasztó volt.

Amikor elmentek mi még nem láttuk, hogy milyen pusztítást végeztek a házban mivel liciten vettük úgy voltak vele lelakják szépen nekünk még.

Kiszedték a fürdőkádat, eldugították a lefolyókat.

Az összes ajtót leszedték és még a kertben is kivágták a fákat direkt.

Na a lényeg annyi, hogy mire betudtunk költözni eltelt 4 hónap.

Én nem kívánom az ellenségemnek sem..

Mindenbe beleszóltak de inkább anyósom volt a hangadó azt gondolhatod.

A lányom akkor volt 5 éves.

Mindenbe beleütötte az orrát.

Mért ilyen ruhát adok rá, mért nem csókolja körbe korán reggel, mért nem fésülködött meg, mért nem jön ki a gyerek a szobából egész nap csak a t~vét bámulja,már megint hova megyünk csak a pénzt költeni stb... Mindig a gyereken ment a vita.

Arra bezzeg nem gondolt, hogy azért nem jön ki a gyerek mert éppen nem kíváncsi már a hülyeségére. Az nem volt baj amikor végigtakarítottam a házat mert olyan retkes, hogy szégyelhetné magát szerintem. Nem mertem hozzáérni semmihez mert ragadt. De észt osztani ráér mindig.

Télen amikor otthon voltam a gyerekkel még be sem lehetett gyújtani hiába volt beteg mert nehogymár elmenjen a fa.

A párom hagyta a fenébe mert tudta, hogy semmi értelme szópni neki meg letagadja, ha mondott is valamit így hősugárzóztam mindenhol mert az áramot persze mi fizettük és diremt bedugott 30 éves fagyasztókat is csak jó sokat fizessünk. Akkor már mindegy volt mennyit költök.

Borzasztó személyisége van. Hibába szólt rá a férjem, hogy fejezze már be inkább jobban csinálta azt vettük észre mert nehogymár nekem adjon igazat a fia.

Rettentő.

Egyszer összekaptam vele azóta tudja, hogy nem mindig neki van igaza.

Az én helyzetem könnyebb volt mint a tiéd mert én tudtam, hogy nemsokára vége a pokolnak.

A helyedben beadnám a gyereket a bölcsibe ha nem jöttök ki egy fizuból és marha gyorsan keresnék egy olcsó albérletet. Ha 30 nm-en kellene élnem az sem érdekelne csak ne az anyósomékkal éljek. Nem egészséges

2021. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nettó hülyeség, amit anyósod magyaráz. A saját, 18 hónapos fiam alapján mondom, aki pedig egy igazi sajtkukac. Nem tudsz folyton a nyomában lenni, és nem is kell. Ha folyton fogod a kezét, nem tanul meg rendesen járni, nem lesz önálló. Az még csak jót tesz neki, hogy csendes és nyugodt vagy.

Jót tenne, ha külön mennétek anyóstól. Vagy a ferjeddel, vagy nélküle.

2021. okt. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!