Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Valóban jobban fog később is...

Valóban jobban fog később is ragaszkodni a kislányom így anyósomhoz?

Figyelt kérdés
Főként azoknak a válaszára lennék kíváncsi, akik anyóséknál laknak, laktak. Az 1 éves kislányom sokszor úgy érzem jobban ragaszkodik anyósomhoz mint hozzám. Mivel ide született mert nem tudtunk saját lakást, házat venni, ezért amióta hazahoztuk a kórházból anyósom a kezdetektől fogva segít mindenben. Örülök is ennek mert egyedül tényleg nem bírtam volna szerintem a nehézségeket, de kislányom mostanra már nagyon ragaszkodik hozzá. Még apósomhoz férjemhez is jobban. Ők mindig nyitott beszédes határozott természetűek voltak és tudnak vele sokat szórakozni nevetni amit a kislányom nagyon szeret. Szereti ha foglalkoznak vele megnevettetik. Anyósom újszülött korától fürdeti éjszakázott is vele sokat mivel nagyon hasfájós volt. Tudom hogy nekem kellett volna de mivel eléggé kimerültem a kórházban meg első gyerekes ként fogalmam sem volt mit hogyan kellene csinálnom így segített sokat. Mindig csak nála nyugodott meg a hasfájós időszakaiban nagyon sominden új dolgot apossal tanították meg neki. Én nem biztos hogy ennyi mindent tudtam volna hogy meg lehet vele tanítani kicsin. Szoptatni se tudtam mivel a bimbóvédő miatt sok levegőt nyelt így hasfájós lett meg nem is volt elég tejem. 1 hetet ha próbálkoztam itthon aztán tápszert adtunk neki mert kicsi súllyal született és már éhes volt nagyon. Tény hogy én vagyok vele a legtöbbet itthon de délután amint hazajön valaki és meglátja már hozzá akar menni. Főleg anyós apósért van oda de a férjemhez is ragaszkodik azért. Mivel én eléggé csendes zárkózott természetű vagyok ezért nem tudok vele úgy bohockodni megnevettetni mint ők. Néha nevet nálam is de legtöbbször eljátszik meg sír nyűgös ha egyedül vagyok vele. Tudom hogy többet kellene beszélnem hozzá határozottnak lenni mert így azt fogja hinni ő a főnök és nem fog hallgatni rám. Màsnál is akik anyosnal laknak jobban ragaszkodik hozzájuk?
2021. jún. 25. 15:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Hogy másnál mi van, az ne legyen neked mérvadó! Minden gyerek, szülő, nagyszülő és helyzet más.

Te vagy az anyja, az egy ELVEHETETLEN státusz a gyerek érzelmi életében, még ha nem is vagy annyira szórakoztató egy kisgyereknek, mint mások.

Van gyerek, aki egy kiskutyának, vagy a barátainak jobban örül látszólag, mégis az anyja az első, aki az egész életében a szent és sérthetetlen.

Ha jó anya vagy, akkor inkább örülj a családtagokkal való jó kacspcsolat(á)nak, a ti szeretetköteléketek ettől nem csorbul.

2021. jún. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%

" így azt fogja hinni ő a főnök és nem fog hallgatni rám."

El vagy tévedve. Gyerek , mint FŐNŐK?

Csak szólok, a gyerek nem kutya. Nem vonatkoznak rá a kutyás nevelési szabályok.

2021. jún. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem természetes hogy annak örül aki hazaér.
2021. jún. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Ha a nagymama a jövőben nem úgy akarja a népszerűségét növelni, hogy téged ekéz és betartja, illetve betartatja az unokával a te neveléssel, evéssel, tanulással, stb. kapcsolatos elképzeléseidet, akkor ez így nagyon rendben van.

Te kényelemből(?) átengedted a nagymamának a terepet, de a gyerek lesz nagyobb is, amikor a kapcsolat már nem a bújócskázásból vagy az együtthomokozásból fog állni. Na, akkor kell majd odatenned magad kellő intelligenciával, hogy a gyerek minden gondjával-bajával merjen hozzád fordulni. Azzal, hogy majd akkor is fogja a nagyszüleit szeretni az csak jó, mert a szeretet attól nem lesz kevesebb, hogy másnak is jut belőle!

2021. jún. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Hány éves vagy, és a baba? Borzasztóan bizonytalannak tűnsz..

Ez nem arról szól, ha örül, ha hazajönnek hogy te kevés vagy, hanem mert nincsenek ott. Te vagy a biztos pont, hiszen mindig ott vagy vele; ha elmennél pár órára, akkor te is megtapasztalnád az örömét.

2021. jún. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Egy éves volt a lányom, mikor albérletből anyósomélhoz jöttünk, mert após beteg lett, nem maradhatott egyedül, anyós még dolgozott.

Aztán egy év múlva meghalt após, és úgy alakult, hogy maradtunk.

A lányunk pont olyan viszonyban van anyóssal, mint anyukámmal.

Persze kb úgy kezeltük, mintha nem lenne (leírva hülyén hangzik), szóval nem éltünk vissza azzal, hogy itt van, akkor sem, mikor nyugdíjas lett. Nem kellett neki többet vigyázni rá, mint anyunak. Mindig igyekeztünk a férjemmel megoldani mindent.

És anyós sosem szólt bele semmibe, és nem csinált semmi olyant, ami gond lett volna. Oké, néha láttam dugi gumicukrot 😂

2021. jún. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

Mi is anyóséknál lakunk, de én sosem engedtem,hogy átvegye a "stafétát". Nekünk is sokszor sírt,mert szintén hasfájós volt, olykor át is jött,hogy segítsen, de mi elég határozottan közöltük,hogy nem kell segíteni, ha igényt tartunk rá szólunk.

Mi is "elsőgyerekesek" vagyunk,de a férjemmel ragaszkodtunk ahhoz,hogy mi vagyunk a szülők. Ezt tudtára is adtuk. Eleinte volt pofavágás, meg sértődés , de már nincs ebből probléma. A fiam 3 éves múlt.

2021. jún. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%
Összefoglalva a kisregény: a segítség jól jött, de most kezdesz féltékeny lenni hogy a gyerek jobban szereti őket..szép..
2021. jún. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%

Minden fórumodban lerí, hogy anyós neveli a gyereked nem te.


Ő kelt hozzá éjjel fürdette etette, mert te annyira fáradt vagy, meg depis. Házimunkát se kell nagyon csinálnod..

Napokra leléptek kikapcsolódni, mert annyira kikészülsz a gyereked nem nevelésében.

🤷‍♀️ Most akkor min csodálkozol?

2021. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Már megint te??


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Erre a kérdésedre és az azt megelőzőekre is kaptál egy csomó jó, megfontolandó választ. Ezek szerint semmit nem fogadsz meg belőle, csak nézel ki a fejedből továbbra is egesz nap. Én is kivenném a kezedből azt a gyereket. Igen, így valószínűleg anyósodhoz jobban fog kötődni, felnőttként pedig meg fog vetni téged, hogy abból áll az életed, hogy ülsz és magyarázod, hogy mit miért nem tudsz megcsinálni. A volt sógornőm anyja volt ilyen bamba, olyan volt, mint egy kisgyerek, nulla önállóság, mindent a gyerekei meg a férje csináltak helyette. Hát nem is tisztelte a lánya, annyit mondhatok.

2021. jún. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!