Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandula műtét. Pró és kontra?

Orrmandula műtét. Pró és kontra?

Figyelt kérdés
Kislányom 4,5 éves lesz. Állandó szájlégző, horkol, sűrűn van felső légúti megbetegedése (most ovikezdés óta lassan már harmadszor). Füll-orr-gégészeten orrmandula műtétet javasoltak. A bökkenő, hogy mivel én még nem vettem fel az oltást, így ahhoz kötik elvégzését! Szóval leghamarabb november végén tudnák elvégezni (2 oltás megléte). Félek, ez az időpont nem a legszerencsésebb. Érdemes-e kivárni akkor már a tavaszt? Fül-orr gégész szakorvos szerint utána elég csak 1 hetet itthon lennie. Viszont én már a műtét előtti héten se vinném közösségbe, a műtét hetével együtt ez már kb. 3 hét itthon (ez nekem se mindegy most az év végi hajrában - kereskedelem), és így is könnyen meg lehet fázni akár kint is. Próbáljunk várni tavaszig? Nyilván ha most tudtuk volna intézni rögtön, nem vacillálnék ennyire.

2021. okt. 18. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én várnék tavaszig vele. Az, hogy beteg lesz nem a mandula miatt van hanem az ovi kezdés miatt. Ilyenkor minden gyerek beteg lesz. Fiam egy hetet volt idáig oviban de felső légúti, hasmenés hányás láz, sorban jöttek mind.
2021. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is kérnék egy masodvelemenyt. Masodszor az orrmandula vissza is nőhet. Harmadszor 6 eves korig a gyerekeknek nagyon gyakran van felsoleguti megbetegedesuk.
2021. okt. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
En biztos tobb orvoshoz is elvinnem, minnel tobb velemenyt akarnek errol hallani. Ez nem jatek!
2021. okt. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Igazából a szakvélemény nélkül is tudtuk, hogy műtétre lesz szükség, mivel már az óvodai logopédus is kérte a kivizsgálást, hangján, beszédén is hallatszik. Sajnos látszik hogy a mindennapokban akadályozza a hatalmas orrmandulája szegényt. Eddig próbáltuk halogatni, de csak elvittem megnézetni a napokban, ahol megerősítették, hogy ez nem kicsi, és egyetlen megoldás a műtét lehet. De talán jobb lenne kivárni a tavaszt, ha már így-úgyis várnunk kell most...
2021. okt. 18. 12:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt. Én nagyon elleneztem, mert azt gondoltam, hogy azért beteg folyton, mert mindenki betegen viszi a gyerekét az oviba, és körbefertőzik egymást. De aztán nálunk is a logopédus szava döntött. Én igazából nem bántam meg. 5 évesen vették ki neki, most 11. Nem túlzok, azóta nem volt beteg. Előtte meg kb. kéthetente.

Van tényleg olyan orvos, aki az első náthánál kivenné, de van, amikor tényleg indokolt. Nézesd meg másik dokival is, és ha ő is azt mondja, akkor tegyétek meg.

Az oltással kapcsolatban nem tudok mit mondani. Nálunk amilyen hosszú a várólista eleve nem kerülne tavasznál előbb sorra.

2021. okt. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
És ha Janssent adatnál be? Abból elég 1, nem kell sokat várni
2021. okt. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Janssent semmiképp nem szeretném csak ez miatt (ráadásul ha jól tudom, először férfiaknak kezdték el beadni, gondolom nem véletlen, bár azóta már biztosan mindenki kaphatja azt is). Bár gyors megoldásként megfordult a fejemben...
2021. okt. 19. 14:21
 8/8 anonim válasza:
Bizony, másodvéleményt kell kérni. Tapasztalatból tudom. Nem került sor az orrmandula műtétre. És így volt jó.
2021. okt. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!