Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dicsekedés kontra büszkélkedés...

Dicsekedés kontra büszkélkedés, szerintetek hol a határ?

Figyelt kérdés
mi az ,amivel már megbántódik a másik fél?2éves a kislányom.szerintem az átlagnál többet tud,sokat foglakozom vele,szépen ,hosszan énekel,a szókincse választékos stb,de ha valakinek mesélem,nem tudom ,hogyan esik neki,ha az ő gyereke esetleg nem tart ott a fejlődésben.tudom,hogy minden gyerek máshogy fejlődik,de nem szeretnék konfliktust
2015. júl. 29. 20:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Személy szerint engem ezek a dolgok nem érdekelnek. 6-8 évesen mind összeérnek, teljesen mindegy, hogy ki-mit-milyen korán tanult meg. Lehet trenírozni a gyereket és minden felnőttes dologra be lehet tanítani már ideje korán, de aki ezzel dicsekszik, az számomra egyre csak mélyebbre süllyed. Egy gyerek minél több olyan dolgot tud, ami nem a korosztályának való, a szülő annál rosszabb a szememben. A gyereknek nem jó a túloktatás, főleg nem iskola előtt. Az a jó, ha békén hagyják, szabadon játszik és sokat rohangál. Nem ül, tanul és visszamondja a bemagoltatott okosságokat. A 2 éves fiam képtelen egy percet a fenekén megülni, és nem is lehetnék boldogabb tőle.
2015. júl. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez már dicsekedés, mert a beszédkészség észrevehető, a másik fél is látja magától h mennyire beszél jól a gyerek, felesleges rá extrán felhívni a figyelmet és kikényszeríteni az elismerést.

Amúgy elárulom, hogy ettől semmi nem függ, tudok szuperokos gyereket, aki 3 éves koráig nem szólalt meg aztán egyik napról a másikra egész,választékos mondatokban kezdett beszélni, bőven megelőzve a 2 évesen már beszélőket.

Ja meg ismerek kétnyelvű 2 évest aki ugyanazt tudja mint a lányod, csak ráadásul 2 nyelven. Olyat is tudok aki egész éneket visszaénekel és mellette el is jeleli.Ebben nincs semmi extra amit írtál.

2015. júl. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 2,5 éves, nagyon szépen beszél, mondókákat tud, sőt az Este van, este van c. vers első 2 versszakát is, próbál már kört rajzolni, ami elég fura, de összeér a vonal. Ja és szinte rögtön (2 baleset volt) lett szobatiszta. Ja és pár szót beszél angolul, 10-ig elszámol, ismer pár betűt, meg is mutatja őket és a számokat is tudja 10-ig. És ezt itt mondom el először, csak a nagyszülők / rokonok tudnak ezekről, mert sokat találkozunk velük. Barátnőmmel szoktunk összefutni, neki is ennyi idős a gyereke, de nem mondom neki ezeket. Szerintem teljesen dicsekvésnek néz ki, már ahogy leírtam mit tud a fiam, az is.

Ezer más dolog van, amiről lehet beszélgetni, nem csak a "Erzsike képzeld, a Dzseniferrel annyit foglalkozom, h már elszámol 100-ig és tudja a János vitézt 3 nyelven" :))))

2015. júl. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam soha így felsorolni,h miket tud a gyerekem. Bizonyos dolgokat észrevesznek mások, és kész. Ha vmi annyira tetszik,h feltétlenül meg kell osszam vkivel, akkor az vmelyik családtag lesz. Én akkor sem megyek bele, ilyen "ki mit tud"ba, ha vki más kezdi. Egyszerűen ellenszenves ez az egész "versenyistálló"-szellem. De ami kifejezetten bántó lehet, ha azt mondod/érezteted,h ezeket azért tudja a gyereked, mert te sokat foglalkozol vele. Ettól a másikban olyan érzés támadhat ha az ő gyereke még nem tart itt,h ő nyilván nem foglalkozik eleget az övével. Szóval ezt mindenképp kerüld!
2015. júl. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a gyerekek nem egyformák, soha nem is lesznek azok. Az egyik szépen beszél, a másik ügyesen labdázik. De van olyan gyerek, aki értelmesebb az átlagnál valóban és ez a különbség megmarad, nem hozza be a többi, mivel a felnőttek sem egyforma okosak ugyebár. Ez általában csak annak gond, akinek okos a gyereke és tekintettel van másokra is (a kérdező bizonyára ilyen típus), meg annak, aki esetleg emiatt rosszul érzi magát. A lényeg az, hogy nehéz a határt megtalálni és valójában szerintem nincs is ilyen, vagyis mindenkinél máshol van, akivel beszélsz. Értem, mi a gondod, én is átéltem, élem a mai napig. Én inkább nem beszélek róla magamtól, csak ha kérdezik, akkor válaszolok, különben kérkedésnek, licitálásnak tűnik. Bár elég nehéz megállni, mert az ember büszke a gyerekére és imádja. De ha azt akarod, hogy mások is szeressék és ne irigyek legyenek, akkor nem érdemes belekezdeni.:)
2015. júl. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1., honnan veszed ezt a butaságot, miből gondolod, hogy az okosabb gyerekeket trenírozzák, meg "túloktatják"? :)

Nekem a nagy már bőven iskolás, mindig jóval átlagon felüli volt az emlékezete, beszéde, gondolkodása, de egy rendkívül élénk, játékos gyerek volt, sőt ma is az. Soha nem treníroztam semmire, szaladgált, játszott, mindig a kertben volt, és játszva tanult, ragadt rá minden, amit hallott, látott. Ha kérdezett, válaszoltam, ez közel sem trenírozás. Az érdeklődő gyerek így működik. Tehát megnyugodhatsz, tapasztalatból mondom, játék közben mindenre fogékonyak. :)

2015. júl. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az első úgy értette, hogy tényleg vannak anyukák, akik ternírozzák a gyereket. Nekem is vannak ilyen ismerőseim, hogy dicsekednek, hogy pl. "Katika már 10-ig tud számolni,, pedig csak egy éves." És a kislány tényleg elmondja a számokat tízig, mert betanították neki, de ha felmutatod neki, három ujjadat, és megkérdezed, hogy mennyi, akkor fogalma sincsen. Ezek az anyukák engem is idegesítenek. (De nem mondom, hogy a Kérdező ilyen lenne.)


Szerintem, ha beszélgetsz valakivel és szóba jön, akkor nyugodtan mesélhetsz arról, hogy a kislányod mennyi mindent tud. Én csak azt nem szeretem, ha valaki csak úgy, minden apropó nélkül elkezdi mesélni, hogy az ő gyereke milyen csodás, és látom rajta, hogy úgy gondolja, hogy a többi gyerek csak "alábbvalóbb" lehet az ő csemetéjénél.


Az én gyerekeim mindent későn kezdtek csinálni pl. 2 és fél éves kor után kezdett mindkettő beszélni, 3 éves kor után lettek szobatiszták. (Azt meg pár helyen olvastam, Vekerdynél is, hogy a legtehetségesebb és legintelligensebb gyerekek általában mindent későn csinálnak.)

2015. júl. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Értem, hogy biztos van olyan is, aki treníroz, de szerintem nem ez a jellemző, vannak maguktól érdeklődő gyerekek, ezért írtam le a saját tapasztalatomat. A kérdezőt is ilyennek gondolom, persze lehet, hogy tévedek, és valójában kiképzőtiszt. Én el sem tudom képzelni pl. hogyan ülteti le magolni a pici gyereket valaki, odaragasztja a székhez, vagy mi? :)

Na mindegy, bocsánat, off.

2015. júl. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Á, ilyen bűvésztrükköt könnyen lehet csinálni. Egy éves lehetett a lányom, amikor sokat mondtuk neki az "egy, megérett a meggy, kettő, csipkebokor vessző, három...stb." mondókát. Közben mutattuk is. A kettő megtetszett neki és ő is mutatta.


Egy idő után az "egy meg egy az...KETTŐ" mondatra felmutatta a kettőt. Elhagytuk a végéről a kettőt, így az "egy meg egy az...?" kérdésre felmutatta a kettőt. Lövése nem volt a számokról, de úgy tűnt, mintha tudna összeadni. Ezzel marha jól lehetett szivatni az ismerősöket, hogy a gyerek matekzseni, közben baromira nem volt számfogalma még :)

2015. júl. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátenném, hogy a kettő és öt számokat tudta kézzel mutatni. A többihez még nem ért be a finommotoros készsége.


Az napi szinten családi szórakozás volt, hogy négyet mutattunk neki, ő próbálkozott, nem ment, aztán inkább kifeszegette a behajlított hüvelykujjunkat ötre, mert azt tudta mutatni. :)

Egyszer még hiba is csúszott a próbálkozásra, mert mondókázás közben annyira próbálta mutatni az apjának a számokat, hogy végül sikerült a középső ujját nagyon elégedett arccal az apja képébe nyomni. Ezen annyira elkezdett röhögni, hogy sikeresen rögzítette is a gyerekben. Így most az egy=kapd be.

Okos a gyerek, csak nem pont úgy, ahogy szerettük volna :)

2015. júl. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!