Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kicsi korban mi utalhat...

Kicsi korban mi utalhat szexuális zaklatásra, molesztálásra? Milyen jelek, viselkedés?

Figyelt kérdés
2,5-4,5 éves gyerekek

2021. okt. 18. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Ha a bűnügyi filmeknek hinni lehet, akkor a gyermekrajzokból megállapíthatják a pszihológusok.
2021. okt. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

A játékát kell figyelned!


Ha pl. a babájával/macijával ilyenre utaló jelenetet játszik el. Általában véve, ha a nemi szervre utaló játékot játszik.

2021. okt. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk olyan volt ismerős körben hogy a kislány az anyukának mesélte mit csinált az apuka vele. Lényegében pszichológus beszélgetett a kislányal.

Eltelt 1 év mire újra beszélt vele a pszichológus, akkor mondta azt hogy nem igaz a történet illetve anyuka mesélheti neki mit mondjon ugyanis nem hogy felejteni a gyerek így 1 év távlatában még részletesebben kezdett el beszélni és kissé máshogy.

Ezt mindenképp szakember tudja megmondani szerintem

2021. okt. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Amit mesél, az a legkevésbé mérvadó!

Ami a játékában vagy rajzaiban megjelenik, az számít!

2021. okt. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Velem 8 évesen történt meg.

SEMMI nem jelent meg sem a rajzaimban, sem a játékomban. Korábban sem voltam egy babázós típus, vidéken laktunk, kinn voltam egész nap az állatokkal, kertben, nemigen játszottam játékokkal.

Egy dologban jelent meg nálam. Nem kellett egy év ahhoz, hogy az iskola legkövérebb gyerekévé váljak. Folyamatosan ettem. Hiába kiabált velem apám, hogy ne zabáljak. Képes voltam a takaró alá elbújni, és ott enni, vagy lopni a közértben csokit, hogy legyen, mert nem vettek nekem, és nem kaptam zsebpénzt.

Se a szüleimnek, se a tanároknak nem jutott eszébe megkérdezni, hogy vajon kevesebb mint egy év alatt hogyan lettem vékony (15 kg) kislányból dagadt (24 kg) kislány.

2021. okt. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó, ha egy 8 éves 15 kiló, az betegesen sovány. Egy átlagos 8 éves 24 kg és az nem is kövér. Az én gyerekem 19 kiló 7 évesen, és sokkal soványabb, mint a konfekcióméretek, pedig kisebb növésű is..A kilókkal biztosan tévedsz.


Egyébként visszatekintve nálam utaltak rá dolgok. Pl nem mentem oda apámhoz olyan lelkesen, mint előtte. Nem szívesen néztem rá, alig beszéltem vele. Korábban sem rajongtam érte, de azért nem voltam távolságtartó. Befordultam. Suliban emlékszem észrevették valami miatt, aminek pont köze nem volt hozzá(mondtam, hogy bár a Martin lenne a pasim, mert ők meg mondták, hogy bár nekik a másik srác lenne a felsősök közül. Kicsit lelkesebb voltam, mint kellett volna, ezért gondolták majd szekáltak vele)


Játékomon, rajzaimon nem látszott(csak minimálisan jelent meg benne a szexualitás), de sokat sírtam mindenen és a tanulmányi eredményem leromlott. Sokszor gondoltam, hogy el kellene mondani, aztán nem is, néha még magamban is kételkedtem, nem akartam hinni, majd meg akartam bocsátani, majd úgy tenni, mintha mi sem történt volna.. kb minden gondolat végigment rajtam az évek alatt, jellemző a tagadás és a ne is gondoljunk rá volt, de azért idegeneknek anoniman a mai napig elmondom, hogy könnyebb legyen ezzel élni.


Nem fogsz rájönni. Egyszerűen el kell kerülni az ilyet a lehető legnagyobb felügyelettel a gyereked felett, esélye se lehessen rá senkinek. Sokszor gondolkozok rajta, hogy talán előfordult akkor is, mikor fel sem fogtam mi van.. végülis mindig befelé forduló gyerek voltam és ovisként emlékszem, meg akartam halni és nehezteltem apámra valamiért, de tudtam, hogy nem szabad mutatni. A többi nem rémlik.


Szerintem a legtöbben befordultunk, többet akartunk egyedül lenni és nagyritkán felmerütl nagyon aprócska említésként játéknál vagy hétköznapokban valami szexuális dolog.


De vannak olyan dolgok, amik pl nem jeleznek semmit, mégis olyan.. a gyerek pl meglátott engem 3 éve teljesen csupaszon(akkoriban még többet mászkáltam fürdőből ki/be csupaszon és közölte az oviban, hogy az én puncusom nagy. Nem voltam ott szerencsére, utólag mesélte, hogy mondták neki hogy azért, mert felnőtt vagyok.. Nagyon ciki volt. Ha férfi lettem volna, biztosan rosszul jöttem volna ki a dologból.

2021. okt. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a legrosszcsontabb, hangosabb gyerekből egy pár hónap alatt baromi félénk, szégyenlős lettem.
2021. okt. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én 6 éves voltam amikor először molesztáltak, és volt pár jel, amit észrevettem magamon:


•előtte nem, de azóta is rágom a körmöm.

•elhanyagoltam a tisztálkodást, fogmosást.

•sokszor rajzolgattam, firkálgattam, de csak 1-2 eset volt, amikor szexuális témájú rajzot csináltam.

•előtte szerettem a középpontban lenni, aztán hirtelen zárkózottabb lettem.

•enni nem szeretek, főleg mások közelében. Kórosan sovány is vagyok.

•undorodom az emberektől, de magamtól még jobban.

•a mai napig képtelen vagyok elviselni, ha valaki (bárki: anya, tesó) megfogja a vállamat vagy hátamat.

•nyáron is minimum 2 nadrág van rajtam, hosszú pulóverrel.

•nem szeretem, ha valaki belenéz a könyvembe, füzetembe, telefonomba, tolltartómba, akkor sem, ha nincs ott semmi rejtegetni valóm.

•durva hangulatingadozásaim vannak.

•gyakran elvonulok a világtól

•aludni csak fényben tudok

•sokszor nem is tudok aludni éjszaka.

•random helyeken, helyzetekben el tudom sírni magam

•strand, buli, pizsamaparty nem szerepel a szótáramban.

•10 éves korom óra imádom a bűnügyi filmeket.


Van pár eléggé nyilvánvaló jel, de ennyiből nem jöttek rá a szüleim. Egyszer bizonyítékkal együtt elmondtam a szüleimnek, hogy van egy zaklatóm. Nem akarták elhinni nekem, mert a zaklatóm a saját unokatestvérem.


Vigyázni és beszélni kell a gyerekkel. Senkivel sem szabad egyedül hagyni és hinni kell neki, bármi baja is van.


Egy eset és egy életreszóló trauma formázza át az életét.

2022. febr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az előző vagyok.


Kifelejtettem az ágybavizelést és a gyakori rémálmokat.

2022. febr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!