Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik hasonló gondokkal küzdött...

Akik hasonló gondokkal küzdöttek hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyan anyukák segítségére lenne szükségem, akik hasonló problémákkal küzdenek. Van egy majdnem másfél éves gyerekem (16 hónapos) és a családból már sokszor megkaptam, hogy le van maradva sokmindenben a gyerekem. Mostanában kezdett el magabiztosabban egyedül menni, mert eddig mindig kérte hogy fogjuk az egyik kezét. Nagyszülőkkel már régóta ment önállóan persze úgy hogy mentek utána de soha nem kérte a kezüket. Elismerem lehet kicsit lekorlátoztuk a mozgásában a férjemmel de főként ő félti jobban. A végén már tolta el a kezünket hogy zavarja hogy a nyomában vagyunk. Örülök hogy már az utcán a házban is magabiztosan önállóan megy és amióta mi is látjuk hogy stabilabb el merjük engedni és érzi hogy szabadságot adunk neki. Viszont anyósom szerint ettől függetlenül már több mindent kellene tudnia mozgás terén. A másik hogy már régóta eszik darabosat, reggelizik, vacsorázik velünk és a sós dolgokat is nagyon szereti rágni, harapni. Viszont ebédre még mindig bébiételt eszik paszírozva, mert ha abba megérzi a darabot nem eszi meg. Tudom hogy lehetne már neki rendes főzött kajákat adni, szoktam is adni ha én ebédelek, de az nem rendes mennyiség. A kanalat, villát szépen fogja a kezében a szájához veszi, de még sose próbáltam hogy ő egyen önállóan. Ilyen zsemle, kenyér falatkákat megeszi egyedül csak evőeszközzel nem próbáltam. Ami még szerinte probléma az az ivás. Kiskora óta csak vizet iszik, teát próbáltuk nem nagyon itta. Van csőrös pohara szépen iszik belőle de elvileg már pohárból kellene innia. Bilire néha ráül mert ő maga érdeklődik de még nem pisil, kakil bele. Igazából szerinte én nem foglalkozok vele eleget, nem tanítom enni, inni, szobatisztaságra stb. Az ő fiai már jóval korábban sokkal több mindent tudtak. Aludni még cumival alszik, de azt is ha elveszem tőle utána egy idő után felébred, így viszont nehéz elvennem tőle. Még az utolsó 4 foga gyötri így ha nyűgös különösen kéri. Éjszaka még nála alszok de nem tudom mikor fogok tudni a férjemmel aludni és egyedül hagyni reggelig. Átalussza az éjszakát de van hogy felébred hajnalban ha a foga gyötri vagy más miatt. Nagyon nehéz így otthagyni, viszont férjemmel így alig jut időnk egymásra intimitás téren is. Az a baj nagyon tapasztalatlannak érzem magam ebben az egész gyereknevelésben pedig korban ott vagyok hogy jókor szültem. Az igaz hogy kicsit vártam volna még de akkor még párom azt mondta erre nem lehet felkészülnek úgyse. Fogalmam sincs hogy tudnék vele mindent megtanítani hogy fejlődjön, ne legyen ennyire lemaradva. Sajnos nagyon elfáradok így is főleg hogy már csak egyszer alszik napközben és mellette alig jut idő a háztartásra, magamra. Olyan jó lenne hasonló sorsú anyukákkal beszélgetni néha de nincs rá itt lehetőségem meg ahol élünk még nem ismerek nagyon senkit.
2021. okt. 27. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Na most. Az első, hogy a család azon tagjai akik bsztatnak a lemaradással, nyugodtan ajánld fel nekik, hogy olvassanak utána, itt az internet világa, tessék leülni a gép elé, számtalan gyerekneveléssel kapcsolatos cikk, könyv van, le lehet tölteni, amiben le van írva kerek perec hogy nem 6 hónaposan kezd a gyerek Petőfit szavalni.. Nincs lemaradva a gyereked, egyáltalán semmiben, 18 hónapos koráig teljesen rendben van az is, ha csak bútor mentén jár pl., az se gond ha csak 2,5 évesen kezd el pohárból inni, és az is rendben van ha a 3 éves szülinapja után lesz csak szobatiszta.

Az étkezés is rendben van. Ha erőlteted, ha tömöd, bármi, azzal valami mást fogsz eredményezni, nem normál és egészséges étkezést.

Teljesen rendben vagytok, se pohárból nem kell tudnia még inni, sőt másodfokú egyenleteket se kell tudnia megoldani.. 🙂amiket felsoroltál miket csinál, az rendben, amiket szerinted kéne csinálnia, még egyáltalán nem kell kötelező jelleggel tudnia.


Azt kell megérteni neked is, a családodnak is, hogy minden gyermek más ütemben fejlődik, és teljesen normális ha egyik picit hátrébb van, de jelzem, ez amit írsz nem kóros, nincs probléma! Az összehasonlítást pedig mind felejtsétek el, egy halom mentális betegséget eredményez ha ez rögzül a gyerekben.


Kicsit légy bátrabb, lazább, aki csesztet azt tedd helyre, és ha nagyon aggódsz bármi miatt, nyugodtan zaklasd a védőnőt, gyerekorvost, ha bizonytalan vagy, kérj szakemberi segítséget, szerintem egy korai fejlesztő megnyugtato válasza lehet téged is "ellazítana", nem kell ennyire rágörcsölni, jatsz a gyermekkel, szeresd őt, élvezzétek a közös időt, idővel alakulni fog a párkapcsolati probléma is, csak nyugi.

2021. okt. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs, ismétlem NINCS lemaradva semmiben!!!

Az, hogy kicsit paraanyu vagy, az nekem max az együttalvásból jön le, mi van akkor, ha felébred hajnalban, nagy ügy, majd akkor átmész hozzá.

2021. okt. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam holnap lesz 16 hónapos és amiket felsoroltál, azok közül szinte semmit nem csinál még :D chill! anyóst leszarni. erőszakkal ezek egyikét se lehet gyorsítani (sőt az csak ront a helyzeten).
2021. okt. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Először anyóst tedd helyre! Akkor sem szólhatna, ha tényleg le lenne maradva valamiben, akkor majd szól a védőnő.

Anyós: Gézám ebben a korban már járt/beszélt/kakilt wc-be. Benőkének is kéne.

Te: Benőke nem Géza. Majd ha 18 évesen sem jár/beszél/kakil WC-be, tessék újra szólni.

Minden gyerek a maga ütemében fejlődik. Ki vagy merülve és mindenre ráparázol. A közösség egyébként minden szempontból jót tenne, a gyerekek a kortársaiktól tanulnak a legtöbbet.

2021. okt. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az evésnél adj neki is egy kanalat, hagy próbálkozzon, közbe legyen neked is, és azzal etesd. Minden gyerek öklendezik a darabostól, de attól kis darabokat tegyél bele, nem lesz semmi baja tőle hozzászokik, a fiam is öklendezett, de ez ilyen. Ezekkel segítheted, de nincs lemaradva. A szobatisztaságról meg végképp,bölcsődei nevelő vagyok nagy csoportban most, 2.5 évesekkel 10ből 2 szobatiszta, abból az 1ik már 3 éves.

A cumival mit akar,a fiam 2.5 éves alváshoz kell neki, nappal nem kapta kb 8 hós kora óta.

2021. okt. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ajánlom elolvasni :)

2021. okt. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Dehogy oklendezik minden gyerek.

Ha egész ejjel alszik max néha felkel, minek alszol vele..? Majd atmesz ha kell.

Eves kozben hagyd onallosodni.

A kézfogásos jarni tanulast sose ertettem, de ha már nem igyvan az jó.

Ha ennyit alszik, ne nagyon legyél elfaradva, más két óránként kel évek óta mégse nyafog.

2021. okt. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon ragorcsolsz, nem porcelanbol van a gyerek.

Ha nem tud nélküled elaludni akkor maradj ott vele míg elalszik aztán elmehetsz. Nem fog felkelni.

2021. okt. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!