Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meg kellene értenie már ennyi...

Meg kellene értenie már ennyi idősen, vagy még nem?

Figyelt kérdés

Ne kövezzetek meg a kérdésért, nem ismerek más korabeli gyereket.

Páromnak van egy 7.5 éves videojátékfüggő unokaöccse.

Tavaly az iskolaérettségi pszichológiai vizsgálaton beleírták a papírjába, hogy nagyon korlátolt a látóköre, a szókincsét és az egész kommunikációját is a videojáték teszi ki, az olyan kérdéseket amiket nem ért, egyszerűen figyelmen kívül hagy, nem kérdez vissza, tovább beszél arról ami az eszébe jut.


Na de a kérdésem arra akar kitérni, hogy normális e, hogy 7 évesen pl. nem érti, hogy ha mást ez nem érdekel.

Pl. átmegyek hétfőn, végigmutatja a videojátékokat, megkérdezi ismerem e őket, játszok e valamivel, majd elmondom, hogy én nem játszok semmivel, engem ez nem köt le, nem szeretem és nem ismerem őket. Majd olyan mint aki hirtelen lefagy, feldolgozza az információt, majd valahol benyomásra kerül egy reset gomb, kizökken a feldolgozás alól és folytatja. Megint megmutatja ugyan azokat, ajánl nekem játékokat, megkérdezi melyiket ismerem stb.


Utána átmegyek szerdán és mintha a hétfő meg sem történt volna, hozza ugyan azokat a játékokat, mint egy magnószalag ugyan azt végigmondja megint és tűpontosan ugyan ez lejátszódik mint hétfőn.

2-3 nap múlva pedig szintén.


El lehet csalni társasozni, puzzleozni de csak 2-3 percig köti le, majd szalad át a videojáték dobozáért és szintén tolja az ember elé, hogy nézzem milyen ijesztő, ismerem e, szeretem e, töltsek le a telefonomra ezt meg azt.


Majd ha elmegyünk tőlük küldi messengeren az olyan youtube videókat amiben valaki felvette, ahogy játszik valamivel.


És ezt most már masszívan egy éve játsszuk és fogalmam sincs, hogy még meddig fogjuk.

Mennyire életkori sajátosság ez, hogy semmivel nem lehet kizökkenteni valamiből amibe ennyire bele van épülve és, hogy tényleg 1 év sem volt elég arra, hogy értse vagy megjegyezze, hogy a videojáték engem NEM érdekel.


Tényleg bármikor bármit szívesen játszanék vele, mindig valami mást próbálok vinni neki, de a ps játékdobozok kivétel nélkül odakerülnek és azt fújja.


2021. okt. 28. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

A 8 évesem ennyire nem durva, de részleteiben ismerős a dolog. Mi tudatosan próbáljuk elvonni ide-oda, folyamatosan nyit a világ felé. :) De ezt nyilván nem te fogod tudni megtenni, hanem annak kéne akivel él. El kéne járatni edzésre, szakkörre, elvinni programokra, kirándulásokra, amikor a telefon direkt odahaza marad. Nálunk ezek működnek.

Nálatok az lenne jó, ha nem te mennél oda, hanem ő menne hozzátok, ahol nincs játék, nincs telefon, és muszáj lenne mást játszani. :)

2021. okt. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

hú, nekem ez borzasztó ijesztő, hogy egy hét és fél éves KISGYEREKnek ennyire ne a valóság legyen a világa. összeszorul a szívem :(

szerintem a szülőknek kéne tennie valamit, mert ez semmiképp se normális... hogy alakulhatott ez ki ilyen kicsi korban?

2021. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok felnőtt ember sem érti meg, hogy a másikat nem érdeklik a számára oly fontos ügyes bajos apróságai.
2021. okt. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy olyan szempontból tök normális, hogy egy akkora gyerek ha a Barbie babákért lenne oda, akkor azokkal borítana be folyton, és nem lenne túl megértő, hogy te ezt unod. :)))

Ne tudd meg hány munkaórám van abban, ahogy érdeklődő arcot imitálva hallgatom a lányom előadásait a lovak színéről, és segítek neki roppant kostruktívan kiválasztani a TÖKÉLETES nevet az új lovának a számítógépes játékában... :D Tudja, hogy engem annyira nem érdekel, és már 13 éves, de csak jön és nyomatja... :D

2021. okt. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
4-es, de azért óriási különbség van aközött, hogy egy konkrét, létező tárgyért van ennyire oda egy gyerek (ha a barbinál maradunk), mint egy virtuális, csak képernyőn létező világért, amit nem tud megfogni, megtapasztalni... 13 évesen pedig már azért jelentősen idősebb, akkor már nem ugyanazoknak a készségeknek kell fejlődnie, mint egy hétévesnél. (2-es voltam)
2021. okt. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Huh akkor ez még biztosan el fog tartani egy darabig :D

Én magamnak való voltam, nem igen lógtam a szüleimen, ezért még a saját akkori koromból sem nagyon tudtam merre indulni ezzel a kérdéssel.

Sajnos az, hogy ő jön nem egyszerű, mert messze laknak és nincs autójuk, ezért mi megyünk többet. Az pedig túl nagy kör lenne, hogy elmegyünk értük, elhozzuk majd hazavisszük őket. A táv miatt pedig nem megoldható, hogy pl mi vigyük suliba vagy ilyesmi.


Sajnos a videojáték a bébiszitter. Én ezzel nagyon nem értek egyet, de ugye nem én nevelem.

Nyáron voltunk együtt egy pár napot olyan helyen ahol nem volt ilyen, de akkor is jelentős idő az erről való beszélésről telt, viszont ténylegesen jobban le lehetett foglalni mással.

2021. okt. 28. 14:17
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Na akkor még elmesélem, hogy a 12 éves unokatesó beleborult a Stranger Thingsbe. Most abba ne menjünk bele, hogy szerintem kicsit korai volt megengedni neki, hogy nézze.

Átjött, és mindenről, értsd MINDENRŐL csak az tudott eszébe jutni. Átjöttek haverok, és társasjátékoztunk. Ők nem látták a sorozatot. Már megkértem a gyereket, hogy ne szóljon minden asszociációs feladványa erről, mert a barátaim egyszerűen nem értik, és így nem lehet együtt játszani!!! Nem és nem bírta abbahagyni. Már a végén is is lekarmoltam magam.

Na ennyi arról, amit az ötös írt, hogy nem kézzelfogható, és a kiskamaszok mások.

2021. okt. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

Az én gyerekem nagy minecraft rajongó, a kedvenc témái egyike, naponta tölt vele másfél órát(hét éves) ha leosztjuk a heti adagot, de minden más is érdekli. Szerintem vagy érdektelen az irányodba, vagy más baja van, mert ennyire a videójátékfüggők sincsenek beszűkülve. Az, hogy a szókincse honnan van, kit érdekel?:) Örüljön az ember, hogy bővül! Az enyém egy rakás angol kifejezést tud belőle, meg magyart is, de ugyanúgy mesékből is.


Amennyiben leírták jellemzésnek, muszáj, hogy foglalkozzanak vele a szülei, mert ez már komoly gond. Mondom, az enyém is nagy függő, inkább ezt csinálja, mint strandolna, de ha terelem, simán megy. Most ettünk, már 4x ült ide hogy hátha lehet minecraft, simán mondom, hogy nem, is fogadja, a hangomat sem kell felemelnem. És mégis, nem olyan, mint a kissrác. De ő is olyan, hogy azt mondja "sebződik" ahelyett, hogy azt mondaná megsebesül.

2021. okt. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
Ez beteg. Nem értem ezeket a szülőket. A minap a lányom 5 éves csoportársa hencegett el, hogy tiktokozik. A másikat kifestve hozta le az anyja és "pasizik" (tetszeni akar a 12 éves szomszédnak) és jobban tudja, hogy mi megy a netflixen mint az anyja. Az enyém meg azt se tudja, mi az a netflix és a tiktok. Szerintem nem az enyém a gáz.
2021. okt. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
33%

Nem hogy 7, de 37, 47, stb éveseknél is jelen van ez.

Egyszerűen nem érdekli őket, hogy más mit akar, az a fontos, hogy ő elmondja amit el szeretne.


Az ismétlések meg azért vannak mert teljesen passzív vagy, nem szólsz hozzá, nem kérdezel.


Amúgy én annyi idősön a dínókra voltam nagyon ráálva. Mondjuk én legalább elmagyaráztam hogy mi merre hány méter, meg mivel alapból nem vagyok beszédes, nem beszéltem róluk ha kellett ha nem. :)

2021. okt. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!