Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS segítség! Több szakember...

SOS segítség! Több szakember azt javasolta, hogy 2 éves eddig jól alvó (1 hónapja felborult minden) lányunkat költöztessük be a mi szobánkba! Hát nem is tudom?

Figyelt kérdés
Egyik napról a másikra az addig kedves-aranyos, nagyon jól alvó kislány többé nem akar lefeküdni, és éjjel órákig fent van, és hányásig hisztizik. Az ágyából már egyszer ki is esett, de ha most kivesszük az ágyrácsot, tuti nem marad megg többé benne. Persze mindent kipróbáltunk, felvesz-letesz, bennalvás matracon, köztünk alvás, egyszerűen semmi sem működött. Elvittük 2 orvoshoz is, mert nappal össze-vissza dűlöngélt, egész nap hisztizett (már egy hónapja). Sok mindenben mást mondott a két orvos (homeopátiás gyerekorvosok), de az első javaslatuk az volt, hogy külön ágyba, de a mi szobánkba vigyük be a gyereket. Azt mondták, hogy ez a dackorszak (ezt gondoltam), ami nála még óriási akarattal párosult, ezenkívűl a mai gyerekek olyan gyorsan fejlődnek, hogy egyszerűen nehezen dolgozzák fel a hirtelen jött tudást, stb. Persze én felhívtam az összes gyerekes ismerősömet, akik persze még soha nem hallottak ilyesmit, amit a lányom művel, és nem tudnak mit javasolni. Sokat olvastam erről a problémáról itt. Akik ilyen cipőben jártok, mit gondoltok, aki így tett javult a helyzet, illetve mit tennétek?
2010. szept. 3. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt sok időnek tartom, meg kellett volna oldódni a gondnak egy hónap alatt... Tedd át a kiságyàt hozzátok egy tőled távol esőbb falra. Kérdezd meg, jó lesz ha ő ott alszik? Fog szépen, hiszti nélkül aludni? Próbáld meg, ne kinozd szegényt:( vajon mitől fél ennyire a szobájában? Vagy ha csak a szobájában átteszed az ágyat másik falra, átrendezed a szobát?
2010. szept. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az én fiam kettő és hát mondhatom h elég keveset töltött a saját ágyában. azt mondod jó alvó és idáig ment a különalvás. én amikor az ágyához akartam szoktatni mindig melléfeküdtem v melléültem a szobájában.....jó módszer, tényleg használ, de én nem voltam elég kitartó! én ezt hallottam és tartom kivitelezhetőnek.......
2010. szept. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én nem tenném át a saját szobámba. akkor lenne teljesen elrontva.

átmenetileg inkább valami homeopátiás szer kellene elalvásra.

2010. szept. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kapott több homeopátiás bogyót is, van amelyiket több hónapig kell szednie. Itt nem arról van szó, hogy fél az ágyától, hanem egyszerűen nem akar este lefeküdni. Délután is vonakodik az alvástól, de általában a saját ágyában szépen elalszik, ha mellé ülök (ez is új szokás, eddig otthagytam és 10 perc múlva egyedül elaludt). Amint írtam este már az sem elég neki, hogy mellé fekszem a matracra, sőt ha visszamegyek a helyemre és a hajnali ébredésnél nem vagyok ott, akkor több mint 2 órán keresztül nem is alszik vissza, csak tombol. Próbáltam a matracon magam mellé venni, de nem akart ott sem aludni, csak tovább hisztizett.
2010. szept. 3. 14:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek valami komolyabb,mélyebb oka van,azt kéne kideríteni,kineziológus segíthet ebben.

Egyébként én sem kínoznám,bár bennem nincs ilyen ellenérzés az együttalvással szemben,a mi gyerekeink is velünk aludtak,és nem ragadtak örökre közöttünk.:))

2010. szept. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom rengeteget feküdt köztünk születésétől kábé 2 éves koráig. Volt mindig is kiságya, de nem volt oda érte, aztán mikor elkezdték érdekelni a mesék és a mesekönyvek, szépen leültünk a kiságy mellé, vagy lefeküdtünk a kiságy melletti matracra, és olvasgattam neki. Aztán egyszercsak hopp, elaludt olvasás közben. Ez hónapok munkájának eredménye.

A te kislányod valamitől megijedhetett, ha egyik pillanatról a másikra ilyen "műsoros" estéitek lettek..vajon mivel kötheti össze az alvást? Lehet hogy élete első rossz álma kötődik össze a kisággyal?

Ja és mennyire stresszel téged ez a helyzet, mikor jön a fekvésidő? Van-e rituálé-szerű történés fekvés előtt, amit szoktatok csinálni?

2010. szept. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is vmi rossz álom lehet a háttérben. Próbálj neki mindent elmesélni, hogy miért kell aludni és adj neki vmi kis plüss figurát, hogy azzal aludjon és ő majd vigyáz rá. Én mikor kijöttem a szobából kinn beszélgettem a férjemmel vagy telefonáltam, esetleg szóltam neki, hogy anya itt van az ajtó előtt, ne aggódj, ha baj van megyek és ügyesen aludjon el és Brumi vigyáz majd rá. Ha felébred éjszaka, akkor is ott lesz vele. Mikor elalszik és ott vagy mellette, akkor természetes, hogy hajnalban keres, mert megijed, hogy eltűntél. Viburcol kúp nekünk bejött. Szerintem érdemes elolvasnod az "Aludj jól gyermekem könyvet!" abban írnak a "hányásos nem alvásról". A netről le tudod tölteni és pár óra múlva okosabb leszel. Mi egy kicsit finomítottunk rajta, de bejött. Sok sikert! Ha gondolod írj privit és átküldöm. Kitartás!
2010. szept. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!