Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség, elkezdett dadogni...

Segítség, elkezdett dadogni 28 hónapos kislányom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A hétvégén, szombaton kezdte el, vasárnapra már kész katasztrófa volt, 10-ből 9-szer nem tudta elmondani mit szeretne, már szinte folyékonyan, mondatokban beszél(t), néha elvétve a ragozást, őt is nagyon zavarja, csapkod és ki van borulva, hogy nem sikerül, és mondja is, hogy nem tudom kimondani. Nem nézett semmi olyat, nem esett le vagy el, nem történt tudomásom szerint semmi vele. Voltunk a Heim Pálban tegnap, megnézték, neurológiailag nincs baja, logopédus és pszichológus beutalót javasoltak...tudnak ők segíteni egy ekkora gyereken, vagy várjak, hátha ahogy jött úgy megy? annyira el vagyok keseredve...:(( közben a viselkedése is furcsa, olyan makrancos, ingerült, és néha elvonul játszani, ami furcsa, mert idáig mindig bevont minden játékába...
2011. szept. 7. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mély levegő, nyugodj meg, és vidd el a logopédushoz.

Rendbe fog jönni. De vidd le minél előbb. Hidd el, sokat fog segíteni.

2011. szept. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmi változás nem következett be az életébe??

Bölcsi, kistesó stb..

Egyébként azt mondják azért dadognak az ilyen korú gyerekek mert az agyuk gyorsabb, mint a "szájuk"

2011. szept. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Semmi változás...a bölcsit októberben kezdjük, kistesó sehol...én is először erre gondoltam és megnyugtatott, de sajnos nem erről van szó, mert ha az ember kérdez tőle egy eldöntendő kérdést, a választ sem (igen/nem) nem tudja folyamatosan mondani. A mondókák közben amiket jól ismer és folyékonyan tud, folyamatosan őőőő-zik...:(((
2011. szept. 8. 09:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kislanyom 3 eves 1 hopnapos es kb 3 hete kezdett el nagyon dadogni egyik naprol a masikra. Mi voltunk gyerekneurologusnal ahol az volt az elso kerdes, hogy megijedett valamitol vagy latott valamit teveben, rajzfilmben esetleg egy veszekedest. Mondtam nem tortent semmi kulonos itthon vagyok vele egesz nap, nem tudom fuzni semihez a dadogasat. Azt mondta a dokino hogy csak ugy nem kezdenek el dadogni a gyerekeke valami kivaltja. Az igaz, hogy nalunk jon a kisteso 1-2 heten belul de nem tudom ha z valtotta ki mert latszolag nagyon varja. Addott valami hars kivonatu cseppet aminek nyugtato hatasa van meg B vitamint + Mg-ot es egy honap mulva kell kontrolra menni. Remelem lesz eredmeny mert valoban nagyon elkeserito es mar latom rajta hogy nagyon zavarja.
2011. szept. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves kisfiamra is rájött a "dadogás". Igazán nem nevezném így. Amikor elkezdett egy mondatot, 5x-6x a-a-a-a--a és utána kezdte el mondani, volt, hogy 3 szavanként ugyanilyen felállásal kezdett neki egy szónak.

1-1,5 hónapig ment így, azután elmúlt.

Mi nem mertünk rászólni, nehogy utána direktbe csinálja. A gondozónő is megnyugtatott, hogy el fog múlni.

És elmúlt. Bár egyszer rászóltam, hogy nem értem, mondd rendesen. És a picim csak nézett rám okosan. Nekem is azt mondták, hogy az agya gyorsabban pörög, mint ahogyan ki tudná fejezni magát. Kitartás! :)

2011. szept. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem hároméves múlt a lányom. Két éves korában visszamentem dolgozni, és utána kezdődött a dadogás. Én úgy próbáltam megoldani a helyzetet, hogy mindig mondtam neki, hogy gondolja végig mit akar mondani, és ha nem értettem akkor megkértem, hogy mondja el mégegyszer. Azóta már előjött még kétszer a dadogás, de szerencsére elmúlik magától. Én úgy érzem, hogy túl sok mindent akar elmondani egyszerre. Logopédus ismerős mondta, hogy ilyen kicsi korban még nem szoktak ezzel foglalkozni...
2011. szept. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!