Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyereked volt már...

3 éves gyereked volt már nagyszülőkkel kirándulni?

Figyelt kérdés

Csak hármasban, szülők nélkül.

Anyósom kijelentette, hogy elvinnék holnap kirandulni a fiamat, viszont kicsit aggódom, mert nem voltak még együtt sehol. Mondtam, hogy kell utána futni. Sokat :D

Lehet csak én aggódom túl. Nálatok volt hasonló, minden rendben volt?


2021. okt. 31. 08:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

Volt.

Mondjuk nalunk nem úgy ment soha, hogy anyós kijelenti, hogy elviszi a gyereket. Felénk megkérdez ő. Ha kijelentene egy ilyet, akkor én meg kijelentenem, hogy nem és ezzel a -beszélgetés le is lenne zárva.

Ha nem voltak még soha huzamosabb ideig együtt, kettesben, akkor nem kellene kirándulni menni, bár nem tudom hova és mennyi időre mennenek

2021. okt. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Még nem volt.

De ha nem voltak huzamosabb időt együtt, én nem egy kirándulással kezdeném, hanem egy hosszabb sétával a parkban (vagy valami hasonlóval). Ha nem tudja, hogy a gyerek mit reagál, ez elég rosszul tud kijönni egy kirándulás alatt, hogy rá szól, de nem is figyel rá a gyerek. Én nem merném így rá bízni, de te ismered anyósod, és a gyereked, és azt, hogy ők hogyan jönnek ki egymással, mennyire figyel anyósodra, ha rá szól, vagy kér valamit.

2021. okt. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

2,5 évesen 1 hetes balatoni nyaralásra vitték a szüleim a nagyobb lányunkat (a kicsi 1 hónapos volt, mi nem mentünk nyaralni).

Anyósnak is engedtem volna, csak sajnos nem volt olyan helyzetben, mire "ráérős" nyugdíjas nagyi lett volna, addigra sajnos meghalt.


A szüleidnek engednéd csak anyósnak nem vagy a te szüleidnek sem?

2021. okt. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

Ha olyan a gyerekem, hogy tudom még tudja fogni a felnőtt kezét ha sétálnak és ha tömegközlekednek, akkor igen. De ha annyira hebrencs, hogy nem lehet megfogni, akkor várnék vele. Idősebb korosztály ne kerüljön olyan helyzetbe, hogy autó elől kell futva megmenteni.

Ha kocsival mennek például állatkertbe az más. Ott azért van tér "rosszalkodni".

2021. okt. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Az en szüleim fiatalabbak, van egy 20 evvel fiatalabb tesom, ok kepben vannak, hogy egy kisgyerek miket csinal, hogy viselkedik.

Anyosomek idosebbek, apos egyáltalán nem volt sehol vele még, anyósom azert jar vele jatszira, meg ha jon akkor jatszik vele. Nem az, hogy nem engedem, hogy veluk legyen, csak mivel nem sokat vannak egyutt, igy nem ismerik a reakciojat. Egy 3 eves nettó 3 percig ul el egy helyben.

Először egyutt hívott minket, akkor mondtam, hogy nem erek rá, ezutan mondta hogy akkor elvinnek egyedul. Megbeszeljuk még.

2021. okt. 31. 08:35
 6/23 anonim ***** válasza:
12%
Én még a nyagyszülőt sem láttam soha kirándulni, max a bolt és vissza a sorozatok elé😂
2021. okt. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagymamám vitt minket mindenfelé. Mondjuk direktbe kirándulni, túrázni nem, az nem az ő stílusa. De hárman vagyunk testvérek, nagymama simán elvitt minket az ország túlsó felébe rokont látogatni, akkor is, amikor az öcsém volt három éves. De tényleg, elsétált velünk a buszmegállóba, fel a buszra, le a buszról, át a vonatra, le a vonatról, át másik vonatra, le a vonatról, fel a buszra, le a buszról, séta, és ott is voltunk. Vissza ugyanez. Azért néha beiktatott egy-egy játszóteret útközbenre, hogy ne a vonaton szaladgáljunk.

A mai eszemmel csodálom, hogy be merte vállalni.

2021. okt. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Volt. Pont a harmadik szülinapja után. Előtte is volt náluk nélkülünk, mentek boltba is stb de kirándulni akkor vitte először. Anyósom szerencsére teljesen egészséges, fitt és nagyon szereti a gyereket (a gyerek is őt), így autóval elmentek reggel az állatkertbe délután meg hazahozta.
2021. okt. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Volt 2 éves kora óta rendszeresen megy is az egyik nagyszülőpárral.


Másikkal fenntartásokkal engedném én is ( életkor miatt.. 70 évesek lesznek jövőre)

2021. okt. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Másfél évesen ott nyaralt apáméknál egy hetet. Mentek kirándulni is. Meg horgászni, meg tudomisén. A futással mi a gond? Hány éves anyósod, 80?
2021. okt. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!