Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyereket max. Mennyi...

3 éves gyereket max. Mennyi időre bízzátok nagyszülőkre (vagy másra)?

Figyelt kérdés
Úgy értem amikor ott is alszik, és egyáltalán nem találkozik a szüleivel.
2013. máj. 8. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Tavaly ilyenkor történt ez meg velünk. Júniusban volt 3 a fiam, lejárt a gyesem, indultam munkát keresni. Találtam is, de ovi ugye csak szeptembertől. A nyarat úgy kellett kihúznunk, hogy két hét apával, két hét mamával, egy hét itt, egy hét ott, aztán újra apa, újra mama.

Szerencsére szabadnapjaim is voltak, így teljes két hetet nem volt a mamánál, de egyhuzamban 4-5 napot tuti.

Nem volt könnyű, de inkább ez, mint az éhhalál.

2013. máj. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Enyémek még nem aludtak a nagyszülőknél, bár tudom, hogy ez "extrém".

2,5 éves, 4,5 éves.


Meg lehet kérdezni egy 3 évest, hogy mit akar, lehet hogy csak 2 napig érzi jól magát, de lehet hogy akár 2 hétig is. Szerintem ez gyerekfüggő (és nagyszülőfüggő, hogy mit vállal be, illetve szülőfüggő, hogy mennyit bír ki a gyereke nélkül).

2013. máj. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

3-4 napra. De csak olyanhoz, akit ismer és szeret, és akiben megbízom. És aki bírja a strapát. (Itt a túl idős nagyira gondolok)


Alapvetően nagyjából az életkornak megfelelően. 1 évest egy napra, két évest két napra (egy éjszaka), és így tovább. 5 évtől már lehet emelni, ha a körülmények megfelelőek. És persze az is számít, hogy ha a testvérek mennek együtt, akkor többet bírnak általában.

2013. máj. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Tavaly nyáron volt 3 éves,bölcsibe már nem vették fel,oviba még nem,nekem viszont vissza kellett mennem dolgozni hamarabb 3 hónappal (szeptemberben kezdtem volna,ő meg az ovit augusztus végén,),így május végétől szinte minden hét úgy telt,hogy vasárnap este elvittem vagy anyámhoz vagy anyóshoz és pénteken mentünk érte,100 km.

Jól elvolt,falu,sok gyerek,oviba semmi gond nem volt a beszoktatással.

Mi rosszabbul viseltük mint ő.

Esténként webkamerával skypoltunk,de legtöbbször ő ment el előbb,játszani.

Azóta is többször vittük le hétvégére egyedül mindkét nagyszülőjöz,nyáron is lesz velük sokat.(nyugdijasok,egyszem unoka,elkényeztetik)

2013. máj. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
fiam nincs 3 éves de már vígan a mamánál aludt 1,5 évesen
2013. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Enyém Karácsonykor volt 3 éves, tavaly nyáron, bő 2,5 évesen aludt nagyszülőknél először.

Azóta is ez a 48 óra a max. amit nélkülünk eltöltött.

3 hét múlva műtenek, 4-5 napig lesz nélkülem, de apával!

2013. máj. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az élet sajnos úgy hozta, hogy 3 hónapot volt nagyiéknál, mert én kórházba kerültem terhesen és még nem volt ovis és abba a faluba vették fel oviba ahol mamáék laknak. A férjem dolgozott esténként meg járt be hozzám. Hétvégente találkoztunk a kislányunkkal, de rágondolni is fáj arra az időszakra.

Ismerek olyat, hogy anya visszamegy dolgozni mert nem bírja otthon és nagyi jön a másfél éves gyerekért hétfőn és pénteken visszahozza....

2013. máj. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nálunk pont ugyanaz a helyzet, mint az első válaszolónál, júniusban lesz 3 éves a lányom, nemsokára ha minden igaz dolgozom, óvoda pedig szeptembertől lesz.

2013. máj. 8. 15:18
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen más az, ha szükség helyzet van, meg az is, ha mondjuk a férjeddel akarsz kettesben elmenni pihenni. (Természetesen nem arra célzok, hogy az utóbbira ne lenne szükség, csak ott jobban lehet mérlegelni, hogy ki mennyit bír.)
2013. máj. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyik gyerekem 3 éjszakát volt legtovább a nagyszülőknél 3 évesen, a másik egyet sem, mert ő nem akar.
2013. máj. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!