Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Havi 40 e.Ft támogat apuka....

Csilla6 kérdése:

Havi 40 e.Ft támogat apuka. A kicsit látogatja hetente. Köztünk sok a vita, ha hivatalossá tenném a gyerektartást és láthatást, ha 2 hetente jöhetne csak és ne legyen joga el vinni nélkülem kB 4 éves kora alatt. Van erre esélyem? Félek bele vágni.

Figyelt kérdés
Segítsetek milyen jogai van egy apának? Érdemes bírósághoz fordulni? 2 hónapos terhes voltam mikor el külön váltunk. Terhesegem alatt 20eft segített. Szülés után 40eft. Egyszerűen nem tudunk ki jönni batjuk egymást folyton. Szeretném le zárni a dolgot, szeretném, ha nem lenne folyamatosan jelen az életembe. Szeretném ha csak 2 hetente jönne és 4 éves kora alatt ne vihese el nélkülem. Az után is pár órára egy délutánra csak. Van esélyem erre? Félek bele vágni.
2021. nov. 2. 00:35
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Tenném hozzá amíg én lelkileg teljesen tönkre voltam mond 9 hónap alatt és mind a szülés után.. Addig ő ivott 2 naponta az ital és a buli! Érdemel dicséretet? 7 éves kapcsolat után jött a baba és el hagy, sőt el átkozott hogy rohadjak meg mert nem akar tőlem gyereket. Hogy miért voltam vele,? Mert nem gondoltam, hogy ő ilyen. Mai napig nem fér a fejembe. Nem akarom el hinni. És oka sem volt így bánni velem. Én amire gondolok az anyukája nem hajlandó el költözni tőle. Ezért inkább velem bánik így.
2021. nov. 2. 11:36
 12/24 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, azonnal indítsd el a gyermekelhelyezési pert!

Amíg nincs bírósági végzés a gyermekelhelyezésről, valóban joga van az apának magánál tartani a gyereket. Így valóban akkor jön amikor akar és annyit fizet, amennyit akar. Ez nem arcoskodás, ez bizony így van.

Tessék mindenről megegyezni egy bírósági tárgyalás keretében! Kinél lakik a gyerek, kié a felügyeleti jog, a másik fél mikor élhet a láthatási jogával, mennyi gyerektartást kell fizetnie. Legyen erről egy hivatalos bírósági végzés. Onnantól kezdve világosak a játékszabályok, és ha valaki megszegi, annak jogi következményei lesznek.

2021. nov. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Félek el indítani az az igazság nem azért mert nem vagyok felelőteljes anya, vagy már nincs hol nevelnem a kicsit. De nem tudom mire képes apuka. Jöhetek e ki ebből jól. Nem más vágyam csak az h a kicsi nálam legyen és apuka csak látogatása 2 hetente, ha nagyobbacska lesz pedig 2 töltsenek idott együtt. Vigye és hoza haza.
2021. nov. 2. 11:55
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, hogy félsz. De a gyereknek rendszer legyen az életében. Szerintem ha tényleg az apa akarná nevelni, akkor már túl lennétek a bírósági hercehurcán. Nem tartom valószínűnek, hogy az apának kellene a gyerekkel járó macera. Csak téged akar terrorizálni.

Egy barátnőm járt úgy, hogy fenyegette a férje, hogy elpereli tőle a gyereket. A nő sokáig harcolt, aztán egyszercsak elfáradt. Felvetette az akkor már exférjnek, hogy otthagyja neki a gyereket, nevelje, ő meg visszamegy a szülőfalujába új életet kezdeni. Úgy már rögtön nem kellett a gyerek. Az is csak a lelki terrorról szólt.

2021. nov. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. Ne haragudj, nem tudtam. Ezeket miért nem soroltad fel a leírásban? Akkor merőben más válaszok érkeztek volna már elsőként is.


A bírósági procedúrákhoz viszont nem értek, de ne félj lépni. Azzal sokkal több kárt okozol (főleg magadnak), ha maradsz tovább az áldozat szerepében. Mivel még pici a gyerek, biztos nem fogod elveszíteni. Pláne, ha az apja igazából nem is akarja.

2021. nov. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
64%
És amit szeretnél, miben szolgálja a gyereked érdekeit?
2021. nov. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Már csak azért képes lenne nevelni a drága anyucijával, hogy csak nehogy már én jöjjek ki jól. És hogy miben szolgálja a gyereket. Pl:hetente jár hozzá kB 1-2 órára. Jöjjön inkább 2 hetente, de akkor töltsön vele minőségi időt akár egy teljes napot. 3 - 4 éves korától vigye el délutánra szerese, törődjön vele, ha orvoshoz kell menni, hiszen gyógytornászhoz járunk heti rendszerességel mivel jobbra billen a kicsi feje hívtam oda is többször ne csak én éljem át néha nekem is jó lenne picit nyugodtabbnak lenni, de nem jött és nem áll szándékában. A későbbiekben pedig ünnepekek, 24-25az enyém :) 26 az övé. Húsvét az övé kivel fiú vigye locsolkodni :) tanítási szünetben is nyugodtan vigye el pár napra kB ennyi! De semmiképpen nem szeretnék közös felügyeleti jogot
2021. nov. 2. 15:49
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
És a most fizetett gyerektartás fele is elég lesz igaz?
2021. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Ha azon múlik még a fele sem kell!!!! Nem minden a pénz. De persze ami jár, jár. Gondolom ezzel te is és sokan mások is így vannak! Ne ragadjunk már ennyire a gyerektartásnál! Sosem kértem, és követeltem. És mondom még egyszer szívesen le is mondok róla, ha azon múlik az egész.
2021. nov. 2. 16:43
 20/24 A kérdező kommentje:
A másik, nem kérdéseket várok! És okoskodást... Néhány dolgot le írtam az életemből, mert persze mindent nem oszthatok meg itt veletek! És ami érdekel azok válaszok, hogy amit szeretnék el érhetem? Nem kérdéseket, és helyesírási szakértőket várok!!!!
2021. nov. 2. 16:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!