Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt pár dolog amit gyerekfejj...

Volt pár dolog amit gyerekfejjel máshogy gondoltatok mint most az életről? És kicsit butaságnak tűnhet így visszanézve. Leírjátok pár mondatban mi volt az?

Figyelt kérdés

2021. nov. 10. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Igen.Mindig azt hittem hogy az összes felnőttnek igaza van,anyának/apának/tanároknak/rokonoknak.Aztán kiderült hogy a nagy büdös francot. XD (jó nagyot koppantam)
2021. nov. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Azt gondoltam, hogy mennyivel könnyebb életem lesz ha elkezdek dolgozni, mert lesz saját pénzem, ami valahol igaz is de ez csak addig jó, ameddig mamahotelben laktam. Amikor már magamnak fizetek hitelt, rezsit és minden mást, akkor rájövök, hogy de jó volt az iskolások gondtalan életét élni. Persze jó, hogy azt vehetek, amit akarok ha marad rá pénz de iskolában csak a tanulással kellett (volna) foglalkoznom.
2021. nov. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Azt gondoltam, hogy a felnőttek mind okosak és bölcsek, és mindig tudják mit kell csinálni. Nem tűnik butaságnak visszatekintve sem, a szüleim biztonságos közeget nyújtottak nekem, bíztam a felnőttekben és ez szerintem fontos is egy gyereknek.
2021. nov. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

1-es, nekem is ugyanez volt, azt hittem gyerekként, hogy a felnőttek mind okosak és mindig tudják mit kell tenni és mit kell helyesen tenni. Persze én is rájöttem már, hogy ez csak elenyésző (majdnem 0%) részükre volt igaz azok közül, akik gyerekkoromban felnőttként voltak az életem része.

Másik dolog amit hittem, hogy mindenki megbünhődik és visszakapja az élettől a rosszat, amit tett, a jók pedig elnyerik jutalmukat, de persze ez sem igaz.

A harmadik pedig az, hogy mindenkinek meg kell felelni, hogy szeressenek az emberek és elismerjenek. Ezen ma már felröhögök:)

2021. nov. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pár dolog eszembe jut, ezek tipikusak, ahogy "a nagykönyvben meg van írva" (pszichológia szakkönyvekben is). Pl ovis koromban azt hittem, a lányoknak levágták a kukacát, de esetleg majd visszanő nekik. Persze aggódtam, hogy majd nekem is levágják.


12 évesen voltam először szerelmes, lovagnak képzeltem magam, aki holtig szerelmes vagyok ugyanabba a lányba, és csak vele nem fogok lefeküdni, mert az olyan undorító volna, hogy a nemi váladékom a szerelmem testén landolna. :) Fura gondolat, de tényleg így éreztem néhány hónapig, hogy csak olyan lánnyal fogok szexelni, aki csak tetszik, de nem vagyok belé szerelmes, mert "így illik". És lovag módjára jó sokáig kell udvarolnom majd neki, persze ha majd lesz hozzá merszem - gondoltam. :D

A szerelmemmel "csak csókolózni szabad". :) (Egyébként vele nem jöttem össze.)


Kisiskolás koromban azt hittem, apukám amihez látszólag ért, azt nyilván jobban tudja, mint más bácsik, hacsak nem egyetértenek vele. Tévedtem, mint utóbb rájöttem. Valójában nárcisztikus volt az apám én meg jól elhittem, kb 10 éves koromig.


Azt is elhittem kb 12 éves koromig, hogy a politikusok azért vannak, hogy segítsenek az embereken. Amúgy ez néha igaz is, de a Kennedy féléket és a Mahatma Gandhikat sajnos hamar el teszik láb alól, vagy éppenséggel börtönböntetésre ítélik igazságtalanul...

2021. nov. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző előtti számára mutatok egy videoklipet,

idézem a sorait:

"Másik dolog amit hittem, hogy mindenki megbünhődik és visszakapja az élettől a rosszat, amit tett, a jók pedig elnyerik jutalmukat, de persze ez sem igaz."


Animals as Leaders - Psycihal Education, hivatalos videoklip (tanulságos):

[link]

2021. nov. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!