Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 33 hónapos a kisfiam és nem...

33 hónapos a kisfiam és nem hajlandó sem a wc-be sem a bilibe kakilni csak a pelenkába. A gond viszont az hogy januárba már oviba megyünk. Volt e valaki hasonló helyzetbe és hogy sikerült a gyermeket leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
öröklődött ez is.
2011. szept. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó ilyen kérdés volt mostanság, de azért Neked is leírom. :o)


Én nem csináltam semmit. Amikor a lányom kérte a pelust, hogy kakilni szeretne, ráadtam, majd leszedtem dolga végeztével.


3 évesen ment oviba, 3,5 évesen egyszer csak belekakilt a bilibe, és onnantól mindig.

Kivártam, semmilyen erőszakos dolgot nem akartam, és utólag nézve is így volt jó.


Az oviban nem vertem nagy dobra, a dolgot mindig otthon intézte, igaz, csak fél napos volt az első évben (van kis tesó is). A nagy dolgomat én sem szeretem idegen helyen végezni, ezzel ő is így van...


Szóval én nem szoktattam, csak vártam.

2011. szept. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

"33 hónapos"


ezt miért kell??

és akkor már miért nem "132 hetes"-nek mondod ?!

2011. szept. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ez a 33 hónap nekem is fura.

Nna az én lányom decemberben lesz 3 éves, akkor megy oviba.

Ő is szobatiszta már fél éve, viszont ha kakilnia kell, szól, hogy kér pelust, ráadom, és beletojik, aztán leveszem.

Próbálom zsarolni mindennel, de csak a pelusba hajlandó tojni. Épp most biciklit ígérgetek neki, már meg is van a canga, még nem tudja, most azzal zsarolom, hogy csak az tud biciklizni, akinek már nem kell pelus. Eddig nem jött be sajnos.

Én abban bízom, hogy legkésőbb az oviban látja majd a pici vécéket, hátha kedvet kap.

Nálunk az a baj, ha nem adok neki pelust a kakihoz, akkor ő visszatartja :(

2011. szept. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

Szóval nem erőltetem, csak kakikor mindig magyarázok neki, hogy nem kéne már a pelus. De azt nem teszem meg vele, hogy nem adok neki.

2011. szept. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

3 éves múlt a kislányom és se nem pisil, se nem kakil wc-be vagy bilibe, csakis pelenkába. életében egyszer pisilt csak a bilibe.

ő éppen ezért óvodába sem tudott menni:(

semmit nem tudok csinálni...

2011. szept. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Először is azért "33 hónapos" mert már több mint 2,5 éves és pontosan szerettem volna közölni.És nem azért írtam hogy ebbe kössenek bele!!!!

Másodszor pedig köszönöm a válaszokat.

2011. szept. 23. 15:45
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Na parázz ezen, max. nem fog kakilni az óvodában. Nálunk is ez volt, és a mai napig utál az oviban kakilni, nagyon ritkán teszi. Meg fog oldódni, ha nem erőlteted!
2011. szept. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon OFF leszek és bocsánat! Hogy van az, hogy januárban mehet oviba? Akkor én is beírathattam volna májusban a 2009.februári kislányomat és mehetne már februártól vagy márciustól?
2011. szept. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is off.

Nálunk évközben is kezdheti az ovit a gyerkőc.

Májusban írattam be, decemberben lesz 3, akkor kezdi.

Hívd fel az ovit, kérdezd meg, hátha még van hely a gyerkőcödnek.

2011. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!