Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elsőben jónak számít, ha a...

Elsőben jónak számít, ha a gyerek mindenből jól megfeleltet kap szöveges értékelésként?

Figyelt kérdés
Még a szorgalmira is és a készségtárgyakra is.

2021. nov. 11. 06:06
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy nem értjük meg egymást.

A szöveges értékelés teljesen ugyanaz, mint az érdemjegy, kivéve a bizonyítványt, ott legalább mondatokból választanak.


A gyerekem nyáron olvasott. (De most majd mit kapok, hogy mertem első olvasásra szánt regényeket adni a kezébe, te jó ég, biztosan ordítoztam vele közben és vertem is! )

Szóval akkora váltás nem volt neki az iskola.


Kétnyelvű környezetből származom. Sehogy sem akartam megtanulni a nagyszüleim nyelvét, ha a szüleim nem kényszerítik rám... Most részben ebből élek. Hálás vagyok, amiért ez elvárás volt.

Ennyit a szülői elvárásokról. :)

2021. nov. 11. 13:29
 22/35 anonim ***** válasza:
83%
20# aztán persze a szorongó gyerekéért nem ő lesz a hibás, hanem az iskolarendszer.
2021. nov. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

21-es, ez sem igaz.

Nem fogok magyarázkodni egy olyan sekélyes embernek, aki ismeretlenül leszól valakit, úgy, hogy fogalma sincs a helyzetről, azt sem tudja, milyen iskolába jár a gyereke és mit tud valójában.

:)

2021. nov. 11. 13:31
 24/35 A kérdező kommentje:

Ennyi rosszindulatú embert egy rakáson, ritkán látni!

Sajnálom, hogy nem sikerült értelmezni a kérdésemet, biztosan nem volt számotokra semmilyen elvárás és az alap szövegértésig sem jutottatok az iskolában.

2021. nov. 11. 13:33
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ha nem fogadod el azt, hogy más emberek másképp látják a helyzetet, akkor minek született meg a kérdés? Talàn fel akartál vágni sz okos gyerekeddel, de nem jött össze, mert kiderült, hogy a jól megfelelt az nem ötös osztályzat? Azután pedig támadtál mindenkit, és hangoztatod, hogy kell nyüstölni a gyereket. Ennyire nem tudod elfogadni, hogy ő sem tökéletes, vannak olyan területek, ahol gyengébben teljesít? Egyetértek azzal, hogy egy teljesítmény kényszeres, szorongó tinid lesz hamarosan.
2021. nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
92%

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1144..


Kérdező valószínűsítem, hogy a kérdésed ihletett meg valakit, de valós probléma amiről szól. Te is ezt szánod a gyermekednek?

2021. nov. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, miért kell végletekben gondolkozni? Miért baj, ha arra ösztönözzük a gyereket, hogy teljesítsen jól?

A kérdésem arra vonatkozik, normális-e, ha a gyerek csak négyesnek megfelelő szöveges értékelést kap (kivéve a százalékos, az mind 95% felett.)?

Hogy lehet, hogy ha kiemelkedően előbbre van matematikából magyarból, akkor szorgalmikra (!), rajzra, tesire, technikára az osztálytársakhoz képest is gyengébb szöveges értékelést kap. Tehát ami nem mérhető, hanem szubjektívebben értékelhető az csak négyes szint... Ezt nem értem, továbbra sem. De tudom, már megírtátok, ügyetlen és butácska a gyerekem, csak én nem bírok magammal, mert nekem kell, hogy kitűnő legyen, mert a kettő diplomámmal nem tudtam megvalósítani önmagamat, majd a gyerek, belőle lesz valaki! :D Bocsi, de kb így kezeltek, ezért válaszolok a saját stílusotokban... Remélem érzitek az iróniát.

2021. nov. 11. 14:00
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

"mert nekem kell, hogy kitűnő legyen, mert a kettő diplomámmal nem tudtam megvalósítani önmagamat"

Inkább fordítva: a kettő diplomáddal kellemetlenül éreznéd magad, ha a gyereked kevésbé teljesítene jól

2021. nov. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező beteg.
2021. nov. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Igen, az nagyon égő lenne, főleg, hogy a férjemnek sincs diplomája. Tudod, ha már a férjemnek is csak okj-s képzésekre futotta, be kell bizonyítanom, hogy a gyerek az én eszemet örökölte és ki kell belőle vernem legalább egy doktorit.


Továbbra is sajnálom, hogy nem tudod értelmezni a leírtakat.

2021. nov. 11. 14:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!