Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a két évesemmel?

Mit csináljak a két évesemmel?

Figyelt kérdés

Nem hallgat rám.

Ma egyszerűen elfutott tőlem a bölcsi után, én meg próbáltam kergetni (várandós vagyok) és belerakni a babakocsiba. Aztán a babakocsi felborult, akkor már elkezdtem sírni. Egy dada jött a segítségemre.

Az összes többi gyerek szépen, kézenfogva megy a szüleivel haza. Az én gyerekem, meg mintha nem is hozzám tartozna. Ha apa megy érte, akkor ilyen gond nincs.

Mit csináljak? Nem engedek meg neki mindent, úgy gondolom következetesen nevelem, de miért nem számít az én szavam?


2021. dec. 1. 17:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
71%
Teljesen át tudom érezni, amin átmész. 1,5-2 éves volt a lányom, amikor terhes voltam. Iszonyú nehéz volt, már a középidőtől nagy hasam volt és nehezen mozogtam. Ráadásul a lányom sem az a típus volt, aki szépen, kézen fogva sétált volna mellettem. A babakocsiban megmaradt, de be kellett kötni. De az utolsó hónapokban már mellőztük, mert hozzá kellett szoknia, ha megszületik a kicsi, övé lesz a kocsi (testvér fellépőt vettünk). A végén én már nem is tudtam rendesen sétálni vele, az apja vitte mindig. Az utolsó nagyobb séta az volt, amikor kismotorral átsétáltunk a közeli parkba, de menni nem akart a saját lábán, motorozni sem, ráadásul a hisztit is bevágta. Még jó, hogy nem laktunk messze, mert cipelhettem nagy hassal a 12 kilós gyereket és a motort. Én is könnyen kiborultam, hamar elsírtam magam a hormonok miatt. Evvel sajnos nem lehet mit kezdeni. Szóval aki könnyen ítélkezik, annak ajánlom, menjen át ezen. Én benne voltam, tudom mit érez a kérdező. Viszont ez idővel fog változni. Ez amúgyis nehéz időszak, ráadásul kistesó is lesz. Ugyan, még nem igen fogják fel, de szerintem éreznek vmit. A lányom a terhesség alatt lett iszonyúan anyás és ragaszkodó.
2021. dec. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
69%

Az én fiam is ilyen, mindenki megy kézenfogva az anyjával, kisebbek is, na, neki esze ágában sincs. Azt csinálom, hogy már bent belerakom a kocsiba, sírjon, csápoljon ahogy akar. Eleinte, mikor láttam, hogy nem szereti a kocsit, még megengedtem olyanokat neki, hogy tolja a kapuig és csak ott ülünk bele, meg kicsit kergetőzzünk előtte, de amikor be kellett ülni, a hiszti csak rosszabb lett. Mióta beültetem azonnal, tudja, hogy nincs engedmény, nem lehet elsumákolni a dolgot. Persze, hisztizik, de nagyon hamar abbahagyja, ma már szinte nem is csinálta. Szóval legyen egy stabil időpont, amikor biztos, hogy bele kell ülni a kocsiba, akkor látni fogja, hogy nem lehet veled szórakozni.

Amúgy kitartást, nálunk is az apukájának fogad szót, engem gyakran ki is röhög, szóval ez ilyen női sors. Valószínűleg megérzik, hogy minden szituációban jobban megesik rajtuk az anyai szívünk, és ezt kihasználják, de muszáj keményebbnek lennünk, nem lesz semmi baja, ha hisztizik 5 percet.

2021. dec. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%

Érdemben nem tudok hozzászólni, mert nekem nem babakocsizott a gyerek, de ahogy írták is: esélyt se adj neki a hiszti lehetőségére. Belerakod a kocsiba és kész, ha sír, ha nem, ti mentek haza. Elhiszem, hogy következetesen nevelitek, de nem lesz semmi baja ha egy kicsit még szigorúbban fogjátok.

Nálunk is a 2 éves kor volt a legnehezebb. Hiszti tömkelege. A gyerek az egyik szobában örjöngött, én a másikban sírtam, de akkor sem engedtem neki. Pedig az én lányom aztán ám tud! Képes volt meghánytatni magát, csak hogy elérje amit akar. Szerencsére gyorsan észrevettük, hogy ez is a manipulálás része, így hamar alábbhagyott a hányási kedv, ha nem érte el azt, amit akart.

Most 3 éves, újra próbálkozik, csak újabb módszerekkel, amiket az oviban tanult, szerencsére ha látja, hogy nem vezethet meg bennünket, akkor egy próbálkozás után feladja.

Tudom, hogy most az a trendi, hogy a gyereknek mindent szabad és csúnyán se nézhetünk rá, mert sírni fog és lelkisérült lesz, de hidd el, nem lesz semmi baja, ha néha hisztizik egy kicsit vagy éppen nem az történik, amit ő szeretne.

Neked meg kitartást!

2021. dec. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
16%

"Tudom, hogy most az a trendi, hogy a gyereknek mindent szabad és csúnyán se nézhetünk rá, mert sírni fog és lelkisérült lesz, de hidd el, nem lesz semmi baja, ha néha hisztizik egy kicsit vagy éppen nem az történik, amit ő szeretne."


Pontosan! Válassz, vagy ő lesz "lelki sérült" (vagyis szófogadó), vagy majd 13 évesen agyonüt egy baltával mert nem vettél neki PS 10-et.

2021. dec. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
13%
Minek kell ilyen kisgyerek mellé szülni? Az én majdnem 3 évesem is ilyen de akkor se szülnék mellé ha piros hó esne. Nem sírni kell, gondolkodni.
2021. dec. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Mondjuk utolsó ezt a szüleidtől is megkérdezném, hogy minek szültek téged úgy egyáltalán.
2021. dec. 2. 09:08
 17/24 anonim ***** válasza:
10%
Hát a szüleimnek volt 3 kisgyereke, apám 10 évig külföldön dolgozott, anyukám egymaga látott el 3 gyereket 0 segítséggel, volt hogy mind a két keze el volt törve és úgyis..mégse hisztizett. Szóval az szüljön többet aki bírja. Én nem bírnám, nem is szülök másikat..lehet neked se lett vna muszáj ha megsertodsz ha nem
2021. dec. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
19%
Két istenes pofon..
2021. dec. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Mindkét keze el volt törve, 0 segítséggel....


Látom neked még nincs gyereked.

2021. dec. 2. 15:41
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

De van. Ebből hogy jön ki neked, hogy nincs gyerekem? Írtam hogy az én ennyi idősem is ugyanilyen, mint a tiéd, azért nem szülnék mégegyet, nem akarok megbolondulni.


Mi olyan hihetetlen neked ezen? Igenis így volt, apám Németországban volt, anyukám 3 gyerek mellett maga csinált mindent, boltban dolgozott, mosott főzött, begyújtott. Volt olyan év, kisovis voltam, amikor télen begyújtáskor elesett a jégen kint és mind a két csuklója eltört... és képzeld nem volt segítsége mert a saját anyja 200 km-re volt és leszarta kb 16 éves korától a saját gyerekét, nem ment segíteni, apám anyja meg bár ott lakott 2 km-re "nem ért rá" eljönni segíteni, mert sürgős templomba temetőbe meg barátnőkhöz mehetnékje volt mindig. Az meg még nem az a kor volt, amikor a férfi eldobta a kőműves lapátot és rohant haza a gyerekeihez, apám se jött.

Attól hogy neked hihetetlen még van ezer ilyen történet.

2021. dec. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!