Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldjam meg ezeket a...

Hogyan oldjam meg ezeket a problémákat a kislányomnál?

Figyelt kérdés
Úgy érzem segítségre van szükségem mert van pár dolog amit nem tudom hogyan oldjak meg. Lassan másfél éves lesz a kislányom és nem tudom hogyan léphetnénk előre a fejlődésében vagy hogy mit kellene máshogy csinálnom. Korábban volt már egy olyan időszaka, hogy nagyon csimpaszkodós volt és szinte lehetetlen volt elszakadni tőle. Mostanában újra észrevettem hogy ha teljesen egyedül vagyok vele és bármit el akarok intézni csimpaszkodik a nadrágomba sír hogy vegyem fel, ne menjek el. Eddig mindig meg tudtam oldani hogy reggel úgy fürdök hogy ő is ott van, eljátszik. De mostanában amint beszállok a kádba sír nyűgös és alig tudok megfürödni. Ha kaját akarok neki csinálni, vagy mosogatni akkor is csimpaszkodik hogy vegyem fel és sír. Az etetőszékbe már régóta nem akar beülni, hogy úgy tudjunk reggelizni ebédelni vacsorázni. Ölbe szoktam etetni, közben én is eszek de állandóan le akar menni így lehetetlen etetni. Csak a szobába mesenézés közben lehet nyugodtan etetni vagy futkozni utána játék közben. A másik ami problémás az az altatás. Ebéd után még viszonylag hamar el tudom altatni az àgyon de este hiába kezdem el fél 9 körül fél 10 10 mire elalszik. Forgolódik az ágyon, nem találja a helyét, a falat rugdossa, kaparássza. Mindig is egy szobába aludtam vele és fogalmam sincs hogyan tudnék a férjemmel aludni, mikor éjszaka is forgolódik sokat felsír, cumit keresi stb. Cumival alszik el és ha fáj az ínye napközben is sokat kéri. Mire átmegyek este a férjemhez már alszik szóval alig tudunk beszélgetni stb. Most hogy beteg volt mindig egyből mentem át hozzá de előtte tudtam pár órát férjemhez átmenni. Ha beteg az orrcseppet orrsprayt nem engedi és az orrszivás is nehezen jön össze nála. A gyógyszereket is nehéz beadni neki. Mivel férjem szüleivel élünk együtt ezért anyósomékhoz jobban ragaszkodik mint hozzánk. Ők mindig is sokat mókáznak vele biztonságba érzi magát velük. Amint megjönnek munkából anyóssal akar lenni csimpaszkodik rá neki panaszolja el ha vmije fáj. Ha át akarja adni nekünk hogy játszunk vele mert neki dolga van sehogy se akar hozzánk jönni. Sír hisztizik ha elvisszük tőle. Sokkal jobban szereti őket meg férjemet is még mint engem. Férjem is tud vele bohóckodni de én annyira nem vagyok vele ez az anyatigris típus, aki körülötte zsong mindig, babusgatja. Ellátom, megcsinálom vele a napi teendőket etetem pelenkázom játszok vele de ritkán tudok vele mókázni. Nekem ilyen a természetem h visszafogott vagyok csak így unalmasnak tart. Az anyát sose mondta még a többieket igen. A másik hogy általában bébiételeket kap ebédre de tudom hogy már rendesen kéne etetni főzni neki. Eszik darabosat pl banánt harapja sós dolgokat reggel este felvágottat zsemlét stb. Csak tízóraira, ebédre uzsonnára van mindig ugyanaz. Banán, alma reszelve. Ebéd bébiétel, uzsonna tejpép, zabkása, krémtúró, joghurt, vagy maradék főzelék. Hízott most de anyósnak köszönhető inkább. Tudom, hogy minden nap fejleszteni kellene, újat tanítani játékokban is, önálló évesre ivásra szoktatni, bilizésre, cumiról leszoktatni de így is alig jut időm a háztratásra. Hétvégén se nagyon ad időt apa hogy nyugodtan kimossak takarítsak stb. Elvan vele kis ideig mesét néznek bohóckodnak de amint hiszti jön hol vagyok. Fogalmam sincs hogy egy egyedülálló anya pl hogyan öld meg mindent. Vagy akinek több gyereke van. Sokszor úgy csodálom azokat az anyukákat akiknek magukra is jut idejük sminkelik magukat csinosan öltözködnek eljutnak fodrászhoz kozmetikushoz körmöshöz és mellette boldogan nevelik a gyerekeiket háztartást ellátják.
2021. dec. 2. 14:42
1 2
 1/15 anonim válasza:
88%
Nem ismerem az anyagi helyzeteteket, de egy bejárónő hasznos dolog tud lenni, sok terhet levesz az ember válláról.
2021. dec. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egy teljesen normális másfél évest írtál le. Nem kell fejleszteni, neki a legjobb a szabad játék. Én ez alapján semmi gondot nem látok. Ritka az olyan, aki nem szenved az altatásdal vagy az evéssel. Ez normális, és nem azért van, mert nem jól csinálod.
2021. dec. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
*Altatással
2021. dec. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Már rengetegszer megírtuk neked.. Nem értem mi a lóf@sznak indítassz újabb fórumot mikor semmit se fogadsz meg sosem..

Mellesleg az ételt leszámítva egy teljesen átlagos kisgyereket írtál le. Mi lenne ha végre össze kapnád magad és nem babakajával etetnéd a gyereket? Ha végre felnölnél a gyerekedhez és ahelyett, hogy ráhagysz dolgokat, tanítod, neveled? Kezdve azzal, hogy nem futva eteted. Sír? Akkor is meg kell tanulnia, hogy egyhelyben kell maradni míg eszik. Képzeld, majd az oviban is ülve kell maradnia.

Az állapot pedig ami miatt matrica a kislány a 2.szeparációs szorongás..

2021. dec. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Azt hogy a manóba csináljátok hogy négyen éltek egy háztartásban, és mégis annyit kell takarítani hogy a házimunkádat is alig van időd megcsinálni, a gyerekre sincs elég időd és még fürödni se tudsz nyugodtan?
2021. dec. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan már megint te? Amúgy elolvasod a válaszokat, amiket kapsz, vagy nem is érdekelnek? De akkor meg minek kérdést kiírni??

A válasz még mindig: a gyerekedet eddig is anyósod nevelte, és ha nem változtatsz, ezután is ő fogja. Te semmit nem csinálsz a gyerekeddel, csak nézel ki a fejedből. Még kaját se vagy kepes neki csinálni. Persze, hogy azokat szereti, akik foglalkoznak vele. Te még egy mondókát se vagy képes olvasni neki, csak belövöd a rajzfilmet. De ezt már rengetegszer leírtuk. Linkelem mindjárt, hogy nyoma legyen.

2021. dec. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2021. dec. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Na megint itt a troll.
2021. dec. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Már megint te..🙄 kérlek menj el egy pszichológus🙏🏻
2021. dec. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2022. máj. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!