Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos rövid ideig tart...

20 hónapos rövid ideig tart szemkontaktust, ez magától javulhat?

Figyelt kérdés
Nem nagyon mond semmit egyébként még,de ezzel nővére is így volt, most pedig nagyon nagy a szókincse, emiatt nem aggódok. Igazabol nagymama analizálja folyton. Ha szól hozzá, nem figyel rá. Nem nagyon néz rá. Nálunk ez már másképp van, odanéz, de folyton elfoglalt és kb 1-2 mp- re néz oda csak, majd folytatja a játékot. Szemkontaktust csak akkor tart még mondjuk 5 mp-ig, ha valakit vár.
2021. dec. 4. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Én is ilyen voltam, nekem én enyhe autista vagyok..
2021. dec. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szó nem kell oda bocsi..
2021. dec. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mármint milyen, melyik része? Volt mas tünet?
2021. dec. 4. 09:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia, ha csak ennyi probléma van, akkor még nem kell egyből az autizmusra gondolni.

Ha van más furcsasag akkor javaslom nézd meg az M-CHAT nevű szurotesztet.

2021. dec. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én kisfiam is ilyen volt sokáig...de más egyéb "baja" nem volt. 4 éves és még most is ilyen😄 bár ez már amolyan akkor figyelek ,amikor akarok.... egyébként anno azt mondta a doki ,hogy figyel ő csak úgy mond nem érdekli, ahogy te is írtad folyton elfoglalt volt... Viszont, mindenképp konzultálj orvossal,ahogy én is tettem, mert úgy megnyugodtam.
2021. dec. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Más annyira furcsa dolga nincsen szerintem. De azért figyelem... Meg januártól bölcsibe megy, ott biztos jelzik, ha szerintük nem stimmel vmi.
2021. dec. 4. 11:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy a legtöbb doki amúgy ezt mondja, mint amit az 5-ösnek.

Nekünk is ezt mondta a szemkontaktusra, bár nálunk kiegészült a lista azzal hogy nem teljesít kéréseket, pl hozd a macit, mutasd meg a labdát stb. (ugyanígy 20 hónapos volt)


Egyértelműen autista a fiam,azota van diagnózis is.


Na most nem azt mondom, hogy parázz, de mindenképp említsd meg védőnőnek a következő státuszon ezt, vagy bármi mást amit vélsz felfedezni a gyereken és furcsának találsz, max megnyugtat majd hogy nincs semmi baj 🙂

2021. dec. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. dec. 4. 21:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, ha látod leírnád kérlek hogy vagytok, nálunk is hasonló a helyzet
nov. 13. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!