Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálhatja ezt a 20...

Miért csinálhatja ezt a 20 hónapos gyerekem? Csak akkor ad puszit, ha érdeke fűződik hozzá.

Figyelt kérdés

Magától nem ad puszit senkinek. Viszont "zsarolható", ha valamit nagyon meg akar kapni, és mondom neki, hogy ha puszit ad, akkor megkapja, akkor rögtön elcsattan a puszi!

Egy párszor csináltuk ezt vele, kiváncsiságból. Hagyjuk inkább, ne erőltessük? Vagy ha rájön, hogy a puszi jó dolgokkal jár együtt, akkor magától is fog adni?


2021. aug. 6. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy ne erőltessétek! Egy élő gyerek nem a ti játékbabátok! Akkor ad puszit, amikor akar! Mért, te nem? Elég ronda nevelés a puszival zsarolásra rászoktatni. A puszi a szeretet spontán kifejezése. Csak mondom ... Elég baj, hogy mondanom kell ...
2021. aug. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Az elsőnek teljesen igazat adok!
2021. aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ekkorák a gyerekeim. A lány simán ad magától is, vagy ha kérjük. A fiú sose. Szoktam kérni tőle cska úgy, minden zsarolás stb nélkül, de nem érdekli. Ez van, majd ad ha akar. Ja egyszer adtak egymásnak, meg egyszer adott az apjának ennyi.
2021. aug. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Te neveled belé! :D Te magad mondod, hogy a puszi az ára annak a dolognak, amit szeretne.

Csak engedelmeskedik neked, örülj neki, hogy nem ellenmond meg hisztizik. Tudja, hogy a puszi az elvárás, megkapod. Rendes gyerek, amit kérsz, megcsinálja!

2021. aug. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus dehogy zsarolnám!Hogy jut ez eszetekbe? Ez szépen kihathat rá,szerintem hagyjátok ezt abba és majd ad ha kedve van.
2021. aug. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
4: Aztán hagyni fogja azt is, hogy egy csésze kávéért leteperjék, mert engedelmeskedni kell, és megfizetni a dolgok árát. :)
2021. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Huhh kerdezo, ne mar, ez gaz.

Es itt nem a gyerekben van a hiba.

2021. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Pff, hát összesen 3-szor történt meg ez, mert kiváncsi voltam, hogyan reagál. Nyilván, ha nem ad puszit, akkor sem történik vele semmi.

Amúgy általában pont nem csinálja azt, amire kérem, ezért is voltam kiváncsi, hogyan reagál.

Nem erőltetem és nem erre nevelem. Engem inkább meglepett, hogy engedett nekem, mert amúgy pont nagyon makacs és csak azt csinálja, amit ő akar, nem azt, amire kérem.

Azért ne nézzetek gyerekbántalmazónak, mert annyit mondtam neki, hogy ha ad egy puszit, akkor felveszem, és aznap 652. alkalommal is felkapcsolhatja a lámpát...

2021. aug. 6. 22:10
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Az ő teste, ne zsaroljàtok. Nàlunk olyan sincs, hogy jaj, adj mamànak egy puszit elköszönèskor.
2021. aug. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

Jaj már, nyilván nem "úgy" zsarolja, nem tudom miért kell ennyire negatívnak lenni, meg mindenre ugrani.

Ne eröltessétek, nem mindenkinek jó érzés a puszi, majd magától rájön akar-e adni. Nálunk is későn kezdte el, két évesen kb., mondjuk most se nyal-fal naphosszat, de én se vagyok olyan.

2021. aug. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!