Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi várható el egy 8 éves...

Mi várható el egy 8 éves gyerektől?

Figyelt kérdés

Kollegám egyik nap behozta a 8 éves fiát az irodába, mert nem tudta megoldani a felügyeletét. Nem volt baj a kiskölyökkel, csak így nagyon önnállótlannak tűnt... Ha bármi kellett neki (kaja, víz) rögtön kiabált az anyjának a szomszéd irodából, hogy töltsön neki vizet, meg nyomjon ketchupot a tányérja szélére. Közben anyuka próbált dolgozni. Meg kikellett kísérnek a wc-re a kisfiút, mert nem mert kinenni, vagy nem is tudom. Az anyja megkért rá, mert ő telefonon tárgyalt és nem tudta elkísérni. De elég furán festhettem a férfi klotyó ajtaja előtt. Kíváncsiságból kérdem. Próbáltam felidézni, Én mennyire voltam önnáló ennyi idősen. Úgy emlékszem, eléggé, mert második osztályos koromban már egyedül jártam haza a suliból (szüleim nagyon sokat dolgoztak).


Szóval, mi várható el egy 8 éves kisgyerektől?



2021. dec. 12. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak azért volt ilyen, mert félénk és az új környezetben elsőre nem mert csinálni semmit és azért kért mindent az anyukájától. Úgy oké. Ha otthon is ilyen, az viszont fura, mert ennyi idősen bőven képes kéne legyen arra, hogy egyedül megy mosdóba, tölt magának vizet stb.
2021. dec. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy általános iskolás gyerek el tud menni egyedül mosdóba, mert az iskolában is ki kell mennie, vizet tölteni is tud, szerintem a munkahelyen zavarban volt.
2021. dec. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tudom elképzelni, hogy az idegen hely miatt, nem mert semmihez sem hozzá nyúlni.

Szerintem az rosszabb lett volna, ha mindenhova belenyúlkál, és véletlen megeszi valamelyik kolléga ebédjét.

2021. dec. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Annyira nem lehet neki idegen a hely, mert tavasszal sokat volt bent az irodában, amikor volt ez az általános távoktatósdi mindenkinek. Tudja, hol van a wc, meg a hűtő, meg ilyenek. Én csak ősz elején jöttem a céghez és kicsit furcsáltam a helyzetet, hogy egy ilyen "nagy fiú" ennyire nem találja fel magát.


Hogy otthon is ilyen-e, azt nem kérdeztem, mert nem akartam megbántani a kolléganőmet.

2021. dec. 12. 22:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát én 8 vagy 9 éves voltam mikor megtanultam rántottát, palacsintát sütni. Viszont az orvosnál akihez pelenkás korom óta jártam nem mertem megszólalni 🤷😅
2021. dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!