Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezelőtt kb. 10 évvel az akkor...

Ezelőtt kb. 10 évvel az akkor 7-9 év körüli gyermekem - szerette a LEGO-t - kapott egy nagy dobozos, nagyon drága LEGO - t amit egyáltalán nem értékelt és apránként, nagyon hamar gyakorlatilag megsemmisítette. Ez abnormálisnak számít?

Figyelt kérdés
Vagy ez teljesen átlagos, kisgyerekek gyakran csinálnak ilyesmiket?

2021. dec. 25. 19:36
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

20-as, szerintem elgurult a gyógyszered!


Tételesen: Nem rágódom 10 éve ezen, hanem egy LEGO reklámról eszembe jutott és most is karácsony van


Azt hogy a gyermek szándékosan tönkretette, az nem fikció hanem tény és akkor sem haragudtam rá érte és most sem. Beláttam hogy az a LEGO készlet nem volt jó ötlet, azon kívül ezer más kisebbet kapott, amiknek örült.


Itt nekem ugrottak néhányan (levezetni az agresszivitásukat....) de át is siklottak a kérdésen : van a tény hogy szándékosan tönkre lett téve, azért mert nem örült neki, kérdés az volt hogy más gyerekek is csináltak - e ilyet. Mert nem tudom. 1 gyerekem van, tehát nem tudom.


Sehol nem írtam hogy ezt sérelmezem vagy sajnálom a pénzt, sehol nem írtam hogy micsoda gonosz dolog volt ez a gonosz gyerekemtől.


Sok fórumozóban túlteng a fantázia, mögöttes titkokat próbálnak leleplezni, bűnösöket karóba húzni, megszégyeníteni, bolhából elefántot csinálni. Én csak nevetek ezeken mert rossz lehet nekik ha ebben lelik örömüket.


Köszönöm az értelmes hozzászólásokat!

2021. dec. 26. 10:28
 22/39 anonim ***** válasza:
88%
Elárulod, hogyan tette tönkre?
2021. dec. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
91%

Nem értjük hogyan tette tönkre, mert a lego darabok szinte törhetetlenek.

Ha a legrosszabb készletet vetted akkor is lego darabokból áll, amiből mást is össze tud építeni. Nálunk is van olyan, ami nem nagy kedvenc, épít belőle mást.

2021. dec. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
86%

Én nagy lego fan voltam, de az általam kinézett lányos témájú legok nagyon drágák voltak, így anyuék olykor próbáltak olcsóbb alternatívát keresni. Azokat sosem szerettem, nem arra vágytam, így bár el nem tűntettem őket, nem játszottam velük, pedig szerettem a legot. Később inkább egy nagy ajándékként kaptam olyat, amilyet szerettem volna több családtagtól.

Neki ez nem tetszett, ennyi.

2021. dec. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
30%

Ő kérte azt? Biztos nem.

Számára érdekes volt. Biztos nem.

Akkor igen.


Én is többet játszottam azzal a babaházzal, amit anyám csinált kartonból, mint azzal, amit nagynéném vett. Az ilyen összeszerelős volt, csak törtek le a bütykei meg esett szét egyvégbe.


Azért nem szeretem ezt az ajándékozósdit. Ha valakinek veszel valamit, tuti mellényúlás lesz. A Lego-ból is van 1001 fajta. Pl a Star Wars-os Ezeréves sólymot most is elfogadnám huszonévesen, de volt egypár szett ami gyerekként se kellett volna. Pedig mindkettő Lego.

2021. dec. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
66%

Leírta, darabokra szedte a kisfiú majd elveszített belőle sok darabot, nem vigyázott rá játék közben. Szerinte ez tönkretétel. Ez a rosszindulat, ami nyilvánvaló!


Nem tűzzel olvasztotta a műanyagot, nem is kalapáccsal törte, csak darabokra szedte(amire való) és elhagyta a darabjait.


A kérdező rosszindulatú,a fogalmazásmód rengegetet elárul az emberről, ez nem fantázia!


A gyereked normális, normális, hogy elhagyta a darabjait, normális, hogy egy szétszedhető játékot szétszedett, normális, hogy elhagyta egy jó részét a kis darabkáknak. Az a nem normális, hogy a gyereked hibáztatod.

2021. dec. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 Csomorkány ***** válasza:
38%

Kedves Kérdező, bocsáss meg, megpróbálom nem sértő módon megfogalmazni, de töredelmesen bevallom, hogy én is meghökkentem a kérdéseden.


Gyermeked ugyebár akkor most kezd kilábalni a kamaszkorból, lassan módja van életre szóló hülyeségeket csinálni, ezért keresnéd, hogy hol rontottad el?


De a válaszokból úgy tűnik, szerencsére nem, a fölvetést is sértőnek találod. Akkor viszont talán nem kellett volna kérdésként fölvetned. Ez itt egy családi sztori. Akár kérdezz rá a gyerekedre.

2021. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

26-os, GRATULÁLOK, tiéd a hangszóró!

Megfejtetted!

:-))

/mennyi érthetetlen hülye van! Bocsi de ilyen előzmények után, ahol szájbarágósan minden el lett magyarázva, jön egy újabb szuper felfedező, aki leleplezi, hogy én, a szülő egy rohadék vagyok. Szépen tükrözi - egyébként - hogy a társadalom milyen döbbenetes százalékban tartalmaz olyan embereket, akik képtelenek arra hogy az olvasott szöveget értsék /értelmezték + ugyanakkor még bónusz gyűlölködnek is./


Továbbra is köszönöm az előző, okos, konstruktív hozzászólásokat!


Én is készítettem kartonból saját házikót, hatalmas sikere volt.

2021. dec. 26. 14:41
 29/39 A kérdező kommentje:

27-es : igen, rákérdeztem kb 15 éves kora körül egy olyan pillanatban, amikor laza volt minden körülmény a kérdés feltevéséhez és azt válaszolta, hogy igen, direkt "pusztította el".


Tehát elemeire bontotta és széthordta.

(udvar, ágy alja, szemetes, utca, iskola stb)

2021. dec. 26. 14:45
 30/39 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem gáz a kérdés, nem is én oltottalak szét, megkérdezted, ezen járt az agyad, a 10 évvel ezelőtti legon, oké.

De, hogy egy olyan ember magyaráz szövegértésröl, aki így fogalmazza meg, hogy a lego darabokat széthordta és mindenfele elhagyta a fia, idézlek: "apránként, nagyon hamar gyakorlatilag megsemmisítette". Hagyjál már, de most komolyan, egyáltalán nem semmisítette meg és ha tudnál magyarul ez azt jelenti, hogy kalapáccsal szétverte a legot, nem azt, hogy széthordta.

2021. dec. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!