Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan játéka a gyermekedne...

Van olyan játéka a gyermekednek, ami még a tiéd volt gyerekkorodban?

Figyelt kérdés
Hol és hogyan tároltátok olyan sokáig? Megérte évekig tárolni, nem ment tönkre évtizedek alatt?
2022. jan. 4. 12:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Van egy kb 1m nagy plüss, a 80-as évek végén kaptam ovisként.

Nagyon jó àllapotban van, csak egyszer vissza kellett varrni az egyik szemét. A stílusàn làtszik, hogy nem mai darab, de az àllapotàn nem.


Hogy volt tàrolva? Egyszerüen csak volt magànak, nem lett a kazánra dobva 😅 De tényleg, költözésnél hol zsàkban maradt évekig, hol nagymamàméknál volt lerakva stb…


Nem terveztem, csak ùgy megmaradt.

2022. jan. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Igen, a macim, amit születésemkor kaptam. 39 éves :). Mindig a polcon volt, amikor nem játszottam vele, valamint én olyan típus vagyok, hogy vigyázok minden cuccomra.


Nagyon sok játék a padláson volt bedobozolva. Sajnos egy tűzben elégett mind... Barbiek, Lego, stb.. Ezeket nagyon sajnáltuk a húgommal. Ha nem lett volna egy kazánháztűz 2014-ben,akkor ezek is meglennének.

2022. jan. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Mamáknál szinte csak olyan játékok vannak, amik az enyém/férjemé voltak. Padláson tárolták. Kb a 80%-ukat nem érte meg tárolni, csak néhány dolgot. Pl sok hiányzó kerekű kisautó, elszíneződött baba, 1000 éves plüssök stb végezte a kukában, de pl. fakockák, jobb minőségű autók, kis hintaszék stb ezek jó hogy el lettek rakva.
2022. jan. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Ha lesz gyerekem, akkor lesz. Ha kislány, akkor babák,nagyapám csinált nekem játék babaágyat, bölcsőt, azt tutira megkapja majd. Lego, könyvek a fiúnak is jók lehetnek. Anyukáméknál vannak a (tiszta) padláson, zsákban,semmi extra. Egyébként rengeteg játékom megvan, jó részét a húgom örökölte, de majd elosztjuk. ☺️ Szép állapotban vannak, mindig vigyáztunk rájuk.
2022. jan. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Vannak, vagyis voltak, csak amíg én normálisan tudtam velük játszani (barbi autó pl) addig ők napok alatt mindent tönkretettek a legon kívül (még jó, hogy azok masszívak)

A padláson voltak elcsomagolva

2022. jan. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Maradt pár darab:

- baba, ami zenél

- baba, ami egy körtét fog

- rongy testű baba, kb 40 cm

- egy plüss macska

- 2-3 db Barbie baba

- egy felhúzós, zenélő egér

- egy Mickey egeres tanuló óra, nagy és a számokat ki lehet venni és formába visszatenni

- Scala babák (hú, ezzel nagyon szerettem játszani. Sajnálom, hogy kivonták a forgalomból. Lego és Barbie összegyúrva)

- egy fonott szék

- van egy nagyobb baba, még anyukámé volt, csak a karjait kellene helyre tenni

- egy plüssmaci


Tárolás:

- zsákban, dobozban

- szekrényben, padláson vagy polcon

- száraz helyen (kb a legfontosabb)


Mind hibátlanul került elő, mosást és tisztítást igényeltek.

Ha időtálló anyagból készül pl műanyag, akkor jól tárolva épen megmarad. Sajnos ez a gumikat vagy esetleg textil anyagot tartalmazókra nem biztos, hogy igaz, mert önmagában, az állásban is tönkremegy.


Megérte tárolni őket. Számomra, amiket meghagytunk játékokat, sokat jelentenek, kedvenceim voltak. Mindet még nem adtuk oda, mert 2 éves még csak a nagyobb,de amit igen, azzal szeret játszani S nekem is akkor előjönnek az emlékek.

2022. jan. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Van


1m-es maci

Babák

Babaágy

Barbie-k

Autók

Hinta fából

Társasok


Plüssök



A szobámban voltak, vagy lezsákolva a padláson.


Bánom, hogy sok más jàtékomon továbbadtam.

Imádják a gyerekek.


De van olyan baba is, ami mèg az apukámékè volt..

2022. jan. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%
Hány éves vagy, hogy szétestek a dolgaid? Én harmincas vagyok, plüssök, játékok remek állapotban, pedig a szüleim mindenből keveset és a legolcsóbbat vették. Néhány lakásban dobozban állt, néhány zsákban, néhány meg simán lakásban, ágyneműtartóban..
2022. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk is plüssök vannak a gyerekkoromból meg mesekönyvek. Meg apósom egyik plüssmacija, 60 éves. :) Eszméletlen ronda példány amúgy, de az a kedvence mégis.
2022. jan. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
49%

Egy cocolino maci.

Még mikor 1 éves voltam, akkor vették anyáék az öblítőt és ahhoz kapták. Anyáéknál volt az ágyneműtartoban a többi játék között (van 2 kisebb tesóm, 11 es 13 évesek. Az ő játékaik is megvannak még).

En 29 vagyok, fiam 2 és fél. Kb fél éve hoztuk haza. Kimostam és ennyi. Azota azzal alszik. Gyerekként en is azzal aludtam :)

2022. jan. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!