Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak itt olyan szülők,...

Vannak itt olyan szülők, akiknek a gyerekei (3 éves kor alatt) nagyon óvatosak voltak? Hogyan alakult ez a későbbiekben?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiam mindig is nagyon óvatos volt. Pl a játszótéren sem az, aki rohan egyből az összes játékra felmászni, lecsúszni, stb. Előbb mindenre azt mondja, hogy nem, aztán egy idő után odamerészkedik. De pl a hintába a mai napig nem hajlandó beleülni

Nagyobb havat is most látott először, annyira nem volt elragadtatva, sétáltunk, de hiába vittük a szánkót nem ült fel rá, csak húzta


2022. jan. 9. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen voltam gyerekkoromban: nem mertem felmászni a magas mászókákra, nem mertem csúszkálni a jégen, korcsolyát semmi pénzért nem vettem volna a lábamra, stb. amúgy tériszonyos vagyok. Felnőttkoromban is hasonló a helyzet, télen nagyon óvatosan járok, ha csúszik az út, és kerülök minden kicsit is extrém sportot, tevékenységet. Nem akarok elesni, nem akarom eltörni valamimet, úgyhogy óvatos vagyok.
2022. jan. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam kicsiként de 6 éves koromra kinőttem és bátrabb lettem
2022. jan. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém viszonylag óvatos volt.2-2.5 évesen tudtam róla hogy megbízható és nem csinál semmi veszelyeset.Most 4 éves....mondjuk úgy hogy gyökeresen megváltozott, mintha kicserélték volna 😁
2022. jan. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen voltam, ilyen is maradtam (még a SuperMario is túl izgi játék nekem).

A lányom is ilyen és úgy néz ki, ilyen is marad.

A fiam viszont óvatos volt és már nem az. Biciklis ügyességi vonalon mozog, olyanokat művel, hogy nézni se tudom.

2022. jan. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam kb 2.5 éves koráig inkább csak tolta maga mellett a rollert, a kismotort. Csak a 4 kerekű járműveken érezte jól magát azokra rá is ült, ment velük. Aztán magam sem tudom miért, de kapott egy futobicajt, na azt kapásból megszerette, és azóta felül a motorra is, meg a rollert is rendeltetésszerűen használja. De óvatosnak még mindig nagyon óvatos, most lesz 4 éves.
2022. jan. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rohangálna ész nélkül akkor meg az lenne a baj. A temperamentum velünk született.
2022. jan. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első fiam ilyen volt (illetve most is még). Nálunk kiderült, hogy idegrendszeri éretlenség okozza, jártunk fejlesztésekre is utána, de van benne egy nagy rész személyiség is (ezért nem múlt el). De nagyon sokat változott a fejlesztések hatására.
2022. jan. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár még csak két éves a kisfiam, ő is ilyen ovatos pl. Csuszdazni nem mer, kismotorral is csak lassan totyog előre, későn is indult el, mert nem merte elengedni a kapaszkodót. Egyébként okos, es főleg a finom mozgásokban nagyon ügyes. Szerintem nem fog az alaptermeszete változni, én elég félénk vagyok, apukája ugyan extrovertaltabb, de sose próbálna ki semmilyen veszélyes sportot. Valószínűleg sose lesz egy versenymotoros vagy ejtőernyős, de ez nem is baj.
2022. jan. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
Szóval, ha valaki bánt másokat, megver, az egyenlő azzal, hogy életrevaló. Jelzem, az önbizalomhiányosak jellemvonása mások bántása, pont ezért mert ettől érzik valakiknek magukat.
2022. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!