Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az olyan gyerekeknel akik nem...

Az olyan gyerekeknel akik nem szeretik ha megfogjak a kezuket mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

17 honapos lanyom van. Ha megfogjuk a kezet kirantja. Csecsemokent se szerette ha a kezet akartuk iranyitani. 90%ban odajon ha hivom maradek 10%ban odamegyek erte ha sietni kell (konnyu 10kg), sose volt olbebaba tipus szeret a kezunkben lenni de nem sokaig.

Neha probalom kezenfogva elvinni a-bol b-be de volt hogy kiakadt seggreult sirt.

Van/volt valakinek ilyen onalloan kozlekedni akaro gyereke? Mar most kezdjem hozzaszoktatni hogy fogja a kezem ha kerem? Nem akarok errol lekesni. Utcara babakocsizunk meg egyebkent. Azt is szeretnem elerni hogy engedje meg hogy a kezehez erunk.


Valshol olvastam hogy autizmus is lehet es kicsit ra is paraztam 🥺🥴


2022. jan. 9. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Én közlöm vele mindig, hogy vagy felemelem s viszem, vagy megfogja a kezem. Ebben nekem nincs kompromisszum. A biztonsága fontosabb, mint az, hogy most emiatt szegény lelki világát kicsit felborítom.
2022. jan. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Nincs olyan, hogy nem szereti... Te vagy az anyja, felelősséggel tartozol érte. A kézfogás nem olyan, mint egy spenótfőzelék, hogy ha nem szereti, majd főzöl mást.


Meg kell nevelni.

És ne parázz fölöslegesen. :(

2022. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk se szereti, párszor eljátszottuk, hogy visított, bőgött, földre vágta magát, de akkor sem engedtem el a kezét. Nem mondom, hogy nem öregedtem 10 évet, meg, hogy 100%-os a dolog, de sokat javult, már nem hisztizik annyit rajta.
2022. jan. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

A lányom nem szerette.

Gyakoroltunk (sokat) az udvaron.

Először csak úgy h odahívtam h "gyere ott a kutya" ahogy odaért kinyújtottam a kezem és automatikusan megfogta, elsétáltunk 2métert.

Játszottunk sétálunk sétálunk egykis dombra lecsücsülünket.

Hozzászokott!

Ezt mi már akkor elkezdtük mikor már stabilan járt

2022. jan. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Derjaderja ***** válasza:
36%

A lányom se szerette, én nem erőltettem, de itt ez belefér. Útkereszteződesnél ha forgalmsabb volt kötelező, meg bünti volt, ha nem jött rendesen vagy ledobálta a sapkáját. Nagyon hatékony, mert bármit megtett inkább.

Most 3 eves volt a heten, most mar jobban szereti, néha oda is jön kezet fogni, de most mar inkabb a sarkon várj be a futóbicóval a kihivas.

2022. jan. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
A lányom sem szerette, de mindig megfogtuk a kezét, ha olyan helyen mentünk. Kapálózott, ellenkezett, elvágta magát, de vhogy meg kell tanulnia. Persze ez sem hozott eredményt, csak az idő. 2,5 évesen sokat javult a helyzet, már meg lehetett fogni a kezét, de még volt olyan, hogy ellenkezett. De idő előrehaladtával ez is változott. Ahogy mi sem vagyunk egyformák, úgy a gyerekek sem. Van olyan, aki minden ellenkezés nélkül azt csinál, amit a szülő mond, és vannak akaratosabbak. Arról nem is beszélve, hogy a dackorszakot élik ebben a korban, mindennel ellenkeznek. Amúgy a játékos séta is nagyon jó ötlet.
2022. jan. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Mind a 4-en 2-3 alkalommal próbálták meg, amikor elkezdtünk sétálni. Minden alkalommal visszafordultam velük, inkább nem mentünk sehova. Hamar megtanulták, azóta sosem próbálkoztak ilyennel.
2022. jan. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Nekem ezzel szerencsém volt, a fiam magától is fogja a kezem. Ő inkább a másik véglet aki sokszor még itthon is fogta a kezemet ha egyik szobából átmentünk a másikba 😅

De kB 17 hónaposan neki is volt néhány bepróbálkozása, mikor megpróbálta kirántani a kezét a kezemből. Nagyon forgalmas helyen lakunk, így ez nagyon nem játék. Sosem lazán fogom a kezét, hanem rendesen. Nem engedtem el akkor sem. Sírt, toporzékolt, de mondtam hogy addig nem megyünk egy lépést sem tovább amíg nem fogja rendesen a kezem. Szerencsére pár alkalomnál többször nem fordult elő.

Viszont ha azt mondom neki, hogy na itt mehetsz, akkor még véletlenül sem enged el. Érdekesen van bekötve ez a gyerek...😅

2022. jan. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Ez megerositett abban hogy holnaptol itthon gyakoroljuk :)
2022. jan. 9. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!