Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekeknek kötelező lenne...

A gyerekeknek kötelező lenne 5 éves korig D-vitamint adni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy szükséges 5 éves korig D-vitamin étrend-kiegészítőt adni. Én nem emlékszem, hogy gyerekként kaptam volna.
2021. okt. 14. 23:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem kötelező, de erősen ajánlott. A magyar lakosság 95%a D vitamin hiányos. Csak jót teszel a gyerekeddel, ha adsz neki.
2021. okt. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%

Én se kaptam (születtem 1973-ban), legalábbis amióta az eszemet tudom (mondjuk 3 éves korom után) biztos nem. Szerintem a mi időnkben az átlaggyerek nem kapott. És az angolkórról mi is csak mint történelmi múltban létező betegségről hallottunk.


Szóval én hülyeségnek tartom a D-vitamin szedését óvodáskor kezdetétől mindenképpen. Vinni kéne friss levegőre a gyereket télen-nyáron és kész!

2021. okt. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Akkor èrdemes adni, ha nem vagytok eleget napfènyen. De akkor mindenkèppen, ez a c vitamin utan talan a legfontosabb vitamin.
2021. okt. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Kötelezőnek biztosan nem kötelező.
2021. okt. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem kötelező, de erősen ajánlottm nem csak 5 éves korig. Felnőtteknek is ajánlott szedni.
2021. okt. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
2-es 76-os vagyok, mi is kaptunk, csak te nem emlékszel.
2021. okt. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Én szedek multivitamint + ba szedtem hozzá, d vitamint napi minimum 1-2 órát kint vagyunk és így is kevesebb van mint a minnimum a leletemen.
2021. okt. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
27%
Azért nem emlékszel, mert nem kaptál. 10 éve jött be talán az, hogy gyerekeknek is kellene vitamint adni. Addig soha senki nem kapott gyerekként, legfeljebb ha súlyosan beteg volt. Mint azt a példa is mutatja (elég sokan felnőttünk egészségesen) nem kötelező. De ettől még ajánlott, "miért ne" elven. Ha hirtelen minden D vitamin hiányos ember el kezdené szedni, akkor talán 1%-kal kevesebb megbetegedés lenne a világon.
2021. okt. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
Konkrétan a felnőtteknek is kéne, nem csak a gyerekeknek. Sokkal jobb hatásfoka van az immunrendszerre mint a C-vitaminnak.
2021. okt. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
Gyerekként 5 éves korig napi kétszer kaptam gyógyszert. Nem emlékszem rá. Férjem is kapott gyerekként gyógyszert évekig, nem emlékszik rá.
2021. okt. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!