Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor mentetek egyedül suliba?!

Mikor mentetek egyedül suliba?!

Figyelt kérdés

2022. jan. 10. 09:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

1991-ben voltam elsős egy tízezres kisvárosban, akkor kezdtem egyedül járni suliba.


A gyerekem most 11 éves, el se tudjuk képzelni az apjával, mikor járhat egyedül! Hiába lakunk megyeszékhelyen, egyrészt 3 km-re van az iskola, másrészt csak távolsági buszjárat menne elég ritkán, de akkor is gyalogolnia kéne a 3 km-ből másfelet. Ráadásul visszafelé a buszmegállóból egy rendkívül forgalmas úton kéne átjönni, ahol nincs zebra sem.


Ha a suli mellett laknánk, akkor tuti, megpróbáltuk volna. Az osztályból különben az 1/3 gyerek jár már egyedül, de nekik van helyi járatuk, és közel laknak a megállóhoz.

2022. jan. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, érdekeseket írtatok
2022. jan. 10. 14:54
 13/16 anonim ***** válasza:
6 évesen az utcánk aljánál volt a suli, de kb mindig én voltam az utolsó
2022. jan. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Történelmi korszaktól is függ, és településtől, országtól is. Ma már jóval rosszabb a közbiztonság, mint gyerekkoromban volt. Budapesten főleg rossz. Ezt mindenképp számításba kell venni. DE szerintem 12 éves kor legyen a felső határ.


(Egyébként -CSAK NOSZTALGIA ÉS ÖSSZEHASONLÍTÁS GYANÁNT- gyerekkoromban a kulcsos gyerek generációhoz taertoztam, 80as évek. 6 évesen még egyszer jártam a nagycsoportot oviban a testalkatom miatt, de néha egyedül elengedtek oviba szüleim kisvárosban, ahol laktunk, és kb 500 méterre volt az ovi. Akkoriban kisvárosokban és falun a legtöbb szülő naponta elmondta a gyerekének, hogy "jaj menj már ki játszani, ne legyél láb alatt, takarítok / barkácsolok!", és így is volt, aki már legalább 7éves volt, minden legalább ilyen korú gyerek kint bandázott, néha hazamentünk egy vajaskenyérre, vagy tévézni, olvasgatni, na meg kikötötték a szülők, hogy sötétedésre haza kell érni.)

2022. jan. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én már első osztálytól. De egy-akkor még- kicsinek mondható falu volt. Meg a nagytesóim is odajártak, csak nem akartak már mindig rám vigyázni, így én is barátnőkkel jártam. :)

A kisfiam még épp most született, de elgondolkodtató, hogy most mikortól engedném el egyedül..

2022. jan. 11. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm,15 gratula a babához
2022. jan. 11. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!