Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon féltem a gyerekemet,...

Nagyon féltem a gyerekemet, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Konkrétan attól féltem, hogy autóbalesete lesz amikor másra (nagyszülőkre) bízom, vagy nyáron megfullad a Balatonban. A nagyszülők amúgy megbízhatóak.A gyerek nagyon eleven, nulla veszelyerzet. 6 eves lesz. Annyira rettegek neha, hogy rosszul leszek, aludni nem bírok. Mástól nem féltem,pl. ha beteg, akkor sem aggódom halalra magamat. Jár sportolni, nem tiltom semmitől. De amikor ezekre a fentebb leirtakra gondolok, úgy képes vagyok belelovalni magamat, hogy tényleg szinte belebetegszem. Mindig elengedem mindenhova a nagyszulokkel, de oszinten szolva utalom, amikor elviszik. Hogy lehetne ezt a rettegést elmulasztani?
2022. jan. 12. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Csaladallitasra mennek ahelyedben,
2022. jan. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Valami trauma lehet a háttérben, pszichológushoz fordulnék a helyedben.
2022. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Pszichológus.
2022. jan. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Igaza van az első 3 válaszolónak. Lehet, hogy volt valami kisgyerekkori traumád a szüleid felügyelete alatt, csak nem emlékszel rá. De tudatalatt megvan.
2022. jan. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Nehogy a családállítás nevű szélhámosságra menjél, hanem szorongás miatt pszichológushoz. Nem lehet barkácsolással elmulasztani.
2022. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
5, csaladallitast, legalabbis, amin en voltam terapeuta vezette.
2022. jan. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Akkor is humbug jó pénzért. Mindenkinek elhalt ikertestvére van.
2022. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
hát kétesélyes a dolog, vagy valami tényleg gáz a szüleidnél, még ha nem is tudod már megmondani mi, vagy a gyerek kattant kicsit, bár mondjuk hogy hatévesen se érti hogy veszélyes az kezd kicsit meredek lenni (volt ilyesmi kisfiú a családban, kb négyéves koráig simán belefulladt volna egy tócsába is ha nem figyelünk rá oda, de aztán egy ponton elkezdte összerakni, hogy az annyira mégsem lesz jó dolog...)
2022. jan. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ugye mindketto realis felelem barki szamara akarmilyen gyerekkel:( ezert nehez kijonni belole...meg ha lenne valami hulye fobiam, lehet ossszeszednem a jozan eszemet es lekuzdenem...de erre senki nem tudja azt mondani, hogy ugyan mar, ilyen nem tortenhet :(
2022. jan. 12. 22:42
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem reális félelem! Autóbaleset bárkit érhet, mint ahogy a fejünkre is eshet egy tégla, de nem kell tőle félni, mert olyan kicsi a valószínűsége. A Balatonba pedig nem fullad bele a gyerek, mert vigyáznak rá, nem hagyják egyedül. Ez is hülye fóbia, úgyhogy egész nyugodtan menjél pszichológushoz.
2022. jan. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!