Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves múlt, fél kakilni?

2 éves múlt, fél kakilni?

Figyelt kérdés

2 éves múlt a kisfiam. A szülinapjától kezdve próbáltuk bilire szoktatni, eleinte tök jól ment a pisi, nagyon élvezte a dolgot, kaki csak pelusba ment. Később kapott szűkítőt, azon már kakilt is.

Nem erőltettük, játékosan próbáltuk vele.


Pár hét múlva elkapott egy hányás-hasmenés vírust, a híg széklet után nagyon kemény és nehéz kakija volt, szenvedett vele. Ezért kapott probiotikumot, alkalmanként kúpot.

Rövid idő múlva helyrejött, beállt a napi 1 esti kaki.


Múlt héten megfázott, lázas volt, nem igazán volt étvágya.

Pár nap után kúppal sikerült a nagy kaki, azóta is fél a kúptól, a szűkítőtől, sajnos visszatartja a székletet.

Nem csináltam másképp semmit, legalábbis úgy próbáltam ahogy korábban is


Hogy kezeltétek az ilyen helyzeteket?

Aszalt szilva, joghurt meg se kottyan neki, 3 napig simán visszatartja :(


2022. jan. 14. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk is épp most volt ilyen, szintén két éves. 4 napon át visítva ordított, ha jött a kaka. Végül a wcbe, szűkítővel, ölelés közben sikerült neki. De konkrétan beleremegett. Az étel sem lehetett igazán ludas, nem tudjuk miért volt. Szerencsére a sikeres wc kaki után össznépi gyűlés volt itthon és szanaszét dicsértük, így gyorsan túllépett a fájdalmán, aztán ennek hatására kb 10szer mentünk ki vele fél óra alatt 🤣

Aztán egyszer csak megint kakilt normálisan, nem keményet. Nem tudjuk mi változott 🤷

2022. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mi is dicsérjük, segítjük, de most nemet mond a kakira.

Ha a szűkítőn ül, a bilire kéredzkedik, onnan vissza, majd pelus, még két kör és végül nem nem akarok


Meleg fürdő, szilva, masszázs, levegőzés, semmi sem indítja be

2022. jan. 14. 14:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld esetleg a laxaclean folyékony glicerint! At nem fog neki feszíteni a popóban.


De én először ráadnám a pelust, és nem erőltetném a kakit, csak "próbáljuk meg" szinten.

Ha nem megy, akkor folyékony glicerinnel segítenék neki.

2022. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvána rossz élményeken nehéz túltennie magát. Én a mai napig félve ülök a fajanszra egy-egy sziklatsz.rás után, pedig tudom hogy nem kéne hogy gond legyen. Egyen sok rostot, igyon elég folyadékot aztán ha huzamosabb ideig nem lesz rossz élménye, akkor megszokja.
2022. jan. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!