Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen módszerrel lehetne...

Milyen módszerrel lehetne megtanítani egy 2,5 évest hatékonyan orrot fújni?

Figyelt kérdés
Kivan az orrszívástól, de muszáj, mert akárhogy magyarázom neki, nem megy. Csomóféleképpen próbáltam magyarázni, de mindig csak szívja, nem fújja. Próbáltam gyertyát elfújatni vele orral, ezt valahol olvastam, hogy így lehet, de az sem megy. Bármilyen ötletet szívesen fogadok, mert nem tudok vele kiegyezni, hogy hagyja kiszívni és a végén mindig bírkózás, lefogás és sírás lesz.
2022. jan. 20. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fújd előtte sokat az orrod. Jobbat nem tudok, az én lányom így kezdte el, hogy látta, és elkezdett utánozni.
2022. jan. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Sehogy majd magától egyszer csak rájön, a fiam 1.5 évesen már profin fújta. A lányom 9 hósan ha nem kellet tudta fújni, de ha kellett nem ment.
2022. jan. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Papírgalacsinokat versenyfújjatok át a vonalon orral
2022. jan. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy zsepiből apró kis cafatokat téptem, ők a pelyhecskék. Szeretnének repülni. Elé tartottam egy keményebb lapon az orrának és elfújta őket.

De ha megtanulja, akkor is kell még orrot szívnod, mert olyan erővel nem fogja tudni fújni.

2022. jan. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom ezt a galacsinost :)
2022. jan. 20. 20:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Mutasd neki sokat


Egyszer leesik beki


Lányom is majdnem 3 volt


Amúgy mire hatékony lett az még idő..


Fiam nincs 2 mègis jó fújja.


Szóval változó


Én mint a nyuszi szuszogt neki amúgy..

A nagy meg annyira ritkán volt beteg, hogy emiatt nem tanulta meg ( oviig 3-4 alkalommal)

2022. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kitartást, az én fiam 4 éves volt mire megtanulta…

Pedig ő is tud orron fújni, de szerintem ő az a típus akinek undi fogni a papírt.

2022. jan. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sokat mutasd neki, a magyarázás nem elég. Kisfiam rám ragasztotta a nátháját és látta hogy állandóan fújom az orrom addig utánzott, hogy meg tanulta. Nyilván olyan erősen nem bírta még kifújni hogy rendesen ki ürüljön, akkor jött az orszi-porszi. Aztán csodával határos módon mégis megtanulta erősebben fújni, mert utálja az orr szívást
2022. jan. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!