Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyerek covidos hozzátarto...

Ha a gyerek covidos hozzátartozó kontaktja, ki jelenti le a hatóságnak?

Figyelt kérdés

Férjem lett covidos, a háziorvosa azt mondta, hogy a gyerekorvossal beszéljünk ez ügyben, ő nem kompetens, a gyerekorvos meg hogy a háziorvos által lejelentésre kerül ő is. Most akkor mi az igazság? A hatóság honnan tudja, hogy van egy gyerekünk, aki velünk él? Azt sem kérdezte senki, hogy a férjem elkülönítésre került - e, mert ilyenkor ugye rövidebb a karantén a kontakt gyereknek.

Tavaly a bölcsi jelzett a hatóságnak, ha csoporttárs lett covidos.


2022. jan. 23. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk senki nem jelentett le semmit. Egyik kéz nem tudja, mit csinál a másik. Azt se kérdezik meg élünk-e halunk-e, annak is örülhetek, hogy egyáltalán elértem a háziorvost, nagyjából 16x hívtam, majd közölte, hogy minek PCR, a mentő is csak gyorstesztet csinál. Senkit se érdekel, nálunk is van 2 gyerek, de tojik rá mindenki.
2022. jan. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk apuka lett covidos, a cégnél, ahol dolgozik tesztelték, az üzem orvos rendelte el a karantént és elvileg továbbított a hatóságok felé. De azt nem tudom, hogy azt leadta-e, hogy hányan is vagyunk karanténban. Én mindenesetre továbbítottam az óvoda felé, hogy a lányom nem megy, mert ugye arról tudniuk kell. Nem terveztem szólni a gyermekorvosnak, de mivel lettek tünetei, így kénytelen voltam.
2022. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oviban szóltam természetesen, aznap haza is hoztam mikor pozitív lett a férjem tesztje. Oviban annyit mondtak, hogy majd a határozatot küldjem el nekik. Remélem ha nem kapunk akkor igazolassal mehet majd..
2022. jan. 23. 17:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Az 5 éves lányom lett covidos 3 hete. Hivatalosan tesztelték, lejelentettem a gyerekorvosnak, de határozatot nem kaptunk. Letelt a karantén (akkor még 10 napos volt), napok óta tünetmentes volt, így az orvos adott igazolást (az iskolásnak is, akit kontaktként itthon tartottunk) nekem pedig táppénzes papírt.


A határozatokra már nincs kapacitás.

2022. jan. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk fejetlenség van ezügyben. Minket (szerencsére) eddig elkerült a covid az összes variánsával együtt, de pl. van háziorvos, aki azt mondja, hogy csak a fertőzött maradjon otthon, vele élő kontaktszemélyek mehetnek dolgozni, iskolába, óvodába. Lányom csoportjában karácsony előtt volt egy kislány, akit vagy 2 hétig a nagymama hozott-vitt, mert mint kiderült, anyukáék otthon fekszenek kidőlve a covidtól, és reggel ment érte a nagymama, délután meg vitte oda haza. Mert hát a háziorvos azt mondta, hogyha a gyerek jól van, nincsenek tünetei, nem kell otthon tartani...Mindenki boldog volt, mondhatom.

Más háziorvos akkor ad igazolást, hogy gyógyult vagy, ha a karantén letelte után negatívat tesztelsz.


Szóval ahány orvos, annyi szokás.

2022. jan. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a népegészségügyi központ telefonált és bekért minden családtagot és az alapján volt hatósági karanténunk (e-mail ment erről nekünk és a háziorvosnak is). De hogy jelenleg ez hogy van, ki tudja..
2022. jan. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, ma hívtak minket is.
2022. jan. 24. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!