Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fogszabalyozos gyerekek es...

Fogszabalyozos gyerekek es szüleik, hozzatartozoik, milyen gyakran cumiztatok es meddig? Vagy ha helyette az ujjat szopta valaki, meddig?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 17:29
 1/10 A kérdező kommentje:

A cumit gyakran teszik felelösse a kesöbbi fogrendellenessegek miatt, de ujjszopasrol is hallottam mar.

(Erdekelne, mennyire van valosag alapja, mennyire fontos leszoktatnom a gyermekemet a cumirol.)

2011. márc. 7. 17:32
 2/10 anonim válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, de leírom az én esetemet és a véleményemet.

Én kiskoromban nem cumiztam, de szoptam az ujjam, a tejfogaim mégis rendesen álltak. 7 éves koromban kezdtek kicserélődni, de ekkor már rég nem szoptam az ujjam:P Fogszabályzó nekem azért kellett, mert nem volt elég helyük az 'új' fogaimnak és egy kicsit egymásra csúsztak, viszont ennek semmi köze nem volt az ujjszopáshoz.

Nem tudom mekkora a gyereked, de az ujjszopás, amitől tényleg előre állhatnak a fogak, szerintem csak akkor veszélyes, ha már kicserélődtek a fogai.


20/l

2011. márc. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobbik lányomnak 4 éves koráig volt cumisüvege.Tejfogai rendesen nőttek,de a maradandóak már nem.A fogaival befogta az alsó ajkát,igazi kis nyuszi volt.Fogszabályzót kapott.A kicsi soha nem cumizott,üvegből sem.+ évesen még anyatejes.Már most megmondta a doki,hogy neki is fogszabályzó kell.Nem minden esetben a cumi a bűnös.Fejletlenebb alsó állkapocs is okozza.Ha már kicsi korban a felső ajka háromszög alakú,akkor bíztos fogszabályzó lesz belőle.
2011. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. Varok meg valaszokat!
2011. márc. 10. 19:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 éves koromig cumiztam:D De nem volt szükésgem soha fogszabályzóra:)

23/l

2011. márc. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 éves koromig szoptam az ujjam, az utolsó pár évben már csak titokban,amikor senki nem látta, és kiállnak a fogaim. Szerintem sokkal rosszabb,mintha cumiztam volna,mert azt el lehet venni,ez meg mindig kéznél van.
2011. márc. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én viszonylag sokáig 4 éves koromig cumiztam, de erről leszoktattak a szüleim, és a tejfogaim rendesen álltak.


Nekem azért kellett a fogszabályzó, mert mikor a maradandó fogaim jöttek, a tejfogaim nem estek ki, így előre felé nőttek a fogaim.

De éjjeli fogszabályzóval nem tudták egészen helyrehozni, mert az állkapcsom is kicsi volt a 32 foghoz, így húzni kellett, és most állandó fogsz.-t hordok, és látványosan javul...

16L

2011. márc. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Anyukám elmondása szerint nem cumiztam sokáig, és nem is szoptam az ujjamat. Mégis fogszabályzóra lenne szükségem, az alsó fogsorom ugyanis iszonyat. Kevés a hely a 16 fognak, úgyhogy nagyon össze vannak torlódva. Akkor javult kicsit a helyzet, mikor az egyik fogamat ki kellett húzni, így egy picit széjjelebb kerültek, de még mindig olyan, mintha egy foggal több lenne, mint kellene.

És látod, nálam semmi köze ennek a cumizáshoz vagy ujjszopáshoz.

2011. márc. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kislányom 1 évet cumizott csak ,a tejfoga is szépen kintvoltak.A maradandó fogai már nem ,az elsö két foga volt olyan,hogy az egyik felfebb meg nagy rés volt közte.2 éve járunk vele fogszabályzóra.De már nagyon szépek a fogai ,még egy fogat kell megvárni mert annak nincs még kellö hely ,hogy kibujon.De nekünk elegendö az éjszakai fogszabályzó.10 éves a kislányom.
2011. márc. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A csaladunkban nem hazsnalt senki cumit, es nincs fogszabalyozo sem. Gyerekkoraban a ferjem sem, ujjszopasra nem emlekszik (en sem tudom, szoptam-e az ujjam), neki megis latszik a fogsoran kisebb bedöles, am fogszabalyozot nem kapott. A ferjem többi csaladtagjanak tapasztalatat sajnos nehez kideriteni, de ott van fogszabalyozos, akinek gyerekkori fenykepen lattam cumit is.
2011. márc. 13. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!