Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek 5 év körüli gyereke...

Akinek 5 év körüli gyereke van mennyit játszik el egyedül?

Figyelt kérdés
Enyém szinte fél órát se, folyton anya anya, mindig van valami kínja. Itthon van már második hete mert beteg volt. Őszintén már alig várom, hogy hétfő legyen és menjen óvodába én meg dolgozni. Mindenki azt mondja majd ha nagyobb lesz könnyebb lesz, de nem az. Másik gyereket nem szeretnék, nincs türelmem hozzá, ma már rendesen a sírás kerülget. Boltban is mindenért nyávog, folyamatosan beszél, nem tudok 2 mondatot váltani senkivel anélkül, hogy ő nem magyarázna bele. Voltunk már vele orvosnál, nem hiperaktív vagy ilyesmi.

#Gyereknevelés, gyerek, kisgyerek,
2022. febr. 4. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Enyém detto ugyanez, igaz csak 3 lett most..
2022. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Fiam el tud egy darabig, ha kell, igaz, már közelebb van kicsit a 6 éves korhoz, mint az 5-höz. De ő is inkább velünk szeret még játszani. Pl elmegy a szobájába sínpályát építeni egyedül, de utána vonatozni rajta már velem akar. Vagy elmegy rajzolni egyedül, de ha kész a rajz, utána menjek, rajzoljak én is, stb. Nekem nincs ezzel bajom, mert sokat önállósodott az utóbbi időben, de az pl nálunk is megvan, hogy nem tudunk két mondatot váltani a férjemmel tőle, abszolút nincs rá tekintettel, hogy beszélünk 😃 Emiatt elég gyakran kell rászólni. Meg persze ő is mozgékony nagyon, de van egy 2 éves húga, most már sokszor elrohangálnak meg hülyéskednek együtt.
2022. febr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Hát ilyenkor tényleg könnyebb kettővel, mert ha hangosabbak is meg több kosszal járnak persze, de nem téged, hanem egymást nyúzzák. Tapasztalat - a nagyobbtól megőrültem 6 éves koráig, ha dolgozni is kellett ... volna :), de a kicsivel egyben, mire az olyan 2 lett (4 év van köztük), már sosem volt ilyen gond (csak néha szét kellett választani őket). Hol jóban voltak, hol rosszban, de sosem unatkoztak :D Most nagyobb sulisan meg lassacskán az a gond, hogy ki tudjam robbantani őket a szobájukból. De most voltunk délután parkban és még mindig abszolút bajtársiasan lekötötték egymást, versenyt meg szerepjátékot csinálnak mindenből.
2022. febr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ez gyerekfüggő. Az enyém még nincs 2 éves de simán elfoglalja magát ilyen 20 percekre. Közben fel alá járkál meg rombol, de nem igényli a segítséget a szoba felforgatásához, vagy a duplózáshoz. Bár ez lehet változni fog :)
2022. febr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is kb. pont, mint a 3-asnal, csak majdnem 6 es ket evesek. A nagyobbik rengeteget beszel, es nagyon igenyli a tarsasagot. Az ilyen ovis foglalkoztatofuzetekkel, vagas-ragasztassal, matricazassal es legozassal azert neha elvan. De mikor mist betegseg miatt itthon volt, akicsi meg bolcsiben, kerdezgette, mikor er mar haza.
2022. febr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

5.5 éves. Még mindig 3 percenként mondja, hogy anya... Mondjuk ő Asperger szindrómás, extrán igényel.

Néha kikövetelek 1-1 óra szünetet, de csak nagy ordítás és hiszti árán megy bele. Mármint ő ordít, nem én.


Emellett, néha eljátszik fél órát is, vagy többet, pl ha főzök. Előfordul. De ehhez extra jó passzban kell lennie.


Alapvetően a 2 méteres közelemből még nemigen ment el majd' 6 év alatt. ......

2022. febr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem normális h téged szeretne. Nálunk amiota a kicsi 2 éves azota elvannak többször együtt. És van h le tudunk ülni a kanapéra ;D
2022. febr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
6 eves es ugyanez. En is azt hittem javul. Orankent olyan 62 szer mondja, hogy anya.
2022. febr. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez ahogy nőnek egyre rosszabb. Azt hinné az ember, hogy javul, de nem.
2022. febr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Ez igen;D azért lepontozni mert leírom h normális h az anyukajaval szeretne lenni. Jobb is ha nincs több gyereked. Nem tudom milyen anya az ilyen komolyan.
2022. febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!