Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megőrülök, úgy érzem nem...

Megőrülök, úgy érzem nem bírom .5 éves gyerekem, mindennel fel tud idegesíteni, nem játszik el egyedül, semmi nem jó neki. Tanácsok?

Figyelt kérdés
Oviba ő a legjobb ,gyerek,nagyon okos illemtudó stb,itthon meg a fordítottja .kikészültem ,tanácstalan vagyok.egyébként imádom.Elfogytak az ötleteim ,mit tehetnék ?
2010. szept. 10. 21:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem úgy hangzik, hogy téged hiányol. Legyen közös játék, közös program bőven, szeretgesd, amennyire hagyja, de ugyanakkor határozottan ne hagyd magad, következetesen végezd a dolgod, ő meg hadd hisztizzen. Magyarázz el neki mindent, miért úgy miért akkor, és ne add fel. Csak addig fogja ezt csinálni, amig látja, hogy rád hatással van vele. Ha kineveted egy hisztijét, következetesen rászólsz, ha valamit nem úgy akarsz, hogy legyen, rá fog jönni, hogy téged sem lehet palira venni.
2010. szept. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
49%

Viszont a fordítottja jobb lenne? :D


Talán az óvodában nem tud kibontakozni és otthon nem tud csak magával.

Esetleg megkérdezni az ottani dolgozókat hogy a gyermeke mennyire barátkozós típus, vagy nem biztos hogy szereti a magányt és hiányolja Önt.

2010. szept. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az oviba első naptól kezdve körülrajongják,mindenki a barátja akar lenni.rengeteg dolog van amibe bevonom,segít,de kb fél óráig érdekes csak valami.A játékaival is csak addig van még szétdobálja őket szanaszét .Sokat foglalkozom vele,ezért sem értem .
2010. szept. 10. 22:06
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szorítsd rá, hogy pl. csak legó van 1 óráig, vagy lesheti a falat! Adj neki elgondolkodtató feladatokat, amik akár a sulira is felkészíthetik! Ennek jó szakirodalma van! Neten is nézelődhetsz. Olyan, mintha egy értelmes gyerekről beszélnél, akit nehéz lekötni.
2010. szept. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
na pont ez az rátapintottál a lényegre.Nagyon is értelmes ,az ovónők is állandóan mondják hogy értelmesebb a korosztályánál.érzem látom ezt én is.Olyan dolgokat tud,és képes rá amit neki még nem biztos hogy kellene.Most nem jár oviba ,náthás ,nem ül el fél percig,nem tudom a dolgomat végezni mert folyton ordít hogy : anya!és mikor ezt hallom órákig bizony felmegy a pumpa.Nem tudom megértetni vele,hogy a dolgaimat akkor is el kellene végeznem ha itthon van.Remélem alakul ez minnél elöbb mert érzem idegileg kimerülök.
2010. szept. 10. 22:41
 6/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nincs semmi, ami érdekelné, lekötné kicsit jobban? Esetleg valami komolyabb konstrukciós játék, sokdarabos puzzle, vagy hasonló? Ennyi időseknek azért már kezd kialakulni az érdeklődési irány. Lehet, hogy amik vannak játékai, könyvei már nem jelentenek kihívást neki.

Egyébként amikor kicsi volt, játszott egyedül, vagy akkor is mindig együtt játszottatok? Szórakoztatni kellett? A gyerekeknek az egyedül játszást is meg kell tanulniuk, ráadásul elég pici korban. Lehet, hogy ezért van el jobban az oviban is, mert ott sok gyerekkel tud kooperálni, mindig akad valaki, aki társa tud lenni.

De ez persze csak egy feltevés.

Mindenesetre próbálj rájönni, hogy az oviban MIÉRT viselkedik ennyire másként. Csak úgy tudsz majd javítani a helyzetet, ha az okokkal tisztába kerülsz.

2010. szept. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy nincs a játékaiban számára kihívás ezért dobálja csak szét és nem játszik velük.Nem tudom,hogy vannak-e foglalkoztató füzeteitek,van játékos matek,színezős,kiegészítős feladatok,hátha az lekötné.De vannak a gépre telepíthető fejlesztő "játékok" is Pl a manó-s,vagy a mini tavasz,mini nyár... dolgok.Próbáld meg kihívások elé állítani,mert értelmes,csak szerintem unatkozik.

Az enyém szerette a fejlesztő feladatokat,ha meg csak játszott volna akkor a Lego mindig nyerő volt.(most is,pedig 8 éves)

Egy kis link:

[link]

2010. szept. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az én testvérem 4 éves és ugyanez vele a helyzet.Az oviban agyon dicsérik kirakja a 100 darabos kirakókat,de itthon nem nagyon marad el.Az ovónője azt mondta,hogy valahol tombolnia kell.Őt sem köti le semmi.Az is lehet,hogy túl sok játéka van és nem tudja hogy melyikkel játszon.Vegyél el tőle egy időre 3-4 játékot és később add neki vissza őket,pl:egy hónap múlva.Akkor majd talál benne érdekeset.
2010. szept. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Természetesen fejlesztő könyvek ,és iskola előkészítő füzetek vannak itthon,korának megfelelő játékok is .Számítógépen is elvan mondjuk fél órát ,ennél többet egy ekkora gyermeknek szerintem nem is kell elötte ülni.Kicsinek is ilyen volt soha nem játszott el egyedül,10-20 percnél többet.Tényleg sokszor olyan mint aki unatkozik ,mindennek nekikezd és mikor megunja otthagyja.Vannak direkt olyan játékai is amik már nagyobb gyerekeknek valók ,de nem tudok olyan játékot mondani,hogy ez a kedvence .próbáltam már ,hogy a fél játékosszekrényt elpakoltam,és 1 hónap múlva cseréltem vissza ez sem segített.Tv ,mese is csak akkor köti le ha új mese van benne,de csak akkor ha nem túl hosszú,mert akkor inkább otthagyja azt is .Szóval nem tudom,még mit mondhatnék még.
2010. szept. 11. 18:05
 10/15 anonim ***** válasza:

Van / lesz esetleg kistesója?


Jellemzőek ezek a kisfiadra:

- minden tettéért igényli az azonnali jutalmazást

- hangosan beszél

- gyakran gesztikulál

- szinte szomjazik arra, hogy "ünnepeljék"

- olykor megdöbbentő dolgokat mond

- ismerős felnőttekkel könnyedén kommunikál

- jó a kézügyessége ( csavarozás, szerelgetés)

- olykor provokatív ( szándékosan idegesíti a szülőt, tisztában van azzal amit tesz, direkt "kikészít" )

- az óvodában figyelmes a többiekkel, a nála kisebbeket is "védi", 'szárnyai alá veszi"

- kisbabaként keveset aludt

- az oviban készséges, elsőként pakol, segít a nevelőknek

- otthon rendetlen, olykor "rombol" ( pl. kilyukasztja a bevásárlószatyrot, beletép a tapétába, kihúzkodja a szőnyeg szálait, kivágja a ruháját, összeken/mocskol dolgokat)

- este bújós, szinte fél egyedül lenni

- nem szereti, ha ölbe veszik, dédelgetik, de ha ő akarja, akkor mindenáron kiharcolja a testi kontaktust

- mindent megfogdos

- a verseket nem "bemagolja", hanem képes elmondani atörténetet, meglátja az összefüggéseket

- a színezőknél "kimegy a vonalból", gyakorlatilag gyorsan besatírozza, nem ügyel a részletekre ( az oviban jól csinálja)


Hasonlítanak ezek a tulajdonságok a kisfiadéira?

2010. szept. 13. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!