Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyed után akkor nem jár a gyes?

Gyed után akkor nem jár a gyes?

Figyelt kérdés

Most olvastam róla, hogy a gyerek két éves koráig jár a gyes.

Nem igazán értem mert kb 3 hónapja voltam bent a munkahelyemen és megbeszéltem a főnökömmel,hogy 2011 májusába megyek vissza dolgozni, akkor lesz két éves a kisfiam és akkor jár le a gyedem.Először hamarabb akartam visszamenni, de a főnököm lebeszélt róla.Az mondta,hogy maradjak itthon ameddig tudok mert nincs semmi értelme visszamennem melózni ugyanannyi pénzért vagy kevesebbért mint amit most úgyis megkapok.Majd ráérek 2011 májusába visszamenni és akkor kapom majd a fizetés mellé a gyest is.Most meg azt olvasom,hogy a gyerek két éves koráig jár..akkor most mi van?


2010. szept. 11. 00:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A gyerkőc 2 éves koráig jár a GYED,utána még 1 évig a GYES

GYES mellett visszamehetsz dolgozni,és így kapod azt is és a fizetésedet is.


Az új kormány leszavazta a 2 éves korig járó GYES-t,visszahozták a régi törvényt,és ahogy én tudom akkor is csak annak járt volna csak 2 évig a GYES,akinek nem volt szülés előtt 180 nap igazolt munkája(vagy valami hasonló)

2010. szept. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A 2010 május 1 után született babákra érvényes a 2 éves gyes, de nekik is vissza állítják 3 évre a kormány tervei szerint elvileg novemberben fogják megszavazni.

2010. szept. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A jelenleg hatályos szabályozás szerint az idén május 1-e után született gyerekek vonatkozásában csak a két éves korig jár ellátás. Ezt meg akarják változtatni, de még nem tették.

Ha a te fiad 2011-ben lesz 2 éves, akkor az azt jelenti, hogy 2009-ben született, vagyis rá ez az új szabályozás még nem vonatkozik, attól függetlenül, hogy változik a törvény novemberben, vagy sem. Vagyis neked mindenképp jár a 3. évre a gyes.

2010. szept. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!