Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek nem volt bölcsis a...

Akinek nem volt bölcsis a gyereke csak ovis érezte valamilyen hátrányát?

Figyelt kérdés
2010. szept. 11. 11:54
 1/5 anonim válasza:

Nálunk a faluban szinte minden gyerek úgy megy oviba, hogy előtte nem volt bölcsis, nincs lehetőség bölcsődei "elhelyezésre", a városi bölcsődék már mind "beteltek" városi gyermekekkel. Így szülők között semmilyen nézeteltérés, vagy megkülönböztetés sincs egymás/egymás gyerekei iránt, mert mindenki ugyanazzal a háttérrel rendelkezik. (Bár pontosan nem értem, hogy milyen hátrányra gondolsz.) Pl. szocializációnál sincs sok különbség, az óvónők felelősségteljes munkája persze még inkább fontossá válik a szocializáció során.

(Ezt nem anyukaként, csak egykori ovisként mondtam. :))

2010. szept. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minél idősebb egy gyerek annál nehezebben szokik be a közösségbe. A férjem nem volt bölcsis, mert kis korkülönbségel született az öccse, anyósom a mai napig emlegeti, hogy az óvónők alig tudták lefejteni a nyakából ag yereket, mert minden reggel sírva engedte el az anyját, nagyon nehezen szokott be, a szomszédunk kisfia 4 évesen kezdte az ovit (nem volt bölcsis), minden hétfőn lebetegedett (belázasodott) , amint kiírta az orvos semmi baja nem volt, egészen a következő hétfőig, amikor mennie kellett volna (kivizsgálták - szervi baja nem volt, az tmondta az orvos, hogy pszichés alapon produkál testi tüneteket, mert nem akar óvodába menni).
2010. szept. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mégis milyen hátránya lenne? semmi. ha nem jár bölcsibe, akkor nem jár. legalább nem szakad el gyorsan a családjától. a fiam nem bölcsis, nem is lesz az, mert utálom a bölcsiket és ő sem igényli még a társaságot. ezt nem lehet ráhúzni minden gyerekre, mert van, aki igényli a közösséget, akit otthon már nem tudna szórakoztatni, v csak kényelmesebb a szülőnek, ilyet is láttam már. és léteznek olyan kicsik is, akiknek bőven elég az otthoni légkör 3 éves korukig. a gyerek igényeit kell szerintem nézni és akkor biztos, h sem előny, sem hátrány nem származik abból, h mikor kerül közösségbe.
2010. szept. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem,mert az én gyerekem sem megy bölcsibe és mindenki azzal jön hogy húúú de gáz, kell a gyereknek,blabla...de én is úgy gondolom hogy nem kell a gyereknek a bölcsi. Csak érdekelt hogy másnál adódtak e ebből valami problémák az oviban hogy előtte nem volt bölcsis.

köszönöm a válaszokat!

2010. szept. 11. 22:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmi hátránya nem lesz. Nálam okosabbak (orvosok, pszichológusok, pedagógusok) már megállapították, hogy a gyerekeknek 4-5 éves koráig lenne legjobb otthon maradni. Mert könnyebben szocializálódik, ha van "hátvéd", tehát már kialakult a biztonságérzete, hogy "jönnek érte".

A szocializációs képesség egyénfüggő. Én 3 éven keresztül minden reggel ordítottam az oviban. 5-ből 3-szor 39 fok feletti lázam lett 5-7percen belül. A lányom az első nap körbenézett (hol a mosdó, hol a szekrénykéje,stb), leült játszani, majd 20 perc múlva mondta, hogy jó, akkor menjek csak haza, jó lesz itt neki a nénikkel meg a gyerekekkel. Otthon meg már biztos sír a mamával az öcsi, de mondjam meg, hogy majd ő is siet haza, de most még játszik egyet a többi ÓVODÁSSAL. :) Ez volt a beszoktatás. :)

2010. szept. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!