Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem játszik,nem szervez...

Miért nem játszik,nem szervez programot az unokáinak a nagyszülő?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok,miért van az,hogy vannak olyan nagyszülők(nagymamára gondolok főleg),akik elvárják,hogy az unokái gyakran menjenek hozzájuk,náluk nyaraljanak,de azon kívül,hogy a gyerekek TV-t néznek,nyomkodják a kütyüket egész nap,nem csinálnak semmit?Semmilyen programot nem szervez nekik,ami által az unokáknak közös emlékeik maradnának.Napokig bent vannak a gyerekek a házban,de ez a nagyit nem zavarja.Vesz nekik nasit,fent maradhatnak addig,amíg akarnak,semmi közös tevékenységre nem sarkallja a gyerekeket.Ez megy kicsi koruktól fogva.Nem értem,hogy valaki ennyire hogy lehet kényelmes nagyszülő létére.Nyugdíjas van autója is,nem idős(61).Még csak a pénz se lenne igazán akadály.(Nem a mi gyerekeinkről van szó,hanem a sógoromékéről.)Én nem látom ennek értelmét.Véleményekre lennék kíváncsi.

2022. febr. 24. 11:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%
A nagyszülőnek mégis miért lenne kötelessége szórakoztatni a gyerekeket? Én is volt hogy egy hétig a nagyiéknal voltam, tök jól eljátszottam. Kütyü nélkül. Mamával beszelgettünk néha, segítettem neki főzni meg a kiskertben. Amúgy azt csinaltam, amit akartam. Legszebb emlékeim.
2022. febr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Ha a sógornődnek így megfelel, akkor mi a probléma...???
2022. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
17%
1. Nem kötelessége, csak aztán ne károgjon, ha nem nyitják rá az ajtót.
2022. febr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%
Sok mai gyereket sajnos úgy kell kilökdösni a friss levegőre. Lehet tesódéknál is ez van, nagyi meg nem akar konfrontálódni velük, csak kényezteti őket.
2022. febr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%
kérdező, ezek a te szüleid?
2022. febr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Férjem anyukájáról van szó,de másnál is tapasztaltam már ezt.Egy szóval nem mondom,hogy minden nagyszülő ilyen.Sógorom feleségének sem tetszik,szóvá is tette már,de semmi nem változott.Itt látszik,hogy a nagymamának így a kényelmes.Elvannak a gyerekek,csak foglalkozni ne kelljen velük.Sokszor a két unoka nem is egy szobában töltik az időt a kütyünyomkodással.Egyébként hajlanának a gyerekek a kimozdulásra,csak a mamának így jó.
2022. febr. 24. 12:33
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
6: a sógornőd tudna erre hatni - de ha neki megfelel így is, akkor neked ebbe nincs beleszólásod.
2022. febr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Egyébként nem azt mondom,hogy kötelessége szórakoztatnia a gyerekeket,hanem azt nem értem,miért nem szeretne nagyszülőként kicsit több pluszt belevinni abba az időbe,amit nála töltenek az unokái?Olyan gyorsan felnőnek.Ezt a pár évet kell kihasználni velük,mert aztán ritkábban fognak jönni.Még rá is érne a mama.Miért nem használja ki?
2022. febr. 24. 12:44
 9/25 anonim ***** válasza:
93%
Ezt tole kellene megkerdezni
2022. febr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mintájuk rá, az ő nagyszüleik se csináltak semmit a gyerekekkel valószínű, illetve ő maguk szülőként sem. Ha erre nincs belülről jövő igény (az igény meg abból táplálkozik, hogy én mit kaptam, mit tudok továbbadni), ha ez nincs, akkor csak nagyfokú tudatossággal lehet csinálni.

Apósomék tök jól csinálják, viszont az én apukám nem bír kapcsolódni az unokájához, anyukám a kettőjük között - ő szeretne, és beleteszi az energiát, de még nem érzi hogyan is kéne. Viszont a lányunk még csak 2 éves.

2022. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!