Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisiskolás anyukák, ahol...

Kisiskolás anyukák, ahol nincs nagyszülői segítség, hogy oldjátok meg a munkakeresést- és vállalást?

Figyelt kérdés
8 órás állásba nem tudok elhelyezkedni, mert valakinek hozni-vinni kell a gyerkőcöt a suliból, 6 órás munkát pedig nem sikerül kapnom (protekció nélkül vagyok és minden ilyen állásra gondolom van ezer jelentkező). Nagyon nehéz így egy keresetből és nagyon hiányzik a munka világa is. Sok-sok területen próbálkoztam már, de semmi megkeresésem sincs...(ez már mondjuk egy másik baj). Szóval hasonló helyzetben Ti hogy oldjátok meg? Vagy evidens hogy nagymama, nagypapa nélkül anya nem dolgozik? (Hacsak valami csoda folytán részmunkaidős állást nem kap?)

2021. okt. 28. 10:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%
Apuka hol a sztoriban?
2021. okt. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
33%

Olyan munkát keresel, ahol belefér, hogy reggel elviszed a gyereket vagy délután hazahozod, a másikat meg az apa vállalja.

Vagy ha nincs, akkor keresel valakit, aki hozza vagy/és viszi a gyereket - bebiszitter, szomszéd nyugdíjas, másik anyuka, stb.

Nekem soha eszembe sem jutott volna, hogy ez a nagyszülök dolga lenne, több okból sem.

Egyrészt a legtöbb nagyszülö ugyanúgy dolgozik, mint a szülö, másrészt a többség nem ott él, ahol a szülök, harmadszor meg a szülök dolga megoldani a gyerekek ellátását, nem a nagyszülöké.

Akiket ismerek, senki nem a nagyszülökkel hozatja, viteti a gyerekeket, hanem megolják saját maguk. (Föleg, mert a legtöbben több száz km-re élnek)

2021. okt. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%
Az iskolákban van napközi is, ahová reggel korábban be lehet vinni a gyereket és estig ott lehetnek.
2021. okt. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem olyan nincs. Ha jól értem egyedülálló vagy. Egy egyedülálló nem tud nem dolgozni, honnan lenne elegendő bevétele?

Nálunk nem ugyanez a helyzet, viszont annyiban hasonlít, hogy a férjem munkaideje olyan, hogy nekem sem fog működni a 8 órás munka és a közelben nincsenek rokonok, akik ott tudnak teremni ha szükség lenne a gyerekek hurcolásában.

Én arra vagyok rákészülve, hogy először magam keresek munkát (6 órásat), de ha nem találok, akkor segítséget kérek a munkaügyisektől vagy ilyen prohuman cégektől. Munka mindig van, csak sajnos néha kompromisszumot kell kötni. Én először biztosan nem az álom munkámat fogom megtalálni. Lehet pénztáros leszek valahol. Nem akarom, de muszáj lesz. Majd idővel nyitott szemmel járok és jelentkezek más állásra ha egy számomra megfelelőt találok.

Merre fele laksz amúgy? Nem lehet hogy 10-20 km-rel arrébb viszont több a munka? Milyen a közlekedés?

2021. okt. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
4es vagyok. Ezt úgy mondom, hogy amúgy rendezvényes és grafikus tapasztalattal és végzettséggel rendelkezem és vidékre költöztünk, ergo itt nehéz lesz hasonlót találni. :D
2021. okt. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

7-től lehet bemenni a suliba, és 5-ig lehet maradni. Ez 10 óra. Ha elég közel van a munkahelyed, belefér.

Ha ez nem megy, akkor segítséget kell keresned, aki hozza-viszi a gyereket.

2021. okt. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
47%
Bébiszitter, osztálytárs gyesen lévő anyukája -termeszetesen nem ingyen.
2021. okt. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
20%

"Az iskolákban van napközi is, ahová reggel korábban be lehet vinni a gyereket és estig ott lehetnek."


A reggel az max 7ora az este pedig 17, de ne zavarjon nagyon.

2021. okt. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
2 gyermekünk van, a nagyobbik elsős. A férjem állandó munka beosztásban dolgozik, hétfő-péntek 9:00-17:30. Én 12 órás munkakörben dolgozom, de nem heti 40, hanem heti 30 órában mentem vissza. Így átlag 3 napot dolgozom egy héten. Ha hétköznapra esik, hogy dolgozom, akkor a férjem leadja a gyerekeket (suli, bölcsi), és 9 helyett 8-ra jár be. Így előbb el tud jönni, és menni a gyerekekért.
2021. okt. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%
Egyedülálló vagyok, 8 órában dolgozom hivatali időben. Reggel 7kor indulunk, fél8-ra érnek be a suliba, én 8-ra a munkába, visszafelé fél5-kor indulok, 5-re érek oda hozzá, utána megyünk esetleg még különórákra. A nagyobbikom már önállóan közlekedik hazafelé. Ha van túlóra, azt hazahozom.
2021. okt. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!